Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri

10 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0
anaa.jpg

Kendi adıma rotamı yaz aylarına çevirdim. Sadece gardrobumu değil mutfağımı da yazlık düzene geçiriyorum. Tam da bunu yaparken, zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listesi hazırlamak geldi aklıma. Aslında olay biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış. Birazdan sizler için hazırladığım bu listede yer alan tarifleri, damak zevkinize göre ve elbette sağlıklı olmak koşuluyla dilediğiniz malzemelerle değiştirip kişiselleştirebilirsiniz. Üstelik hepsini hazırlamak da son derece kolay. Hem bakmayın siz “zayıflamak isteyenler için” dediğime, bu ara öğün seçeneklerini kilo korumak ve sağlıklı kalmak isteyenler de rahatlıkla tüketebilir. Ben epey heyecanlıyım ,hem yeni mevsim için hem de zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listemde yer alan tarifleri sizinle paylaşacağım için.

Evet, hazır mısınız? Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri konusunu hazırlarken, yaz ayları boyunca manav, pazar ve market tezgahlarını süsleyen sebze ve meyveleri birer birer aklımdan geçirdim. Hepsi vitamin ve mineraller açısından çok zengin. Kilo vermek, kilo korumak isteyenlere yönelik olarak da bol bol lif içeriyor, şeker oranları zarar vermeyecek türden. Üstelik de sıcak yaz günlerinde hem bedeninizin susuzluğunu giderecek hem de kan şekeri dengenizi koruyacak.

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri: İşte tarifler

Sizce de yaz aylarında yiyecek alışverişi yapmak daha eğlenceli değil mi? O rengarenk tezgahların arasında, taze sebze ve meyvelerin kokusunu içe çekerek yürümenin zevkine doyum olmaz. O halde gelin zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri konusuna, böyle yaz mevsiminin bütün canlılığını, bütün renklerini yansıtan bir tanesiyle başlayalım.

Pizza yapalım, ama karpuzdan!

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri konusuna bu eğlenceli tarifle başlamak istiyorum. Hem eğlenceli, hem sağlıklı hem de çocuklarınızın da zevkle tüketeceği türden. Pizza dediysem… Hazırlayacağımız ara öğünün görüntüsü pizzayı andırdığı için. Başka hiçbir benzerliği yok.

Gerekli malzemeler

  • Bir yuvarlak dilim karpuz
  • Dilediğiniz taze meyveler. Ben bir avuç yaban mersini, bir avuç çiğ badem, bir tane kivi öneriyorum.
  • Çekilmiş Hindistan cevizi.

Hazırlanışı

Sıcak yaz günlerinde bedeninizin fazladan su almasını da sağlayan bu ara öğünün hazırlanışına gelince…

Önce bir yuvarlak, tam dilim karpuzu tıpkı bir pizza gibi kesin. Sonra diğer meyveleri de küçük küçük kesip, bu karpuz dilimlerinin üzerine yerleştirin. En üstüne de çekilmiş Hindistan cevizi serpin. İşte sıcak yaz günlerinde içinizi ferahlatıp susuzluğunuzu giderecek ara öğünlerinizden biri hazır.

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listemde başka ilginç yiyecekler de var. Gelin onlara da bir bakalım.

Çilek yatağında avokado ve lor peyniri

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri konusuna yine çok basit ve sağlıklı bir tarifle devam edelim. Bakmayın böyle isminin uzun göründüğüne, çok kısa bir zamanda hazırlanıyor. Bu tarifin en uzun bölümü çileklerin iyice temizlenmesi. Haydi gelin bakalım, neler gerekli ve nasıl hazırlanıyor.

Gerekli malzemeler

  • 12 tane iri çilek
  • 1 tane büyük avokado
  • Bir yemek kaşığı lor peyniri

Hazırlanışı

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listemde yer alan bu sağlıklı tarifin hazırlanmasına gelince… Elbette önce çilekleri  iyice yıkayıp temizliyorsunuz. Sonra sıra avokadonun soyulup ince ince dilimlenmesine geliyor. Bunun ardından da çilekleri tarif için hazırlamaya başlıyorsunuz.

Çileklerin yeşil kısımlarını dikkatlice kesin. Sonra da tıpkı kabak dolması yapar gibi çileğin iç kısmını kenarlara zarar vermeden oyun. Bunun için bir çay kaşığını kullanabilirsiniz.

Sonra küçük küçük doğradığınız avokadoları ve az miktarda lor peynirini çileğin oyuk kısmına yerleştirin. İşte zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri arasından biri daha hazır.

Salatalık ve somonlu atıştırmalık

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri

Zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri konusuna devam edelim. Birazdan anlatacağım tarifi, sadece ara öğün olarak değil belki konuklarınız geldiğinde ikram olarak da hazırlayabilirsiniz.

Gerekli malzemeler

  • Bir tane salatalık
  • 200 gram somon füme
  • Bir bağ dereotu

Hazırlanışı

Önce salatalıkları ince ince dilimleyin.
Ardından her birinin üzerine bir miktar somon füme yerleştirin.
En son da görüntüyü daha da güzel hale getirmek için her birinin üzerine incecik bir dilim dereotu koyun.
İşte zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listesinden bir tanesi daha hazır.

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.