Tatlı krizini yok eden mucize smoothie - BERSU EKİNCİ -

27 Nisan 2018- Bersu Ekinci0
BMUUTHİE.jpg

Smoothie tüketmeyi seviyorsunuz değil mi? Bir çoğunuzun “evet” dediğini duyar gibiyim. Pekala, hem son derece besleyici hem de tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz?  Bence meraklandınız şu anda. Fazla bekletmeden açıklayayım: Tatlı krizini yok eden mucize smoothie içindeki “mucize” tanımını hak eden besin bir önceki yazımda size etraflıca anlattığım hurmanın en değerli türlerinden biri. Ne mi bu? Son dönemde sağlıklı beslenme dünyasının yükselen yıldızı olan Medine hurması.  Gelin bakalım tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılıyor. Hemen telaşlanmayın, malzemeleri bir araya topladıktan sonra yapmanız gereken tek şey blender’ın düğmesine basmak. İşte bu kadar kolay!

Tatlı krizini yok eden mucize smoothie ve gıda dünyasının yükselen yıldızı

Uzun süre tok kalmak isteyenlerin de kilo vermeyi ya da kilo korumayı amaçlayanların da en sık tükettiği gıdalardan biri smoothie’ler. Hem besleyici hem yapımı kolay. Smoothie yapımında en çok kullanılan meyve ise muz. Ama gelin muzlu smoothie’ye bir süre ara verip sağlıklı beslenme dünyasının son dönemdeki parlayan yıldızı Medine hurması ile yapılan bir smoothie’yi deneyelim. Medine hurması, karamel benzeri tadı ve aromasıyla damağınızda farklı bir lezzet bırakacak.

Gelin bu tatlı krizini yok eden mucize smoothie’nin en büyük sırrı olan Medine hurmasının özelliklerine kısaca bakalım: Bu hurma türünün iki tanesi 33 gram faydalı karbonat ve yaklaşık 280 gram kadar da potasyum içeriyor. Bu, muzun içerdiği potasyumdan yüzde 50 daha fazla. Ayrıca bu hurma çeşidi lifler ve mineraller açısından da zengin. Hurmanın sağlık faydalarını bir önceki yazımda anlatmıştım. Hatırlamak isterseniz yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Haydi şimdi gelin bakalım tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılıyor.

Tatlı krizini yok eden mucize smoothie için gerekli malzemeler

  • 2 tane çekirdeği çıkarılıp dilimlenmiş Medine hurması
  • Yarım çay fincanı taze yaban mersini
  • 1 buçuk fincan badem sütü
  • 1 yemek kaşığı chia tohumu ya da bunun yerine aynı miktarda keten tohumu
  • Dilediğiniz kadar iyice yıkanıp temizlenmiş ıspanak yaprağı

Şimdi geldik tatlı krizini yok eden mucize smoothie yapımına.
Her şey çok basit aslında! Bütün bu malzemeyi bir blender’a koyup iyice karıştırın. Kısa sürede smoothie’niz hazır!

İşte size tatlı krizini önleyen mucize smoothie. Bu smoothie’yi tükettikten sonra hem uzun süre açlık hissetmeyeceksiniz hem de vücudunuz için gerekli bütün mineral ve vitaminleri alacaksınız. Ama hepsinden önemlisi bedeninize zararlı tatlılar ve şekerlemeler yüklemeyeceksiniz.
Afiyet olsun!


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.