WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Ölümsüzlük Meyvesi Hünnap ve Faydaları! - BERSU EKİNCİ

14 Ekim 2017- Bersu Ekinci0
hünnap-.jpg

Hünnap meyvesi bize biraz yabancı olsa da, sağlık faydalarından dolayı dünyada en popüler besinler arasında yer alıyor. Özellikle Çin’de bolca bulunan hünnap meyvesi, o kadar mucizevi faydalara sahip ki bu bölgede ‘Tanrı Hediyesi’ ve ‘Ölümsüzlük meyvesi’ olarak da anılıyor.  Bir narenciyeden 80 kat daha fazla vitamine sahip olan hünnap, Ekim ayının sonuna kadar pazar tezgahlarında ve marketlerde kolayca bulunabiliyor.

Oldukça düşük kalorili bir meyve olan hünnap, kilo vermek isteyenlerin alışveriş listesinde de yerini alıyor.  Ara öğünlerde tatlı isteğinizi hünnap ile giderebilirsiniz.  Böylece hem tatlı isteğiniz körelecek hem de içerisindeki A ve C vitaminleri sayesinde bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve hastalıklardan korunacaksınız.

Hünnap bol miktarda B3 vitamini de içerir. Niyasin olarak da bilinen B3 vitamini sayesinde kan dolaşımınız düzenlenir ve sinir sistemi fonksiyonlarınız sağlıklı bir şekilde işlemeye devam eder.

Yediklerimizin cildimiz üzerindeki etkisinin farkındayız. Antioksidan içeriği sayesinde hünnap cilt bakımı konusunda diğer meyvelerin bir adım önüne geçiyor ve cilt güzelleştirme ve cilt sağlığını koruma açısından bir numaraya yükseliyor.

Eğer kendinizi sürekli yorgun ve halsiz hissediyorsanız doktora göründükten sonra marketten hünnap alıp tüketebilirsiniz. Günün getirdiği yorgunlukla başa çıkmanıza hünnabın size verdiği enerji yardımcı olabilir ve kendinizi zinde hissedersiniz.

Evet, buraya kadar saydığımız faydalar size çok şaşırtıcı gelmemiş olabilir fakat minicik hünnabın öyle iki sağlık faydası var ki, etkilenmemek elde değil!

Kalp sağlığı:  Hünnap içerisinde bulundurduğu bol potasyum miktarı sayesinde kalp ve damar sağlığını destekler ve kalp hastalıklarından uzak durmanızı sağlar.

Kanser: Yapılan bilimsel araştırmalara göre hünnap meyvesi vücudu kansere karşı koruyor ve bünyede bulunan kanserli hücrelerin büyüyüp yayılmasına engel oluyor. Özellikle meme kanseri üzerinde etkili olduğu yapılan çalışmalar sonucunda kanıtlanan hünnap, Çin Tıbbı olan Ayurveda yöntemlerinde de bir ilaç gibi kullanılıyor.

Hünnap meyvesinin kansere karşı kullandığı silahı ise tabii ki antioksidanlar. Serbest radikallere karşı savaşan antioksidanlar, bu etkiyi serbest radikallerle reaksiyona girmeden ve dolalı olarak vücuda zarar vermeden gerçekleştiriyor.

Etkileyici değil mi? Zeytin büyüklüğünde olan hünnap, isterseniz çiğ olarak tüketebilir, isterseniz de farklı tarifler araştırarak yemeklerde kullanabilirsiniz. Hünnap tüketmek için diğer bir yöntem ise hünnap çayı içmek. Yine de hünnabın faydalarından tam olarak yararlanmak için meyveyi çiğ tüketmenizi öneririz.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.