Yağ çekme yöntemi ile hastalıklara savaş açın! - BERSU EKİNCİ -

10 Ekim 2017- Bersu Ekinci0
zeytinyağı.jpg

Her yemekten önce aç karna  içilen ilaçlara son! Özellikle soğuk kış aylarında sık sık hastalanıyor ve ilaçlarla tedavi olmaya çalışıyoruz. Kullandığımız tüm ilaçlar kimyasal bir bileşenden oluşuyor ve biz fark etmesek de vücudumuzu yoruyoruz.

Peki size hastalıklardan korunmanın son derece basit ve doğal bir yöntemi olduğunu söylesek bunu dener miydiniz?

Ağıza yağ çekme yöntemi yaklaşık 3 bin yıldır kullanılan Ayurvedik bir uygulama. Her sabah dişlerinizi fırçalamadan önce ağızımıza alacağımız dolu bir kaşık doğal yağ (organik zeytinyağı, susam yağı veya Hindistan cevizi yağı) ile ağızımızı çalkalayarak hastalıklardan korunabilirsiniz. Üstelik bu yöntem dişlerinizi de beyazlatıyor.

Ağza yağ çekme  uyandıktan sonra, dişlerinizi fırçalamadan ve hatta, su bile içmeden evvel yapılması gereken bir uygulama. Bu işlem için zeytinyağı, susam yağı ya da Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Ağzınıza aldığınız 1 çorba kaşığı doğal ve soğuk sıkım yağları 5 ile 20 dakika arasında ağzınızda çalkalıyorsunuz ve işlem sırasında dişlerinize ve diş etlerinize yapışan bakteri plaklarının kırılıp temizleniyor. Yağı boğazınıza gelmeyecek şekilde çalkalayıp, dişlerinizin arasından geçirin ve asla yutmayın. Uygulamanın sonunda ağzınızdaki yağın süte benzer bir form aldığını göreceksiniz.

Mikropları uzaklaştırmak için bu yağı klozete boşaltmanız öneriliyor, lavaboda mikropların yayılma riski az da olsa var. Ağzınızı ılık suyla son  defa çalkalayarak yağı temizleyin. Ilık suyun içerisine bir tutam tuz da ekleyebilirsiniz. Son olarak dişlerinizi fırçalayarak işlemi tamamlayın.

Yağ çekme yöntemini ilk defa uygulayacaksanız yağı ağzınızda 20 dakika çalkalamak sizi zorlayabilir. Uygulamaya alışmak için birkaç dakika ile başlayıp her gün biraz daha süreyi uzatarak kendinizi hazırlayabilirsiniz.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.