WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

kilo arşivleri - BERSU EKİNCİ

333.jpg

12 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Kesinlikle şaka yapmıyorum. Yedikçe zayıflatan besinler diyerek aslında anlatmak istediğim başka bir konuya dikkatinizi çekmeye de çalışmıyorum. Yedikçe zayıflatan besinler gerçekten var.  Ayrıca bu besinleri tüketirken biraz fazla kaçırsanız bile size dönüşü de fazla kilo şeklinde olmuyor. Önemli olan bu besinleri ve doğru tüketim yöntemlerini bilmek. O zaman başlayalım yedikçe zayıflatan besinler konusunu anlatmaya.


anayemek.jpg

10 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

İnsan bazen yanılır. Tam da kilo vermek ya da kilosunu korumak isterken aslında tüketmemesi gereken besinlere yönelir. Mesela yapay tatlandırıcılar ya da üzerinde “diyet” ibaresi olan ürünler gibi. Aslında tüm bunlar zayıflamak isteyenlerin uzak durması gereken, kilo vermeyi engelleyen yiyecekler. Yani özetle, kilo verip sağlıklı bir yaşam sürmeyi amaçlarken atılan yanlış bir adım, sizi aslında hiç ummadığınız başka bir yöne çekebilir. Fazla kilolardan kurtulmak isterken yanlış seçimler nedeniyle sorunun çözümünü daha karmaşık bir hale getirebilirsiniz. Kilo vermeyi engelleyen yiyecekler neler peki? Hangi besinleri tüketirsek kilo veremeyiz? Gelin şimdi bu konuya biraz daha yakından bakalım. İşte kilo vermeyi engelleyen yiyecekler.


2-2.jpg

17 Aralık 2018- Bersu Ekinci0

Havalar soğudu… Yağmur, kar bir yandan, güneşin erkenden batması diğer yandan bir başka deyişle “hareketsizliğin mevsimi” başladı. Birçok insan için kış mevsimi aynı zamanda kilo almak ya da en azından
kilo korumakta zorlanmak demek. Oysa hem kilo vermek hem de formda kalmak isteyenler için kış mevsiminin güzel bir sürprizi var: Kilo verdiren kış sebzeleri. Tezgahları süsleyen bu sebzeler, hem içerdikleri
vitamin, mineral ve lifler sayesinde sağlıklı beslenmeyi sağlıyor hem de kilo vermeye yardımcı oluyor. Üstelik bu sebzeleri mevsim boyunca kolayca bulabilmek de mümkün. Kilo verdiren kış sebzeleri hangileri
gelin bir bakalım.


aaa.jpg

8 Kasım 2018- Bersu Ekinci0

Uğraştınız, uğraştınız sonunda çabalarınız karşılığını buldu. Fazla kilolardan kurtuldunuz. Son bir çabayla birkaç kilo daha verirseniz hedefi tam 12’den vurmuş olacaksınız. Ama o da ne? Kalan son birkaç kilo bir türlü gitmek bilmiyor. Peki ne yapmak gerek? Kalan son birkaç kilo nasıl verilir? Kalan son birkaç kiloyu vermenin yolları neler? Öncelikle şunu söyleyeyim ki kilo verme sürecinde bu kadar başarı sağladıktan sonra pes etmeyeceksiniz. Çünkü başarıya tam olarak ulaşmak imkansız değil. Yani geride kalan o kiloları da vereceksiniz. Sadece biraz daha çaba harcamak gerek. Haydi bakalım gelin şimdi biraz daha yakından bakalım kalan son birkaç kiloyu vermenin yolları neler….


anamus.jpg

6 Kasım 2018- Bersu Ekinci0

Kulağa ne güzel geliyor değil mi? Kilo aldırmayan şekersiz tatlı! Sanki gerçek değilmiş gibi. Ama kesinlikle gerçek. Sadece kilo aldırmamakla kalmıyor aynı zamanda kilo verme ya da kilo koruma sürecini de zarara uğratmıyor. Bütün bunlara ek olarak lezzeti de yerinde. Yani bir başka deyişle kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyenlerin arayıp da bulamadığı türden bir tatlı. Size masal anlattığımı sanmayın, ki bunu birazdan göreceksiniz zaten. Sözü fazla uzatmadan hemen anlatayım kilo aldırmayan şekersiz tatlı ne, nasıl yapılır, gerekli malzemeler neler. Başlamadan önce şunu da belirteyim ki bu tatlıyı denedikten sonra büyük olasılıkla bir daha yüksek kalorili ve şeker deposu tatlılardan uzak duracaksınız. Hazırsanız ben anlatmaya başlıyorum: İşte kilo aldırmayan şekersiz tatlı. 


