WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bersu Ekinci ile Bütünsel Beslenme Blogu'na Hoşgeldiniz.

cilek.jpg

11 Kasım 2019- Bersu Ekinci0

Siz de “nasıl olsa meyve” deyip geçmiyorsunuz değil mi? Ya da meyvelerin vitamin ve mineral deposu olduğunu düşünüp sınırsız şekilde tüketmiyorsunuz? Eğer izlediğiniz yöntem buysa inanın bana en doğrusunu yapıyorsunuz. Çünkü meyve tüketmek de ciddi bir konu. Özellikle amacınız kilo verip fazlalıklarınızdan kurtulmaksa. Gelin bugün size kilo vermek isteyenler için şeker oranı düşük meyveler hakkında biraz bilgi vereyim. Çünkü her ne kadar sağlıklı da olsa meyveler de şeker içeriyor ve bu yüzden dikkatli tüketilmesi gerekiyor. Kilo vermek isteyenler için hangi meyveleri tüketmek gerek? Kilo vermek için şeker oranı düşük meyveler hangileri? Gelin bugün bu soruların yanıtlarına bir göz atalım.


mainna.jpg

8 Kasım 2019- Bersu Ekinci0

Biliyorum… Böyle ilk anda okuduğunuzda bir tuhaf geliyor kulağa. Metabolizma hızlandıran kakaolu Türk kahvesi! Belki de çok alışkın olduğunuz bir tat değil. Ama ben bugün sizinle biraz kahve keyfi yapmak istiyorum. Üstelik sadece keyif yapmakla kalmayacağız. Kilo vermek, zayıflamak isteyenler metabolizmayı hızlandırmak için lezzetli bir yöntem önereceğim. Aslına bakarsanız daha önce Türk kahvesi içmek zayıflatır mı, kakao ve kilo vermeye etkileri konusunda bazı ipuçları vermiştim size. Bugün hem onları hatırlayacağız hem de denediğinize değecek yeni bir lezzetle tanışacağız. O zaman ne duruyoruz, başlayalım metabolizma hızlandıran kakaolu Türk kahvesi konusuna.


lemmon.jpg

6 Kasım 2019- Bersu Ekinci0

Evet! Artık yaz mevsiminin o uzun, güneşli ve en önemlisi de sıcak günlerini geride bıraktık sayılır. “Pastırma yazı da” bitince artık soğuk havalara “merhaba” diyeceğiz. Benim etrafımda daha şimdiden soğuk algınlığına yakalananlar çoğaldı bile. Hava sıcaklığının değiştiği bu dönemde bağışıklık sistemini sağlam tutmak da önemli. Ben de size bağışıklık sistemini güçlendiren besinler ve bağışıklık artıran çay konusunda birkaç söz söyleyeceğim bugün. Hangi besinler bağışıkşık sistemini güçlendirir? Ne yiyip içersek bağışıklık sistemimiz hastalıklara karşı daha dirençli hale gelir? Gelin bakalım bu soruların yanıtlarına. Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler ve bağışıklık artıran çay konusuna şöyle bir göz atalım.


estetik.jpg

4 Kasım 2019- Bersu Ekinci0

Vücudunuzdaki fazla yağları yakarken aynı zamanda kas yapmanın da mümkün olabildiğini hiç düşündünüz mü? Evet, böyle bir durum var! Hem de öyle sandığınız kadar zor değil. Kararlı ve disiplinli bir şekilde hareket etmek yeter. Gelin size vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu hakkında bazı ipuçları vereyim. Yani bir yandan metabolizmanızı hızlandırıp fazla yağlardan kurtulurken bir yandan da kaslarınızı güçlendirmenin adımları bunlar. Haydi gelin bir bakalım vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu neler.


anaaa.jpg

1 Kasım 2019- Bersu Ekinci0

Amaç kilo vermek olunca bazı önemli konuları zaman zaman hatırlamakta yarar olduğunu düşünüyorum. Metabolizma hızlandırmak için tüketmeniz gereken besinler konusu da bunların arasında. Artık herkesin malumu, kilo vermek için yapılması gereken en önemli işlerden biri metabolizmayı hızlandırmak. Bazı besinler de bu amaca giden yolda gerçekten son derece yararlı. Daha önce birkaç kez söz etmiştim aslında. Ama hem danışanlarımdan hem de çevremden sık sık bu konuda sorular sorulduğu için bir kez daha gündeme almam gerektiğini düşündüm. Gelin bir gözden geçirelim metabolizma hızlandırmak için tüketmeniz gereken besinler hangileri… Hangi besinler kilo verme konusunda daha etkili.


