Kategoriler: Haber

Nasıl olduğumdan daha zayıf görünebilirim

Evet, biliyorum… Kararlısınız, sağlıklı beslenip düzenli egzersiz yaparak o fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Ama bunlar hemen birkaç saatte olmuyor. Arada sırada nasıl olduğumdan daha zayıf görünebilirim sorusunu soruyorsunuz kendinize. Çünkü motivasyonunuzu daha yüksek tutmak, kilo verme amacına giden yolda daha güçlü olmak istiyorsunuz. Tamam… Uyguladığınız beslenme programını asla bozmayın ve fazla kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulun. Ama yine de nasıl olduğumdan daha zayıf görünebilirim sorusunun bazı ince ayrıntılarını anlatayım size…

Saçlarınızı toplayın

Nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm diye düşünüyorsanız işe saç modeliyle başlayalım. Olduğunuzdan daha zayıf görünmenizin ilk adımı doğru saç modelini seçmek. Bunun için en kolay ve geçerli formül şu: Saçlarınızı yüzünüzün üzerinde toplamak. Nasıl mı? Çok basit! Tıpkı çocukluğunuzdaki gibi at kuyruğu yapacaksınız. Böylece yüzünüz olduğundan daha ince görünür. Bazı ünlülerin özel gecelere giderken neden bu saç modelini seçtiğini şimdi anladınız değil mi?

İnce topuklu ayakkabı giyin

Madem “tepeden” başladık şimdi en aşağıya inelim. İnce topuklu yüksek ayakkabılar giyin. Nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm sorusunun cevaplarından biri de bu. İnce topuklu yüksek ayakkabılarınızın sivri burunlu olması da daha zayıf görünmeye de yardımcıdır. Üstelik bu ayakkabılar bacaklarınızı daha uzun gösterir. Bütün bunların yanı sıra bu topukların üzerinde daha dik yürümek zorunda kalacağınızdan bu da dış görünüşünüzde olumlu bir değişiklik yaratır.

Elbiseniz tek renk olsun

Nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm sorusunun kritik cevaplarından biri de seçtiğiniz kıyafetin rengi. Bana sorarsanız tek renk giyinin. Tek renk giyinmek, vücudunuzun dikey hattını bölmez. Sizi olduğunuzdan daha uzun ve daha zayıf gösterir. Üst kısma giydiğiniz renk ile alt kısım için tercih ettiğiniz renk arasındaki fark bütün dikkati bedeninizin orta bölümüne çeker. Bu da eğer varsa göbek ve basen bölgesindeki fazlalıkları gözler önüne serer. O yüzden tek renk giyinmek her zaman iyidir.

Doğru kumaşları seçin

Öncelikle şunu hatırlatayım: Pamuklu ve ipekli kumaşlar,  jean’ler bedeninize fazladan volüm katmaz. Yani bir başka deyişle sizi rahatsız eden kilolarınızı gözler önüne sermez. Bu tür kumaşlar hem daha sağlıklıdır hem de bedeninizden kayan kumaşlardır.  Daha zarif bir fiziksel görüntüye bürünmenizi sağlar. O yüzden siz siz olun, sert kumaşlardan ya da deri gibi bedeninizi tamamen saran materyallerden üretilmiş giysilerden uzak durun. İşte size nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm sorusuna bir önemli cevap daha.

Biraz göğüs dekoltesinden zarar gelmez

Evet gerçekten de gelmez! Elbette abartmayın ama eğer göbek yağlarınızı ya da basenlerdeki henüz kurtulamadığınız fazlalıkları gizlemek istiyorsunuz dikkati bedeninizin üst bölgesine çekmenizi öneririm. Nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm sorusunun bir başka yanıtı da burada gizli işte. V yaka, bu konuda size çok yardımcı olur. Boynunuzu daha uzun gösterir ve en önemlisi, kurtulmak için uğraştığınız göbek yağlarını gözler önüne sermez.

Takı ve aksesuarları strajetik biçimde kullanın

Nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm diyorsanız kullandığınız takıları da dikkatli biçimde seçmeniz gerekir. Söz gelimi gösterişli küpeler, dikkatleri yüz bölgenize çeker. Böylece bedenin diğer bölgelerindeki fazla kilolar çok göz önüne çıkmaz. Buna ek olarak kullanacağınız uzun kolyeler ya da uzun fularlar da boyunuzu daha uzun sizi de olduğunuzdan zayıf gösterir.

