WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

bütünsel beslenme arşivleri - BERSU EKİNCİ

aha.jpg

12 Haziran 2019- Bersu Ekinci0

Şimdi bu başlığı görünce “Benim tatlı krizimi sadece adı “tatlı” olan patates geçiremez” diye düşünebilirsiniz. Ama inanın bana, son yıllarda beslenme trendleri arasında giderek ilk sıralara yerleşen tatlı patates bu konuda da birebir. Tatlı krizini önleyen fesleğenli tatlı patates tarifi vereceğim bugün size. Hem hazırlanması kolay hem de bir miktar tükettiğiniz zaman zararlı tatlılara yönelmekten vazgeçeceksiniz. Gelin önce tatlı krizini önleyen fesleğenli tatlı patates nasıl yapılır onu anlatayım, sonra da bu değerli besinin kilo vermeye etkileri konusunda bazı ipuçları paylaşayım.


1.jpg

10 Haziran 2019- Bersu Ekinci0

Tatili kim sevmez değil mi? Yeni yerler keşfetmek, sabah istediğin saatte kalkıp gece de günün ilk ışıklarına kadar gezmek. Elbette, canın ne istiyorsa yemek! Bunlar gayet güzel ama her şeyin bir bedeli var. Tatilde fazla kaçan yiyeceklerin de! Ama korkuya ya da umutsuzluğa gerek yok. Bu yazımda tatilden sonra kısa sürede forma girmenin yolları konusunda bazı ipuçları vereceğim size. Hazır uzun bir tatili geride bırakmışken tam da zamanı diye düşündüm.  Böylece, doya doya keyfini çıkardığınız tatilin ardından kendinizi tekrar disipline sokup sağlıklı beslenme alışkanlıklarına kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Tatilden sonra kısa sürede forma girmenin yolları neler şimdi madde madde anlatayım.


ccc.jpg

31 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

“Tatlı” dediysem hemen aklınıza klasik tatlılar gelmesin elbette! Ama inanın bana en az onlar kadar hatta belki de onlardan daha fazla ağzınızı tatlandırıp keyfinizi yerine getirecek. Bildiğiniz gibi, önümüz Şeker Bayramı. Ben de size Şeker Bayramı için kilo aldırmayan, kilo koruyan sağlıklı tatlı önerisi hazırladım. Asla ve asla şeker içermiyor, başka zararlı katkı maddeleri de. Hazırlanması çok uzun sürmüyor. Üstelik ister ana yemekten sonra tatlı niyetine tüketirsiniz, ister konuklarınıza şeker ya da lokum niyetine ikram edebilirsiniz. Ben bu tarifi sizinle paylaşacağım için heyecanlıyım doğrusu. Şeker Bayramı için kilo aldırmayan, kilo koruyan sağlıklı tatlı diyorum ve hemen gerekli malzemelerle anlatmaya başlıyorum.


annakare.jpg

29 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Madem bu konuya odaklandık, göbek eritmenize yardımcı olacak kahvaltılık yeşil smoothie tarifiyle devam edelim. Yaza ve plaja hazırlık: Göbek eriten kolay smoothie tarifi  başlığı altında bir tane tarif paylaşmak istiyorum sizinle. Hazırlanması kolay, sabahları güne enerjik ve en önemlisi de zararlı atıştırmalıklardan uzak durarak başlamanıza yardımcı olacak türden.  Yaza ve plaja hazırlık: Göbek eriten kolay smoothie tarifi konusuna başlamaya ben hazırım, siz de hazırsanız anlatıyorum.


anaaaaa.jpg

27 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Gelin biz göbek yağlarını eritme konusu üzerinde biraz daha duralım. Ne de olsa önümüz yaz, hepimiz deniz kenarına koşmaya hazırız. Göbek yağlarını eritmenin en etkili yolları: Nasıl bikini giyerim? konusunda ipuçları vereceğim birazdan size. Eğer bütün bunlara olabildiğince dikkat ederseniz, sizi rahatsız eden göbek yağlarından kurtulup, düz bir karna sahip olma yolunda emin adımlar atabilirsiniz. Göbek yağlarını eritmenin en etkili yolları: Nasıl bikini giyerim? konusunda anlatmak istediklerim neler gelin bir bakalım isterseniz.