2.jpg

17 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Artık pazar, manav ya da market tezgahlarında kivi zamanı geldi. Hem C hem de A, E ve K vitamininden yana zengin olan, bunun yanı sıra birçok başka sağlık faydası da olan kivi aynı zamanda kilo vermek ve kilo korumak isteyenler için de faydalı bir meyve. Peki ya kivi yemek zayıflatır mı, kivi yağ yakar mı? Aklınızda nasıl bir fikir oluştu bilmiyorum ama, bu iki sorudan birinin yanıtı “evet”, diğerinin yanıtı ise “tam olarak da öyle değil”.  Gelin şimdi biraz daha yakından bakalım kivi yemek zayıflatır mı, kivi yağ yakar mı?


anasay.jpg

12 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Evet.. Yine aynı noktaya geldik. Danışanlarımın ilk görüşmemizde bana en çok sorduğu soru bu: “Göbeğim erir mi?” Neden erimesin ki! Her ne kadar biraz sabır istese de göbek yağlarını eritmek mucize değil. Sadece sağlıklı beslenmek ve egzersiz programını aksatmamak gerekiyor. İşin sırrı büyük oranda bu “sağlıklı beslenme” kısmında. Hızlı göbek eriten yiyecekler hakkında yeterince bilgi sahibi olur ve bunları öğünlerinizde doğru bir şekilde tüketirseniz göbek yağlarını eritmek sanıldığı kadar zor değil. Bugüne kadar danışanlarımla yaşadığım tecrübeler de bu tezin doğruluğunu ortaya koydu. Kolaylık olması açısından size bu konuda bir derleme sunacağım. Hızlı göbek eriten yiyecekler neler bir bakalım şimdi.


ilkkare.jpg

28 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Kilo vermeye çalışırken en zor durumlardan biri de insanın kendini sevdiği yiyeceklerden mahrum hissetmesi. Bu, fazla kilolarından kurtulmaya çalışan kişiyi özellikle ruhsal olarak olumsuz etkiler. Oysa çok basit bir ayrıntıya dikkat edilirse bu tür mahrumiyet hissi ve onun yaratacağı depresyon ortadan kalkabilir. Bu ayrıntı kilo almaya ya da kilo korumaya olumsuz etkisi olan besinlerin yerine aynı tatmini sağlayabilecek sağlıklı seçenekleri koymak!  İşte son yıllarda beslenme trendleri arasında yerini iyice sağlamlaştıran siyah pirinç de bunlardan biri. Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyenlerin beyaz pirinci, tıpkı şeker ve un gibi hayatlarından çıkarması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Onun yerine konulacak siyah pirinç ise hem kilo aldırmadığı için hem de sahip olduğu sağlık faydaları nedeniyle mutfaklarda daha fazla yer alması gereken bir besin. Bugün size siyah pirinçle yapılan ve kilo aldırmayan pilav tarifi vereceğim. Bu sayede sağlıklı bir besinle hem fiziksel hem de ruhsal açlığınızı gidermiş olacaksınız. Haydi gelin bakalım kilo aldırmayan pilav tarifi neler içeriyor ve nasıl hazırlanıyor.


ana-1.jpg

13 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Haydi itiraf edelim… Bazen kilo vermek dünyanın en zor işi gibi görünebilir insanın gözüne.  Spor salonu ya da fazla kilolardan kurtulmak için her gün telaşlı adımlarla yürüdüğünüz o park size çok uzak gelebilir. Ya da canınız o çok özlediğiniz tatlıdan birkaç lokma da olsa yiyip bir kaçamak yapmak isteyebilir. Ya da en basitinden tıpkı bu yaz yaşadığımız gibi sıcak ve nemli havalarda kendinize tembellik hakkı tanımak isteyebilirsiniz. Bunlar hiç de normal dışı değil. Bugün size tembeller için kilo verme yöntemleri hakkında birkaç söz söyleyeceğim. Hemen heyecanlanmayın ama! Canınızın istediği her şeyi istediğiniz kadar yemenizi, sağlıklı beslenmeyi bir kenara koymanızı söyleyecek değilim. Böyle tembel bir ruh halinde bile kilo vermenin yollarını anlatacağım size. Hazırsanız, şöyle rahat bir kanepeye uzanın ve başlayın okumaya tembeller için kilo verme yöntemleri neler…


ana.jpg

11 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Aslında daha önce de bu konuda bazı ayrıntılar üzerinde durmuştum. Ama bu kez size kilo korumanın beş kolay yolu nedir kısaca anlatacağım. Biliyorsunuz elbette, kilo vermek disiplin ve sabır isteyen bir süreç. Daha doğrusu uzun bir sürecin ilk adımı. Fazla kilolarınızdan kurtulduktan sonra işi daha da sıkı tutmak gerekiyor. Çünkü kilo korumak öyle uzaktan göründüğü gibi kolay bir süreç sayılmaz. İşte bu konuda size yardımı dokunacağını düşündüğüm bazı noktaları kısaca anlatacağım şimdi. Gelin bakalım kilo korumanın beş kolay yolu neler..