Tartılmak için en doğru zaman nedir? - BERSU EKİNCİ -

29 Mayıs 2018- Bersu Ekinci
1-6.jpg

Kilo vermek istiyorsunuz, ya da kilonuzu denetim altına almak. Bunun için gereken her şeyi uygun şekilde yerine getiriyorsunuz. Ve sonra o an geliyor! Hangi an mı!? Tartıya çıkma anı elbette. Ama o da ne! Siz o kadar uğraştınız, çabaladınız tartı size görmek istemediğiniz bir şeyler gösteriyor. Kilo mu aldınız yoksa? Hemen telaşlanmayın belki de kilo almadınız. Sadece yanlış zamanda tartılmış olabilirsiniz. Peki tartılmak için en doğru zaman nedir? Ne zaman tartılmalıyız? Kilo vermeye ya da kilomuzu korumaya çalışırken tartıya çıkmak için en doğru zamanı nasıl bulacağız? Bunun da küçük sırları var elbette. Şimdi size bunlardan söz edeceğim. Tartılmak için en doğru zaman nedir? Tartıya çıkarken nelere dikkat etmek gerekir?  Gelin bu soruların cevaplarına birlikte bakalım.

Belki bazen sizin de başınıza gelmiştir. Bazı yiyecekleri fazla kaçırdığınız zaman hemen koşup tartıya çıkarsınız. Sonra orada gördüğünüz rakam sizi tatmin etmez, birkaç saat sonra bir daha tartıya çıkarsınız. Her birinde de farklı farklı rakamlar görürsünüz büyük olasılıkla. İşte bu yüzden tartılmak için en doğru zaman önemli bir ayrıntı.

Ne zaman tartılmalıyız? Tartılmak için en doğru zaman nedir?

Şimdi size tartılmak için en doğru zaman hakkında 7 ipucu vereyim.

1- Tartıya çıkmak için en doğru zaman sabah saatleridir. Ama aç karnına hatta mümkünse sindirim sisteminiz çalıştıktan sonra tartılın.

2- Tartıya çıkarken üzerinizde mümkün olduğunca hafif giysiler bulunsun. Hatta sadece iç çamaşırınızla tartıya çıkmanız daha doğru sonuç verir.

3- Sürekli aynı tartı aletinde tartılın. Gittiğiniz yerlerde başkalarının da kullandığı tartılara çıkmak size farklı sonuçlar verebilir. Bu da yanıltıcı olur.

4- Tartınız halının üzerinde olmamalıdır. Düz ve sert bir yüzeyde durması gerekir. Bu konuda önemli bir ayrıntı da hep aynı yerde tartılmaya özen göstermeniz.

5- Evinizdeki tartının bakımını uygun zamanlarda yaptırın. Bazen tartınızın hassasiyeti bozulur ve size yanlış sonuçlar verebilir.

6- Öğle ve akşam yemeklerinden kısa bir süre sonra tartıya çıkmak size yanlış sonuçlar verir. Her zamankinden daha fazla bir rakamla karşılaşabilirsiniz göstergede.

7- Kabız olduğunuz zaman ya da regl döneminde tartıldığınızda birkaç kilo fazla çıkabilirsiniz. Bu sizin moralinizi bozmasın. Çünkü bu dönemlerde vücut ağırlığınız artar.