WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

Bersu Ekinci ile Bütünsel Beslenme Blogu | BERSU EKİNCİ

77777.jpg

18 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için hiçbir zaman geç değil. Önemli olan karar vermek ve disiplinli davranmak. Söylemek istediğim şu ki eğer yaz tatili için hazırlanıyorsanız ve hala göbek eritme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa endişe etmeyin. Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları hakkında bazı ipuçları vereceğim şimdi size. Elbette hiçbiri sizi açlığa mahkum etmeyecek, depresyona girmenize neden olmayacak ve sonucu mutlu edecek. Hazırsanız başlıyorum yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları konusunu madde madde anlatmaya.


ESY-020474020-1-1.jpg

16 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Son dönemde beslenme trendleri arasında yıldızı giderek yükselen Matcha çayının sağlık faydalarını ve kilo vermeye etkisini artık biliyorsunuz. Şimdi de sözüm kahveyi sütlü sevenlere, özellikle de latte tutkunlarına. Bunun yerine metabolizma hızlandırıp kilo verdiren Matcha latte denemeye ne dersiniz? Bence en azından bir kez yudumlayın bu sağlıklı içeceği. Hem yapımı da gayet kolay.  Gelin bugün metabolizma hızlandırıp kilo verdiren Matcha latte yapalım isterseniz.


ANAMADDE.jpg

12 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Hayatın temel kaynağının su olduğunu bilmeyen yok artık. Vücudunuzun ‘kusursuz bir makine’ gibi çalışması, toksinlerden arınması, metabolizmanın hızlanması için gün içinde bol bol su içmek, olmazsa olmaz temel şart. Peki ya hiç ılık su tüketmeyi denediniz mi? Çünkü ılık su içmenin faydaları ve kilo vermeye etkisi de tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla. Ama daha konunun başında altını çizmek istiyorum ki ‘ağzınızı yakacak kadar sıcak’ değil, ılık su… Gelin ılık su içmenin faydaları ve kilo vermeye etkisi neler bir bakalım.


res.jpg

10 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Her zaman söylüyorum, kilo vermek ya da kilo korumak söz konusu olduğunda en önemli ayrıntılardan biri de kahvaltı. Sağlıklı bir kahvaltı hem güne enerjik başlamanızı sağlar hem de metabolizmayı çalıştırır. Ama bu, her sabah aynı ve sürekli tekrarlandığında biraz sıkıcı olan besin kombinasyonlarını tüketmenizi gerektirir mi? Elbette hayır. Gelin bugün size Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Matcha tozlu Chia puding tarifi vereyim. Hem bu sıcak günlerde içinizi serinletir hem de kahvaltı sofranıza farklı bir lezzet ve elbette sağlık katar. Bakmayın böyle adının karmaşık olduğuna metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Matcha tozlu Chia puding hazırlaması kolay tüketmesi de bir o kadar keyifli bir seçenek.


yaz.jpg

8 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Aslında çoğunluk fazla kilo sorununu yaz gelmeden önce çözmek ister. Öyle ya yaz aylarında incecik elbiseler giyilecek, en önemlisi bikini ya da mayo ile plaja gidilecek. O zamana kadar o kilolar verilmeli. Ama size bir sır vereyim. Eğer yaz aylarına kadar kilo verme hayalinizi gerçekleştiremediyseniz hiç boşuna üzülmeyin. Siz de sonbahara daha hafif ve sağlıklı girersiniz. Gelin bugün size yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda bazı ipuçları vereyim. Aslına bakılırsa öyle “mucize sırlar” değil bunlar. Bazı basit ayrıntılara dikkat ederseniz, yaz aylarından kilo vermek ve hayatınızda daha sağlıklı bir sayfa açmak için faydalanabilirsiniz. O zaman haydi başlayalım yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda konuşmaya.


s2.jpg

5 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Evet, geldik kilo vermek isteyenlerin ya da formda kalmayı amaçlayanların aklını en çok kurcalayan soruya: Canımız neden şekerli besinler tüketmek ister? Öyle ya, aslında hepimiz şekerin ve yüksek oranda şeker içeren yiyecek ve içeceklerin ne kadar zararlı olduğunu bildiğimiz halde zaman zaman tıpkı bir can simidi gibi şekerli besinlere sarılıyoruz. Üzülünce, yorulunca, canımız sıkılınca ağzımına hemen şekerli bir şeyler atıyoruz. Oysa bunu yapmamak gerektiğinin de farkındayız. Gelin o zaman biraz daha yakından bakalım, canımız neden şekerli besinler tüketmek ister? Bunu önlemek için ne yapmamız gerekir?


