Zayıflatan salata tarifi - BERSU EKİNCİ

20 Şubat 2018- Bersu Ekinci0
ana-4.jpg

İster inanın ister inanmayın şimdi size zayıflatan salata tarifi vereceğiz. Hem de sadece zayıflatmıyor aynı zamanda çok besleyici ve vücudunuzun doğal detoksifikasyon sürecini de hızlandırıyor. Şimdi hemen zayıflatan salata tarifi deyince ‘acaba içine neler konuluyor’ diye düşünmeyin. Çünkü aslında bu sizin çok da yakından tanıdığınız bir salata. Sadece içinde çok değerli bir kök sebze var. Tamam, sizi fazla bekletmeyelim: İşte zayıflatan salata tarifi.

Gerekli malzemeler

 • 1 orta boy turp
  1 büyük salatalık
  1 çay fincanı dolusu cherry domates
  2 tane taze soğan
  Yarım fincan kişniş
  Yarım mor soğan
  2 yemek kaşığı limon suyu
  1 yemek kaşığı zeytinyağı
  Yarım çay kaşığı Himalaya tuzu

Zayıflatan salata nasıl hazırlanır

Bütün bu malzemeleri minik minik doğrayın. Sonra da orta boy bir salata kasesinin içine yerleştirin. Zeytinyağını, limon suyunu ve az miktarda tuzu da üzerine serptikten sonra iyice karıştırın. İşte size hem besleyici hem lezzetli zayıflatan salata tarifi.

Bu zayıflatan salata tarifinin “yıldızı” ise turp! Mutfaklarımızda sık sık kullandığımız turp, öncelikle antioksidan özellikler taşıyan bir sebze. Haftada birkaç kez yemek, kanser riskini de azaltıyor.

Zayıflatan salata tarifi içinde ayrı bir yeri olan turbun su oranı da yüksek. Ama bu kadar da değil. Turp, flavonoidler açısından da zengin. Bilimsel araştırmalara göre de bütün bu özellikleri onun, kilo vermek ve formda kalmak isteyenlerin sofrasının baş köşesinde yer almasını sağlıyor.

Zayıflatan salatayı tatlandırmak için kullanacağınız pembe Himalaya tuzu da mineraller açısından son derece zengin. Yapılan araştırmalara göre Himalaya tuzu, insan bedeninde bulunanlara benzer 84 değerli mineral içeriyor.

Bütün bunlardan sonra, hem besleyici hem kilo vermeye ve korumaya katkı sağlayan zayıflatan salata tarifi sık sık hazırlanmak üzere mutfağınızın ya da aklınızın bir köşesinde yer almayı hak etmiyor mu sizce de!


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.