Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz

23 Ekim 2019- Bersu Ekinci0
anna.jpg

Gelin bugün biraz “meslek sırlarımı” paylaşayım sizinle… Kilo vermek isteyen danışanlarımdan en çok duyduğum şikayetlerden biri ne biliyor musunuz? Kendini yalnız hissetmek! Hatta bazıları için bu durum sevdiği abur cuburdan uzak durmaktan da yeni bir beslenme tarzına başlamaktan da daha sıkıntı verici. Madem öyle bugün size yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz hakkında birkaç söz edeyim. Bütün bunlar kilo verirken ya da kilo korumak için çaba harcarken kendinizi yalnız hissetmenizin önüne geçecek. Eşinizle ya da arkadaşınızla birlikte egzersiz yaparken sevdikleriniz tarafından desteklendiğinizi hissedeceksiniz. O zaman başlayayım hemen Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz konusuna.

Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz: Aslında eğlenceli

Her ne kadar yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz desem de bu cümledeki “egzersiz” işin ciddi kısmı. Belki normal zamanlarda size sıkıcı gelen bu aktiviteler eşinizle, sevgilinizle ya da arkadaşınızla yaptığınızda eğlenceli bir oyuna dönüşecek. Hatta belki çocukluk yıllarınızın o saf neşesini bile yaşayacaksınız.

O zaman gelin bir bakalım neler yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz..

Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz: Dansa var mısınız?

Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz

Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz konusuna gerçekten de bir kere denediğinizde bir daha bırakamayacağınız bir öneriyle başlamak istiyorum. Eşinizi dansa kaldırın! Ama bu işi düzenli olarak yapın. Gerekirse birlikte bir dans kursuna yazılın. Amaç bu konuda profesyonel olmak değil elbette, birlikte hareketli bir yaşam sürmek. Böylece bir yandan müziğin ritmine kapılıp dans ederken bir yandan da forma girdiğinizi göreceksiniz. Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz konusunda ilk önerim bu. Sizce de kulağa iyi gelmiyor mu?

Birlikte koşun ya da yürüyün

Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz konusuna bu klasik ikiliyle devam edelim. Tek başına motive olmak kimi zaman zor gelebilir. Birçok kişinin sırf bu nedenle egzersiz programını bıraktığını biliyorum. Ama yanınızda gerekli zamanlarda sizi motive edecek biri olduğunda bu ihtimal düşer. Eşinizle birlikte bir saat belirleyip koşuya çıkın, ya da tempolu bir şekilde yürüyün.

Birlikte bisiklet gezisine çıkın

Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz

Eğer yaşadığınız şehirde buna uygun bir yer varsa ne ala! Eşinizle birlikte atlayın bisikletlerinize ve basın pedallara. Bırakın rüzgar saçlarınızı savursun, siz de hem ruhunuzu iyileştirin hem de fazla kilolarınızdan kurtulun. Eşinizle birlikte yapacağınız en azından yarım saatlik bir bisiklet turunun keyfine doyum olmaz. Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz konusunda önereceklerimden biri de bu. Dilerseniz olaya biraz heyecan atın ve aranızda yarışın. Biraz rekabetten kimseye zarar gelmez!

Pilates ve yoga eşinizle daha keyifli olur

Madem yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz konusunu anlatıyorum, yoga ya da pilatese değinmeden geçmek olmaz. Eğer açık havada spor yapma imkanınız yoksa yoga ya da pilatesi deneyin. Zaman geçtikçe hem bedensel hem de ruhsal olarak olumlu yönde değiştiğinizi göreceksiniz.

Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz konusunda saydığım bu egzersizler çok fazla masraf gerektirmeden yapılabilecek olanlar. üstelik her yaşa da uygun. Önemli olan tempoyu kendinize göre belirlemek.

Elbette bunların dışında eşinizle başka etkinlikler de yapabilirsiniz. Yüzmek. tenis ya da voleybol oynamak, sitenizin arka bahçesindeki basketbol potasında teke tek maç yapmak gibi.

Demek istediğim şu: Önemli olan kilo vermek, kilo korumak ya da sadece sağlıklı olmak için aktif bir hayat sürmek. Dilerseniz bütün bu etkinliklere çocuklarınızı da katıp ailece kaliteli zaman geçirebilirsiniz.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.