WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

ceviz arşivleri - BERSU EKİNCİ

1-3.jpg

26 Mart 2018- Bersu Ekinci0

Kokusu, lezzeti ve sohbeti… Boşuna söylememiş atalarımız  “bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var” diye… Belki bir zamanlar işler ağırlıklı olarak “sohbet” ve “hatır” üzerinden yürüse de Türk kahvesinin aslında başka faydaları da var. Evet, bildiniz usulünce pişirilen ve usulünce içilen Türk kahvesinin kilo vermeye etkisi şaşırtıcı düzeyde. Hem aşırı yeme isteğini engelliyor, hem de metabolizmayı hızlandırıp yağ yaktırıyor. Heyecanlandınız değil mi? Gelin bakalım mutfaklarımızın başköşesinde yer alan Türk kahvesinin kilo vermeye etkisi nasıl oluyor… Bir yandan lezzet, bir yandan sohbet derken kilolar nasıl gidiyor.


ana-2.jpg

16 Mart 2018- Bersu Ekinci0

Zayıflamak ya da kiloyu korumak için düzenli beslenmek kadar önem vermeniz gereken bir başka nokta daha var: Egzersiz yapmak. Ama durun, hemen paniğe kapılmayın. Profesyonel bir sporcuya dönüşmeniz gerekiyor demiyorum. Sadece hızlı ve sağlıklı kilo vermek için yapmanız gereken günlük egzersizlerden söz ediyorum. Mesela düzenli yürüyüş. Ama burada bir konu öne çıkıyor. Egzersizden önce ve sonra beslenme. Eğer aç karna egzersiz yapmaya başlarsanız programı tamamlayamama riski var. Bedeniniz enerjisiz kalır. Beslenmenize dikkat etmezseniz egzersiz sonrası kendinizi kontrol edemez şekilde yemeklere saldırabilirsiniz. İşte bütün bunları önlemek için gelin biraz daha yakından bakalım egzersizden önce ve sonra beslenme konusuna.


ANA.jpg

21 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Bir zamanlar kilo vermek isteyenler kesinlikle yağların hiçbir türüne ellerini bile uzatmazdı. Böylece daha hızlı kilo verileceği düşünülüyordu çünkü. Ama artık bu düşüncenin pek de doğru olmadığı biliniyor.  Yağ tüketerek de kilo vermek mümkün. Önemli olan doğru yağları tüketmek. İlk anda belki inanması güç gelebilir ama kilo vermeye yardımcı olan yağlar da var. Mutfağınızda bunlara bol bol yer verirseniz tükettiğiniz yiyeceklerde bunları kullanırsanız kilo verme süreciniz de hızlanır. Gelin şimdi anlatalım, kilo vermeye yardımcı olan yağlar neler.


kubakita.jpg

6 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Açık konuşalım, bir açıdan bakıldığında kilo vermek gerçekten zor bir iş. Ama bir başka açıdan bakıldığında da gayet kolay. İşin sırrı ise,  kilo vermeye yardımcı yağ yaktıran yiyecekler Zayıflamak için bazı yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız gerektiği gibi bazılarını da tam tersine sofranızın baş köşesine koymanız gerekiyor. Gelin bakalım incelme hayalinize ulaşmaya çalışırken zayıflama sürecinde yağ yaktıran yiyecekler neler?


anana.jpg

1 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Diyelim ki bir tatil günü geç uyandınız. Canınız da her zamankinden daha farklı bir sofra hazırlamak istedi. Hem keyifli hem besleyici hem de yapımı çok zevkli ve kolay. İster sabah kahvaltısı ister öğle yemeği için tüketin.  O halde gelin hem sağlıklı hem lezzetli fırında tatlı patates yapalım. Belki çocuklarınız da size yardım eder, hem neşeli vakit geçirir hem de onları da sağlıklı beslenme adımlarıyla tanıştırırsınız.


WR1001228.jpg

24 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Vücudunuzdaki ödemi atmaya yardımcı, yağ yakıcı detoks etkili mönü 3. gündeyiz. Hızla kendinizi toparladığınıza, daha zinde hissettiğinize eminim. Hafta sonunun yükünü neredeyse tamamen üzerinizden attınız. Son bir gayretle geriye kalan toksinlerden de kurtuluyoruz bugün. Başlayalım mı?