WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

Bersu Ekinci ile Bütünsel Beslenme Blogu'na Hoşgeldiniz.

ANASA.jpg

20 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Size bir önceki yazımda salataya konulduğunda kolay kilo verdiren, yağ yaktıran 5 yiyecek hakkında bazı notlar aktarmıştım. Yazının sonunda da salataya koyacağınız sos konusunda da dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatmıştım. O zaman şimdi tam sırası. Kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusuna alternatif cevaplar vereyim bugün de. Çünkü, salatanız her ne kadar sağlıklı olursa olsun eğer sosunuz bu kurallara uymazsa kilo vermek ya da kilo korumak zorlaşabilir. O zaman fazla vakit geçirmeden, hemen başlayalım kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusunun beş özel yanıtına. Kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusuna ilk cevabım “sağlıklı beslenme kurallarına uyarak” olur.


ana.jpg

18 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için yağ yakmak amacındaysanız en çok tükettiğiniz yiyeceklerden biri de salata. Hem ana öğüne garnitür olarak lezzet katıyor, hem psikolojik olarak “yeme” hazzı yaşatıyor hem de vitamin ve mineral deposu. Peki salataya hangi yiyecekler konulursa daha hızlı yağ yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olur? Elbette her sağlıklı besini salatanıza katabilirsiniz. Ama bunlar arasında bazıları ayrıcalıklı. Salataya konulduğunda kolay kilo verdiren yağ yaktıran 5 yiyecek hangileri bugün size bunlardan söz edeceğim biraz. Kilo vermek için tükettiğimiz salata nasıl olmalı? Salataya hangi besinleri koyarsak daha kolay yağ yakarız? sorularının yanıtlarına bir göz atacağız. Haydi o zaman gelin bir bakalım, salataya konulduğunda kolay kilo verdiren yağ yaktıran 5 yiyecek nedir bir bakalım.


ESY-022639949-1.jpg

15 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Fazla kilolarınızı verdiniz, artık formdasınız. Sağlıklı besleniyor, düzenli egzersizi ihmal etmiyor, bol bol su içiyorsunuz. Peki arada sırada da olsa canınız farklı bir şeyler içmek istiyor mu? Ama öyle ya ambalajlı meyve sularından da asitli içeceklerden de uzak durmanız gerekiyor. Ama hiç mi farklı lezzetler denemeyeceğiz? Elbette deneyeceğiz. Kilo koruyan kan şekerini dengeleyen elma şurubu tarifi vereceğim bugün size.  Hem son derece sağlıklı, hem de sadece beş dakikada hazırlanıyor!  Haydi gelin bakalım, kilo koruyan kan şekerini dengeleyen elma şurubu tarifine.


ESY-024306601-1.jpg

13 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Rengiyle insanın aklını başından alan kırmızı pancarla aranız nasıl? “Biraz soğuk mu?” O zaman birazdan anlatacaklarımdan sonra, kansızlık ve kanserle mücadele eden, karaciğeri temizleyen, kabızlık savaşçısı sebzeye biraz daha “sıcak” bakmaya başlayacaksınız. Bugün size kabızlığı önleyen zayıflamaya yardımcı kırmızı pancar detoksu  tarifi vereceğim. Pancarın sağlık faydaları neler? Pancar detoksu nasıl yapılır? İşte bu sorular üzerine yoğunlaşacağım. İsterseniz sözü fazla uzatmadan kabızlığı önleyen zayıflamaya yardımcı kırmızı pancar detoksu konusuna başlayalım.


ANA.jpg

11 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Biliyorum, siz de fazla kilolarınızdan bir an önce kurtulmak, daha hafif ve sağlıklı bir hayata başlamak istiyorsunuz. Ama bir yandan da gözünüzü korkutan bazı ayrıntılar var. Bu kiloları nasıl vereceğim? Fazla kilolardan kurtulmak için ne kadar zaman gerekir? diye düşünüyorsunuz. Bence hemen paniğe kapılmayın. Çünkü hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları var. Elbette bir mucize olmayacak, yine sağlıklı beslenip düzenli egzersiz yapacaksınız, ama birazdan sizinle paylaşacağım dört sır ,  işinizi biraz daha kolaylaştıracak. Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları neler gelin bir bakalım.