CORBA1.jpg

30 Ekim 2019- Bersu Ekinci0

Malum önümüz kış… Hava usul usul soğumaya başladı bile. Yani içimizi ısıtacak çorbalar hazırlamanın zamanı geliyor. Aslına bakılırsa sağlıklı malzemelerle hazırlanan bir çorba sizi uzun süre tok tuttuğu ve gerekli vitamin ve mineralleri sağladığı için kilo verme ya da kilo koruma konusunda son derece faydalı. Bugün bir değişiklik yapalım ve metabolizma hızlandıran, tok tutan kinoalı sebze çorbası pişirelim. Artık bildiğiniz gibi kinoa, iyi bir protein kaynağı ve birazdan sayacağım bir sürü faydası var. Hem bana sorarsanız sofralara farklı ve sağlıklı lezzetler katmaktan da bir zarar gelmez. O zaman bir bakalım metabolizma hızlandıran, tok tutan kinoalı sebze çorbası nasıl hazırlanır.


levvv.jpg

28 Ekim 2019- Bersu Ekinci0

Göbek yağları üzerinde biraz daha çalışalım ister misiniz? Kilo vermek için çaba harcayan birçok kişinin karşılaştığı bir sorun zor eriyen göbek yağları. Elbette doğru beslenmek ve düzenli spor yapmak bu sorunun en önemli çözümü. Fakat bazı küçük değişikliklerle de göbek yağlarını eritmek mümkün. Bugün size hazırlanması kolay, içimi lezzetli göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek tarifi vereceğim. Bu arada yeri gelmişken de hem yaban mersininin hem de lavantanın kilo verme, yağ yakma konusunda nasıl etkileri olduğunu bir kez daha hatırlatacağım. O zaman gelin bakalım göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek nasıl yapılıyor ve içine eklenen malzemelerin zayıflama konusunda nasıl bir etkisi var.


pato.jpg

25 Ekim 2019- Bersu Ekinci0

Son zamanlarda sağlıklı ve farklı tariflere merakım iyice arttı. Bunları sırasıyla sizle de paylaşmak istiyorum doğrusu. Çünkü kilo vermek ya da kilo korumak için beslenme planı hazırlarken damak zevkinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini gayet iyi biliyorum. Gelin bugün kilo koruma için tatlı patatesli sağlıklı kek tarifi paylaşayım sizinle. Ama elbette öyle “kek” deyince aklınıza un ve şekerle yapılanlar gelmesin. Çünkü bu bambaşka bir kek. Ama malzememiz sağlıklı karbonhidratlar arasında yer alan tatlı patates. O zaman başlayalım kilo koruma için tatlı patatesli sağlıklı kek tarifinin ayrıntılarına.


anna.jpg

23 Ekim 2019- Bersu Ekinci0

Gelin bugün biraz “meslek sırlarımı” paylaşayım sizinle… Kilo vermek isteyen danışanlarımdan en çok duyduğum şikayetlerden biri ne biliyor musunuz? Kendini yalnız hissetmek! Hatta bazıları için bu durum sevdiği abur cuburdan uzak durmaktan da yeni bir beslenme tarzına başlamaktan da daha sıkıntı verici. Madem öyle bugün size yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz hakkında birkaç söz edeyim. Bütün bunlar kilo verirken ya da kilo korumak için çaba harcarken kendinizi yalnız hissetmenizin önüne geçecek. Eşinizle ya da arkadaşınızla birlikte egzersiz yaparken sevdikleriniz tarafından desteklendiğinizi hissedeceksiniz. O zaman başlayayım hemen Yalnız kilo vermeyin: Eşinizle birlikte yapabileceğiniz 4 egzersiz konusuna.


ana.jpg

21 Ekim 2019- Bersu Ekinci0

Bu ay içinde size kilo vermek ya da kilo korumak için besin kombinasyonları yapmanın öneminden söz etmiştim. Bugün bu konuyu biraz daha açmak ve size birkaç örnek vermek istiyorum. Yani kısacası bugün size kilo verdiren besin kombinasyonu yapmanın püf noktaları hakkında bazı ipuçları vereceğim. Hangi besini hangileriyle tüketirseniz kilo vermek ya da kilo korumak konusunda faydası olacağı hakkında birkaç küçük bilgi. O zaman başlayalım kilo verdiren besin kombinasyonu yapmanın püf noktaları konusuna.