Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı

31 Ağustos 2020- Bersu Ekinci0
latte.jpg

Hatırlıyorsunuz değil mi size daha önce Matcha (maça) çayının sağlık faydalarını, yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak ve kilo vermek için nasıl yardımcı olduğunu anlatmıştım. O zaman gelin yaz tam olarak bitmeden bir de metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı nasıl oluyor ona bir bakalım. Toplamda üç malzemeyle hazırlanan bu içeceğin yapımını anlatırken Matcha (maça) tozu ya da çayının hem faydalarını hem de kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri de bir hatırlayalım. Siz hazırsanız ben hemen geçiyorum metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı konusuna.

Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı

Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı

Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı konusuna hemen gerekli malzemeler ve hazırlama şeklini anlatarak bir giriş yapalım. Sonra da yine çok önem verdiğim başka ayrıntılara değineceğim.

Matcha (maça) tozu zayıflatır mı, kilo verdirir mi? Matcha (maça) tozu nasıl kullanılır? Matcha (maça) tozu kullanırken dikkat edilmesi gerekenler neler? Matcha (maça) tozu sağlığa zarar verir mi? gibi bu konuda gerçekten önemli ayrıntılara da bir sonraki adımda bir bakacağız.

O zaman önce bu sıcak havalarda, sağlıklı bir şekilde serinleten metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı nasıl oluyor hemen ilk adım olarak ona bakalım.

 • Gerekli malzemeler:
 • Bir su bardağı dolusu badem sütü
 • Bir tatlı kaşığı Matcha (maça) tozu
 • Bir tane Medine hurması (bir saat suda bekletilip çekirdeği çıkarılmış)
 • Buz küpleri

Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı için kullanılacak malzemeler bu kadar. Şimdi bir sonraki adıma geçelim.

 • Nasıl yapılır?
 • Bütün bu malzemeyi blender’a koyun ve ince bir sıvı elde edinceye kadar iyice karıştırın.
 • Sonra buz küplerinin yer aldığı bardağa bu karışımı dökün ve serin serin tüketin.
 • İşte bu kadar! Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı , ön hazırlıkları ile birlikte sadece 5 , biraz yavaş davranırsanız 10 dakikada tamamlanıyor.

Bu arada “Badem sütü nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız, bu konuda verdiği tarifi hatırlamak için ilgili yazının linki burada.

Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı yapımı konusuna böyle girdikten sonra şimdi, özellikle son zamanlarda metabolizma hızlandırmak, kilo vermek, yağ yakmak konusunda adı gittikçe ön plana çıkan bu yeşil renkli tozu biraz daha yakından tanıyalım.

Önce Matcha (maça) tozunun sağlık faydaları ve kilo verme üzerindeki etkisine bir bakalım istiyorum.

 • Kilo vermek isteyenler için etkili bir yardımcıdır. Çünkü metabolizma hızlandırma konusunda büyük katkısı var.
 • Durum böyle olunca yağ yakmak ve kilo vermek konusunda da yardımcı.
 • Antioksidan etkiye sahiptir. Bu özelliği sayesinde bir tür kanser savaşçısıdır aynı zamanda.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Kan şekerini dengeler.
 • Diş ve kemik sağlığını korumaya etkisi vardır.
 • Kalp ve damar sağlığını destekler.
 • Karaciğeri koruma konusunda etkili bir yardımcıdır.

İşte bunlar metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı sırasında kullandığımız bu yeşil renkli tozun sağlık faydalarına. Ama elbette kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar da var ki onları da atlamamak gerek.

Matcha tozu tüketirken dikkat!

Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki, metabolizma hızlandırmak, yağ yakmak ve kilo vermek konusunda bir mucize sağlamıyor Matcha (maça) tozu. Tıpkı sağlıklı da olsa bu konuda yardımcı da olsa hiçbir besinin sağlamadığı gibi. Yani öncelikle, sağlıklı ve akılcı beslenmek, aktif bir hayat sürmek ve bütün bu disiplini hayat boyu bırakmamak gerekiyor. Gördüğünüz gibi bu bir klasik! Bu şekilde davranılınca Matcha (maça) tozu amaca ulaşmak için başvurulan yardımcılardan biri.  Bu ayrıntıya değindikten sonra şimdi gelelim Matcha (maça) tozu kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalara.

Metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı sırasında kullandığımız bu değerli yeşil toz, sağlık üzerindeki bütün olumlu etkilerine rağmen ölçülü tüketilmeli. Fazla Matcha (maça) tozu tüketildiğinde bu, karaciğere ve böbreklere zarar verebilir.

İçerdiği kafein nedeniyle fazla tüketildiği taktirde, kalp çarpıntısına ve ishale yol açabilir.

Son bir nokta daha: Eğer hamile iseniz ya da emziren bir anneyseniz metabolizma hızlandırmaya yardımcı buzlu Matcha latte yapımı sırasında kullandığımız Matcha (maça) tozunu, tüketmeden önce doktorunuzla konuşmanızı öneririm.

Matcha (maça) tozu ne kadar tüketilir?

Bana sorarsanız, günde bir tatlı kaşığını geçmeyin. Eğer içecek yapımında kullanıyorsanız da bu miktarda Matcha (maça) tozuyla hazırladığınız içeceği en fazla bir kupa ya da bir su bardağı dolusu tüketin.

Her zaman söylediğim gibi: Besinlerden sağlık için ya da kilo vermek ve kilo korumak için sonuna kadar faydalanabiliriz. Önemli olan neyi ne kadar tüketeceğimizi bilmek!


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.