ESY-021944322-1.jpg

3 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Gördüğünüz gibi unutmadım! Bir önceki yazımda size yaz mevsiminin gözde tatlısı dondurmanın sanıldığı kadar masum olmadığını anlatmıştım. “Light” ya da “diyet” diye tanımlananların bile şeker içerdiğini ve bunun da kilo vermek ya da kilo korumak isteyenler için zararlı olduğunu vurgulamıştım. Şimdi sıra sözümü tutmaya geldi. O yazının sonunda size kilo aldırmayan sağlıklı ev yapımı dondurma tarifleri vereceğimi de söylemiştim. Gerçekten de kilo aldırmayan, sağlığa zararlı katkı maddeleri içermeyen birkaç tane tarif hazırladım sizin için. O zaman hemen paylaşayım kilo aldırmayan sağlıklı ev yapımı dondurma tarifleri konusuna.


1-1.jpg

1 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Malum yaz aylarındayız. Hava sıcaklığı da giderek yükseliyor. Böyle günlerde en çok tüketilen yiyecekler listesi yapsak ilk beşe girenlerden biri de… Evet, bildiniz dondurma. Nasıl olmasın ki? Hem kremsi, hem serinletici hem de lezzetli. Ama kilo vermek ya da kilonuzu korumak isterken bir yandan da dondurma tüketirseniz, aklınızı hep o sorular kemirir: Dondurma yemek kilo aldırır mı? Şişmanlatmayan dondurma var mı? Peki nedir bu soruların cevapları? Gerçekten de dondurma yemek kilo aldırır mı? Şişmanlatmayan dondurma var mı? Hepsini sırayla anlatacağım.


anaaaa.jpg

28 Haziran 2019- Bersu Ekinci0

Yaz mevsiminin en çok hangi özelliğini seviyorsunuz? Sizi bilmem ama benim sevdiğim birkaç özelliği var. Daha fazla güneş ışığı almak mümkün, sabah erken saatlerde açık havada egzersiz yapabiliriz. Ve en güzeli de daha renkli sofralar hazırlayıp daha sağlıklı beslenebiliriz. Gelin bugün size bu mevsimin nimetlerinden biri olan metabolizmayı hızlandırıp yağ yaktıran yaz meyveleri konusunda birkaç bilgi vereyim. Bütün bu meyveleri sadece zayıflamak için değil, kilo korumak amacıyla tatlı niyetine de tüketebilirsiniz üstelik. Sadece bu da değil, eğer dengeli bir şekilde yerseniz, bu meyveler metabolizmayı hızlandırıp daha fazla yağ yakmaya da yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırıp yağ yaktıran yaz meyveleri konusuna bir an önce başlamamı istiyorsunuz… O zaman hiç vakit kaybetmeden saymaya başlıyorum.


ESY-019402020-1.jpg

26 Haziran 2019- Bersu Ekinci0

Diyelim ki amacınız kilo vermek ya da kilo korumak… Yani sağlıklı yaşam… Peki fazla kilolardan hayat boyu kurtulmak ve olabildiğince sağlıklı kalmak için ne yapmak gerek? Elbette temiz beslenmek. Bunun için de dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar var. Gelin bugün bu ayrıntılara yoğunlaşalım, kilo verme ve kilo koruma konusunda temiz beslenme için ipuçları vereyim size. Kilo vermek ya da kilo korumak için nasıl bir alışveriş yöntemi belirlemeliyiz, hangi gıdaları nasıl yemeliyiz? Bütün bu soruların yanıtlarını biraz inceleyelim. Hazırsanız başlıyorum kilo verme ve kilo koruma konusunda temiz beslenme için ipuçları vermeye.