Yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie

1 Ocak 2021- Bersu Ekinci0
11-1.jpg

Evet! Dün gece yarısı itibariyle 365 günlük takvimin bütün yapraklarını bitirdik, artık yeni bir yıldayız. 2021, yeni umutlarla ve bizim için hazırladığı sürprizlerle geldi. Zorlu bir yıl geride kaldı ama şimdi gözlerimizi geleceğe dikmeliyiz. Gelin, her şeyi bir kenara bırakalım ve yeni yılın ilk gününde ağzımızı tatlandıralım. Nasıl mı? Birazdan size tarifini vereceğim yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie tarifi bu konuda yardımcı olacaktır. Kakaodan avokadoya, tarçına kadar kilo vermek ya da kilo korumak, aynı zamanda da sağlıklı olmak için gereken her malzeme var bu smoothie’de. İşte yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie tarifi.

Yılbaşı yemeğini fazla kaçıranlara

Yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie

Büyük olasılıkla dün gece yeni yılı karşılarken yemeği de biraz fazla kaçırdınız. Belki geçip giden yılın stresinden belki de aile ortamının keyfinden her zamankinden biraz daha fazla yediniz. Şimdi bunu telafi etme zamanı. Ama belki bir yandan da “hızınızı alamadınız” ve hala bir şeyler yemek istiyorsunuz. Özellikle de tatlı bir şeyler! İşte birazdan size yapımını anlatacağım yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie tarifi, tatlı bir şeyler atıştırma ihtiyacınızı da zararsız bir şekilde giderecek.

Neyse… Sözü çok da uzatmadan yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie tarifine geçelim hemen. Böylece yeni yılın ilk gününde ağzımız tatlansın ve 2021’e güzel bir başlangıç olsun.

 • Gerekli malzemeler
  Bir tane avokado (soyulmuş ve dilimlenmiş)
  Yarım muz (donmuş da olabilir, taze de olabilir)
  Yarım su bardağı dolusu badem sütü
  Bir yemek kaşığı çiğ, toz kakao
  Bir su bardağı dolusu taze ıspanak
  Yarım çay bardağı toz tarçın

Bunlar yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie hazırlamaya gereken malzemeler. Şimdi gelelim hazırlanışına.

Yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie yapımı

Biraz önce de söylediğim gibi yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie hazırlamak son derece kolay. Toz tarçın dışındaki bütün bu malzemeyi blender’a koyun ve çalıştırın. Sonra da elde ettiğiniz karışımı güzel bir bardağa alın, üzerine de toz tarçın ekleyin. Sonra da evinizin en güzel köşesine oturup, içinizde 2021 için güzel hayaller ve umutlar eşliğinde tüketin.

Yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie hazırladık. Bu arada bir notum daha var.  Özellikle de yılbaşı gecesi yemeği fazla kaçıranlara. Bunu dengelemek için bir günlük menü önereceğim size. Bu, benim uyguladığım ve her fırsatta danışanlarıma da tavsiye ettiğim menü.

Eğer bir gece önce yemeği fazla kaçırdıysanız ve ertesi gün bunu dengelemek istiyorsanız yeni yılın ilk günü için detoks etkili menü önerisi bu linkte.

Diliyorum, 2021 size arzu ettiğiniz bütün güzellikleri getirsin.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.