ESY-023741420-1.jpg

8 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Gelin bugün sizinle biraz mutfağa girelim. Hem metabolizma hızlandırarak, hem uzun süre tok tutarak kilo vermek isteyenlere yardımcı olan bir somon balığı pişirelim. Üstelik bu somon balığı tarifi sadece yarım saatte sofranızı süslemeye hazır hale gelecek. İçinde, sağlıklı yağlar açısından son derece zengin olan somon balığının yanı sıra birbirinden sağlıklı sebzeler de var. Haydi gelin metabolizma hızlandıran somon balığı tarifi konusuna bir bakalım. Birazdan anlatacağım metabolizma hızlandıran somon balığı tarifi sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklarınızın sağlıklı büyümesi için de yardımı olacak.  İsterseniz akşam yemeğinde isterseniz öğle yemeğinde tüketebilirsiniz bu tarifi.


ESY-023909632-1.jpg

6 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Diyelim ki fazla kilo probleminiz var ve bundan bir an önce kurtulmak istiyorsunuz. Sizin de aklınızdan “Şöyle gece yatsam ve sabah kalktığımda bütün fazla kilolarım uçup gitmiş olsa” ya da haydi biraz daha gerçekçi olalım: “Bir hafta aç gezmeye razıyım, yeter ki fazla kilolarımdan hemen kurtulayım” diye düşünceler geçmiştir.  Elbette herkes amacına kısa zamanda ulaşmak ister, ama kilo verme konusunda bu ne kadar doğru? Bugün size hızlı kilo vermenin zararları ve sağlığa etkisi konusunda bazı ipuçları vereceğim. Bu ayrıntıları anlatmak gerek. Çünkü kısa yoldan, yarı aç gezerek, sağlıklı besinleri tüketmeden, hızlıca kilo vermenin sadece bedeninize değil aynı zamanda ruhsal durumunuza da sayısız zararı var. Gelin bakalım hızlı kilo vermenin zararları ve sağlığa etkisi neler.


VQ1-2965257-1.jpg

4 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Genellikle kış aylarında daha fazla kilo alınır değil mi? Her ne kadar böyle bir algı olsa da bu önerme çok da gerçeği yansıtmıyor. Yani sağlıklı beslenen, hareketli
bir hayat süren hiç kimse kışın kilo almak zorunda değil. Elbette uzun kış gecelerinde ve soğuk günlerde yiyip içtiklerimizi kontrol altında tutarak… Eğer soğuk
havalarda daha fazla atıştırma ihtiyacı hissediyorsanız neden zararlı abur cubur yerine yağ yakan, kilo verdiren kış meyvelerini tüketmeyi  düşünmüyorsunuz? Böylece hem vücuda gerekli vitamin ve mineralleri almak hem de kilo vermek ya da formda kalmak mümkün. Yağ yakan, kilo verdiren kış meyveleri neler mi? Gelin kısaca anlatayım size.


ana-3.jpg

1 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Genellikle kilo verme ya da kilo koruma konularında konuştuk hep. Ama aslına bakılırsa insan bedeni bir bütün. Tükettiğiniz sağlıklı gıdalar sadece fazla kilolardan kurtulmanızı sağlamaz, aynı zamanda tepeden tırnağa, içten dışa bütün bedeni besler. Bugün de size beyni besleyen hafızayı güçlendiren besinler hakkında bazı ipuçları vereceğim. Zaten birazdan da göreceğiniz gibi bu gıdalar, aynı zamanda hem kilo vermeye ve kilo korumaya hem de mükemmel bir makine gibi olan bedeninizin sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Özetle, size yabancı ya da adını ilk kez duyacağınız bir gıda yok. Haydi bakalım neler bu beyni besleyen hafızayı güçlendiren besinler.


WE140845-1.jpg

30 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için atmanız gereken en önemli adımlardan birinin metabolizmayı hızlandırmak olduğunu biliyorsunuz. Peki metabolizmayı hızlandırmak için hayatınızda yapabileceğiniz çok kolay değişiklikler olduğunu biliyor musunuz? Yani bir başka deyişle metabolizmayı hızlandırmanın kolay yolları var. Belki de ilk anda aklınıza gelmeyen ayrıntılarda gizli bu yollar da. Gelin metabolizmayı hızlandırmanın kolay yolları neler bir bakalım.