Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları - BERSU EKİNCİ -

14 Kasım 2018- Bersu Ekinci0
ana.jpg

Kilo verme, fazla kilolardan kurtulma sürecinde en önemli nokta, metabolizmayı olabildiğince hızlandırıp yüksek oranda yağ yakmak. Bunu bu şekilde ifade etmek kolay ama iş uygulamaya gelince bazen insan tereddüde düşüyor.  Aslında metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları var. Özellikle masa başında çalışmak zorunda olan danışanlarım en çok bu konuda aydınlatılmak istiyor. Ben de onlara verdiğim tavsiyeleri sizinle de paylaşmak isterim. Hiç de öyle kafanızda büyüttüğünüz kadar zor bir olay değil. İşte metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları.

Bazen küçücük bir dokunuş geneli değiştirir. İşte bu konuda da özet olarak bunu söyleyebilirim. Her ne kadar kilo vermek ya da kilo korumak öyle çok basit bir iş değil gibi görünse de bunu da küçücük ama akılcı dokunuşlarla değiştirmek mümkün. Yani gün boyu masa başında çalışsanız da hareket etmek, egzersiz yapmak için ayıracak zamanınız olmasa da bazı küçük püf noktalarına dikkat ederek metabolizmanızı
hızlandırıp daha fazla yağ yakabilir ve fazla kiloları verebilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları: Küçük dokunuşlar fark yaratır

Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları

Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları konusuna geçmeden önce çok önemli bir konuya değinmek istiyorum. Yani metabolizmanızı yavaşlatan en önemli olumsuzluğa: Şeker özellikle de şekerli içecekler tüketmek. Çünkü vücudunuza aldığınız fazla şeker yağ olarak depolanır ve bundan kurtulmak da zordur.  İşte bu yüzden metabolizma hızlandırmak için atacağınız ilk önemli adım şekerden ve şekerli içeceklerden tamamen uzaklaşmaktır.

Günde bir fincan Türk kahvesi keyfi

Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları

Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları deyince öncelikle bu maddeden başlamayı tercih ettim. Çünkü size kilo vermek ya da kilo korumanın öyle korkunç, acılı bir yol almadığını iyice anlatmak istiyorum. Türk kahvesi, metabolizmayı hızlandırır ve uzun süre tokluk hissi yaratır. Gün içinde düşen enerjinizi toparlar, kan şekerini dengeler. O yüzden benim için iyi ara öğün seçeneklerinden biri. Elbette kahveniz şekersiz olacak ve elbette yanında bol bol su içeceksiniz.

Yiyeceklerinize baharat katın

Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları

Özellikle de acı kırmızı biber! Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları arasında belki de en önde gelenlerden biri bu. Acı kırmızı biber, metabolizma hızlandırma konusunda birçok rakibinden birkaç adım önde. Ayrıca bu biberin içerdiği kapsaisin iştahı da bastırıp tokluk hissi sağlar ve gereğinden fazla yemenizi engeller.

Bol bol su için

Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanın kolay yolları

Metabolizmayı hızlandırın yağ yakmanın belki de en kolay yollarından biri bu: Su içmek, hatta daha çok su içmek. En çok karıştırılan iki his açlık ve susuzluk. Bazen sırf susadığınız halde kendinizi aç hissedebilir ve bir şeyler atıştırabilirsiniz. Bu yüzden ana ve ara öğünler dışı bir zamanda açlık hissederseniz önce bir bardak su için ve 20 dakika bekleyin. Belki de gerçekten aç değilsiniz, sadece susadınız. Bu konuyu bu şekilde anlattıktan sonra su içmenin metabolizmayı hızlandırdığını, tokluk hissi verdiğini, bedeni toksinlerden temizlediğini ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olduğunu da ekleyeyim. Eh,daha he olsun!


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.