Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları

8 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0
yaz.jpg

Aslında çoğunluk fazla kilo sorununu yaz gelmeden önce çözmek ister. Öyle ya yaz aylarında incecik elbiseler giyilecek, en önemlisi bikini ya da mayo ile plaja gidilecek. O zamana kadar o kilolar verilmeli. Ama size bir sır vereyim. Eğer yaz aylarına kadar kilo verme hayalinizi gerçekleştiremediyseniz hiç boşuna üzülmeyin. Siz de sonbahara daha hafif ve sağlıklı girersiniz. Gelin bugün size yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda bazı ipuçları vereyim. Aslına bakılırsa öyle “mucize sırlar” değil bunlar. Bazı basit ayrıntılara dikkat ederseniz, yaz aylarından kilo vermek ve hayatınızda daha sağlıklı bir sayfa açmak için faydalanabilirsiniz. O zaman haydi başlayalım yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda konuşmaya.

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları: Akdeniz’e ne dersiniz

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları deyince… Evet, belki Akdeniz sahillerinde bol güneşli ve yüzmeli bir tatil programı yapmış olabilirsiniz. O da güzel… Yüzmek ya da plaj sporu kilo verme konusunda çok etkili. Ama benim söylemek istediğim başka bir şey. Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda ilk söyleyeceğim Akdeniz tarzı beslenmeye ağırlık verin. Aslında bunu yapmak ülkemizde çok kolay. Yani o ağır hamur işlerinden, kızartmalardan, abur cuburlardan tamamen uzaklaşın. Kendinize sebze, meyve ve tam tahıllar ağırlıklı bir beslenme planı kurun. Elbette salatalarınıza ve yemeklerinize miktarını abartmadan zeytinyağı katın. Buğulama, haşlama ya da ızgara gibi yöntemleri tercih edin. Bu noktada şunu da söylemem gerekir ki hayatlarını Akdeniz tarzı beslenme ile geçirenler hem daha uzun hem de daha sağlıklı yaşıyor.

İçmeyin yiyin!

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları

Öncelikle şunu söylemem gerekir ki eğer kilo vermek istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle yeteri kadar su içmelisiniz. Hem zaten sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan ilk içecek su. Bunu bir kenara koyun. Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunu anlatırken size “içmeyin, yiyin” dememin nedeni başka.

Birçok kişi sıcak yaz aylarında buz gibi meyve sularına yönelir serinlemek için. İşte bunu yapmayın. Her ne kadar evde kendiniz de hazırlasanız, meyvelerin suyu sıkıldığında besleyici özelliği azalır. İçtiğiniz meyve suyu, meyvenin kendisinden çok daha az miktarda lif, vitamin ve mineral içerir. Bunun için meyveleri yiyerek tüketin. Mesela canınız elma suyu istediğinde elma yiyin. Böylece elmanın besleyici değerinden tam olarak yararlanmış olursunuz.

Porsiyon kontrolü yapın

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları

Tatil için gittiğiniz otellerde genellikle kocaman bir açık büfe karşılar sizi. Öyle bir ortamda da ya yiyemeyeceğiniz kadar fazla yemek alır ziyan edersiniz, ya da gerekenden çok daha fazlasını yersiniz. Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları demişken bunu da söylemeliyim ki, o zengin açık büfelerin direncinizi kırmasına izin vermeyin. Unutmayın, siz yaz mevsiminden kilo vermek için faydalanacaksınız. Bunun için porsiyon kontrolü yapın. Küçük tabaklarla sizin için gerekli olan, besleyici ve sağlıklı yiyeceklere yönelin.

Kahve keyfine dikkat!

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda geldik önemli bir maddeye daha. Aslına bakılırsa özellikle de Türk kahvesi benim danışanlarıma da önerdiğim kendim de tükettiğim bir içecek. İçine şeker katılmazsa, yanında şekerli yiyecekler yerine bol su içilirse gayet de sağlıklı.

Ama eğer tatilin rehavetine kapılıp kahvenin içine bol bol şeker ve süt ya da süt tozu koyup yanında da şekerli gıdalar tüketirseniz bunun size faydası değil zararı olur. Eğer bu tür bir alışkanlığınız varsa yaz boyunca kahve yerine yeşil çay başta olmak üzere bitki çayları içmeyi deneyin. Tabii ki şeker kullanmadan. Yaz sonunda o kahvenizin içine eklediğiniz şekerin ağırlığının ortadan kalktığını göreceksiniz.

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları: Elbette hareket

Yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları

Madem yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda konuşuyoruz bunu atlamak olmaz. Yazın günler daha uzun bu da açık havada daha çok vakit geçirilebildiği anlamına gelir. Elbette size günün en sıcak saatinde dışarı çıkmanızı söylemiyorum ama, sabahın erken saatlerinde ya da akşam üzeri güneşin etkisini yitirdiği saatlerde yapacağınız yüzme, yürüyüş, bisiklete binme gibi sporlar kilo verme konusunda size çok yardımcı olacaktır.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.