Göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek

4 Mart 2019- Bersu Ekinci0
anna.jpg

Evet, yine geldik kilo vermenin en önemli kısmına: Göbek yağlarını eritmek. Bazen ne yapsanız erimiyor o göbek yağları değil mi? Ama yine de elinizden geleni yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Dilerseniz size göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hakkında bazı ipuçları vereyim. Çünkü bazı besinler metabolizmayı hızlandırarak, daha çok yağ yakarak göbek yağlarını da eritmeye yardımcı oluyor. Haydi gelin bakalım, göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hangileri.

Göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek: Yumurta

Hiç şaşırmadınız değil mi? Göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek deyince yumurtayı ilk sıraya almama. Bunu sürekli hatırlatmamın en önemli nedeni yumurtanın çok iyi bir protein kaynağı olması. Yeterli miktarda protein almak da daha fazla yağ yakmanın ve kas kütlesini geliştirmenin en etkili yollarından biri.

Sağlıklı ara öğün: Badem

Göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek denilince bademden de söz etmemek olmaz. Badem sağlıklı bir beslenme programında yer alması gereken besinlerden biri. Bunun nedeni de sağlıklı yağlar açısından son derece zengin olması. Kan şekerini dengeleyip uzun süre tok tutması da cabası.

Kalorisi düşük, su oranı yüksek: Salatalık

Göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek arasında yer alanlardan biri de salatalık. En önemli özelliği yüksek oranda su içermesi. Böylece bedeniniz için gerekli hidrasyonu sağlamak mümkün. Salatalık
aynı zamanda lif açısından da zengindir. Yani kan şekerinizi dengede tutup uzun süre tokluk hissi de sağlar. Eh! Kilo vermek isteyen biri başka ne ister ki?

Sağlıklı yağ kaynağı: Avokado

Kilo vermek için beslenme programına almanız gerekenlerden biri de sağlıklı yağlar. İşte avokado da kilo verme sürecinde sağlıklı yağ alabileceğiniz en önemli kaynak. Avokadonun özellikle de göbek yağlarını
eritme konusunda son derece etkili olduğu artık bilinen bir gerçek. Lif açısından son derece zengin, bol miktarda vitamin ve mineral de içeriyor.

Tatlı bir dost: Kakao

Göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek arasında kakaonun ne işi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Şöyle özetleyeyim: Çok işi var! Kilo verme ile ilişkisine gelince… Kakao, beyinde serotonin üretimini artırır,  yani kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Bu da ruh halinizi düzenler ve stres ya da depresyon kaynaklı yemek yeme isteğini yok eder.

Göbek yağları savaşçısı: Yeşil çay

Göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek demişken şimdi biraz da tamamlayıcılardan söz edelim. Doğal bir antioksidan olan yeşil çay, metabolizmayı hızlandırıp göbek yağlarını eritme konusunda son
derece etkili.

Beslenmenin yükselen yıldızı: Zerdeçal

Bu baharatın adını siz de son yıllarda daha fazla duyuyorsunuz değil mi? Göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek arasında yer almasının nedenine gelince… Kurkumin içeren zerdeçal çok etkili bir iltihap söktürücü olarak biliniyor. Metabolizmayı hızlandırıyor olması da kilo verme konusundaki etkisini artırıyor.

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.