WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

bütünsel beslenme uzmanı arşivleri - BERSU EKİNCİ

4-2.jpg

12 Mart 2018- Bersu Ekinci0

Hiç vakit kaybetmeden söyleyelim…  Hem kilo vermek ve kiloyu korumak hem de bedenimizi içten dışa sağlıklı ve ışıl ışıl tutmak için su içmek gerek. Peki diyelim ki gerektiği kadar su içemiyorsunuz, canınız istemiyor. Peki o zaman suyunuzu ‘lezzetlendirmeye’ ne dersiniz! En basiti, suyunuza birkaç dilim limon ekleyebilirsiniz mesela. Peki limonlu su içmenin zayıflamaya etkisi var mı?  Limon ve su… Bu ikili kulağa hoş geldiği gibi mideye de hoş geliyor ve sağlık açısından da inanılmayacak kadar çok faydası var. Limonlu su içmenin zayıflamaya etkisi var mı? Limonlu su içmenin sağlık faydaları neler? Gelin bu soruların cevaplarına bir bakalım.


ananas.jpg

28 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Ülkemize çok uzaklardan gelen ananas, artık her markette kolayca bulunan sıkça tükettiğimiz bir meyve haline geldi. Muhteşem tadı ve bol lifli yapısıyla gönlümüze taht kuran ananas, kilo vermek isteyenler için harika bir seçenek. Tatlı krizlerini önlemek istiyor ya da akşam yemeğinden sonra tatlı yemek istiyorsanız yalnızca bir dilim ananas bile bu isteğinizi karşılayıp, tokluk hissini sağlayabilir.


matcha-çayı.jpg

26 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Sağlıklı beslenme trendinin tüm dünyada yükselişe geçmesiyle birlikte, dünyanın farklı köşelerinde yüzyıllardır kullanılmış olmasına rağmen insanların modernleşme çabası sonucunda unutulmaya yüz tutan sağlıklı besinlerle yeniden tanıştık. Matcha Çayı da işte bu süper besinlerden biri.


ekinezya.jpg

15 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Genellikle çay biçiminde tüketilen ekinezya bitkisi, çay saatine lezzet katan  hoş kokulu bir çiçek olmanın ötesinde meziyetlere sahip. Her yudumunda bizlere sağlık aşılayan ekinezya adını dikensi köklerini simgeleyen  Yunanca Echinecea kelimesinden alır.

Kuzey Amerika yerlileri tarafından uzun yıllar yılan sokması gibi bazı önemli yaralanmaların ve hastalıkların tedavisinde kullanılan ekinnezya, Avrupa ve Amerika’da ise 1930’lu yıllarda şarbon hastalığının tedavisinde kullanılmış. Bu güzel çiçek günümüzde   modern tıbbı destekleyen bir çay olarak öksürük ve boğaz ağrısının tedavisini destekleme amacıyla kullanılır.


zeytinyağı.jpg

10 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Her yemekten önce aç karna  içilen ilaçlara son! Özellikle soğuk kış aylarında sık sık hastalanıyor ve ilaçlarla tedavi olmaya çalışıyoruz. Kullandığımız tüm ilaçlar kimyasal bir bileşenden oluşuyor ve biz fark etmesek de vücudumuzu yoruyoruz.

Peki size hastalıklardan korunmanın son derece basit ve doğal bir yöntemi olduğunu söylesek bunu dener miydiniz?