Doğru iç çamaşırı seçimi

Aslına bakılırsa pek az kişi bu konu üzerinde kafa yorar. Ama nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm sorusunun önemli bir cevabı da iç çamaşırında gizli. Burada sözünü ettiğim sadece kendiniz için doğru beden ölçüsünü bulmak değil. Bedeninizin görüntüsü için en doğrusunu bulmak. Yani sizi rahatsız eden fazla kilolarınızı toparlayıp, giydiğiniz kıyafeti daha kusursuz bir biçimde taşımanızı sağlamasına dikkat edin.

Kullandığınız parfüm bile sizi daha zayıf gösterir

Nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm diyorsunuz ya size çok ilginç bir sır vereceğim. Kullandığınız parfüm bile sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterebilir. Nasıl mı? Çok basit. Elbette bir parfüm sizi bir anda fazla kilolarınızdan kurtarmaz ama daha zayıf ve daha zarif bir görüntü yaratmanıza yardımcı olur.

Şöyle anlatayım: Eğer Baharatlı ve ağır ana notaları olan parfümler kullanırsanız bu karşınızdaki insanlarda sizin “iri bir fiziksel görüntü” sergilediğiniz algısını yaratır. Ama bunun yerine daha hafif, tazelik hissi veren parfümler, karşınızdaki insanlar tarafından daha zayıf ve daha zarif olarak algılanmanızı sağlar.

Nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm sorusunun klasik cevapları

Şimdi gelelim bu konuda zaten yıllardır bilinen ayrıntılara. Elbette bunları da akılda tutmakta fayda var. İşte nasıl olduğumdan daha zayıf görünürüm sorusunun en klasik cevapları.

  • Boyuna çizgili kıyafetleri tercih edin.
  • Siyah, sade ama şık bir giysi sizi hem zarif hem de olduğunuzdan daha zayıf gösterir.
  • Eğer bir model fiziğine sahip değilseniz bedeninizi tamamen saran streç elbiselerden uzak durun.
  • Büyük desenli kıyafetlerden uzak durun.
  • Eğer bacaklarınızın yeteri kadar ince olmadığını düşünüyorsanız tam diz üstünde ya da dizin altına inen etekler tercih edin.

Evet! Böyle kısaca anlattım. Ama elbette bu küçük hileler kilo verme amacından sizi döndürmek için değil. Sadece biraz zamana ihtiyacınız olan bu süreçte motivasyonunuzu yükseltmek için.  Çünkü gerçekten kilo verip sağlıklı olduğunuzda bütün bu küçük hilelere ihtiyacınız kalmayacak.

 

Bersu Ekinci

Paylaş
Yazan
Bersu Ekinci

Önceki Yazılar

Yağ yakmayı hızlandıran, kilo aldırmayan, tek malzemeli bayram tatlısı

Evet! Sonunda Şeker Bayramı da geldi. Bu sene de pandemi yüzünden evlerde olsak da hazırlıklar…

% gün önce

Göbek bölgesinde yağlanmanın en sık rastlanan 10 nedeni

Aslına bakılırsa göbek bölgesinde birazcık yağ toplanması o kadar da kötü değil. Sonuçta hayati organların…

% gün önce

Kilo aldırmayan sağlıklı bir salata hazırlamanın yolları

Kilo vermek ya da kilo korumak isteyenler için "hayat kurtaran" seçeneklerden biri salatalar. Öyle ya!…

% gün önce

Kan şekerini dengeleyen yiyecekler

Kilo verirken sizi en çok zorlayan etkenlerden biri nedir hiç düşündünüz mü? Birçok neden sayılabilir…

% gün önce

Uzak Doğu’nun sağlıklı yaşam sırrı: Japon su terapisi nedir, nasıl yapılır

Atalarımızın da dediği gibi 'erken kalkan yol alır.' Hem de kelimenin her anlamıyla.. Çünkü sabah…

% gün önce

Limonun zayıflamaya etkileri

Eğer mideniz ya da sindirim sisteminizle ilgili herhangi bir sağlık sorununuz yoksa limonlu su içmenin…

% gün önce