ananas.jpg

24 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Havalar ısındıkça canınız en çok ne çekiyor? Evet, birçok kişinin şu anda kendi kendine “dondurma” dediğini duyar gibiyim. Haklısınız elbette, yazın sıcak günlerinde dondurma tüketmek, hem tatlı ihtiyacını giderir hem de serinletir. Ama bir dakika! Aslında genel olarak “sağlıklı ve hafif tatlı” diye nitelendirilen dondurmanın içinde ne kadar şeker var hiç düşündünüz mü? Peki ya piyasada ambalajlı olarak satılan dondurmanın içerdiği katkı maddeleri hakkında bir fikriniz var mı? Bugün size kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi vermeyi planladım. Üstelik hem kendiniz hem de çocuklarınız için dondurma yemek kilo aldırır mı? dondurma zararlı mı? sorularıyla vakit kaybetmeden, keyifle tüketebilirsiniz. O zaman hemen başlıyorum kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi konusuna.


ana-1.jpg

20 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Hemen söylemek istiyorum ki “evet”.  Zaten diyet yaparak kilo vermek belli bir noktaya kadar mümkün olsa da o kiloyu korumak için kelimenin tam anlamıyla bir mucize gerek. Bu yüzden de diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? sorusuna hiç düşünmeden olumlu yanıt verdim.  Aslına bakarsanız kısacık zamanda onlarca kilo verdirdiğini iddia eden diyetler sayesinde biraz incelebilirsiniz.  Ama bunu korumak , üstelik bunu yaparken sağlığı kaybetmemek pek mümkün değil.  O zaman gelin bir bakalım diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? sorusuna neden olumlu yanıt verdiğime.


m7-1.jpg

17 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Bunu söylediysem inanın bana boşuna değil. Hazır güneş de parlamaya başlamışken düzenli egzersiz ve beslenme programınıza ekleyeceğiniz bu karışımla hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun. Hem yapımı gayet kolay hem de malzemeleri kelimenin tam anlamıyla sağlık deposu. Gelin anlatayım size hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun önerisini sunarken aklımdan geçen tarif neydi…


ana.jpg

15 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Düğüne, yani hayatınızın en önemli dönüm noktasına aylar kaldı belki de. Ama siz bir türlü kendinizi formda hissetmiyorsunuz. Oysa o gelinlik ya da damatlık içinde olabildiğince kusursuz görünmek istiyorsunuz. Bazı arkadaşlarınız düğün stresiyle hiç çaba harcamadan kilo verirken sizin cephede durum tam tersi. Peki nasıl olacak? Düğün öncesi kısa zamanda zayıflamanın yolları neler? Düğüne kadar fazla kilolardan kurtulmak mümkün mü? Bence paniğe kapılmayın. Düğünden önce kilo vermenin, forma girmenin yolları hakkında bazı ipuçları vereceğim size bu kez. Bir ya da bir buçuk ay gibi kısa süre içinde bile düğün gecenizin yıldızı olmanız mümkün. Tek yapmanız gereken disiplinli ve kararlı davranmak. O zaman başlıyorum düğünden önce kilo vermenin, forma girmenin yolları konusunda ipuçları vermeye. Üstelik bu ipuçları sadece gelinler için değil aynı zamanda damatlar için de!


ESY-046909865-1.jpg

13 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Belki yaklaşan yaz sezonu tam olarak açılmadan hemen önce kilo vermek istiyorsunuz. Ya da belki amacınız arkadaşınızın düğününde biraz daha formda görünmek. Ya da sırf daha sağlıklı olmak için kalan fazla kilolardan daha kısa vadede kurtulmak istiyorsunuz. Bunun için bazı noktalara özen göstermek gerek. Gelin, bugün size daha çabuk kilo vermenin en etkili 5 yolu hakkında birkaç ayrıntı paylaşayım. Tabii ki aç kalmayacaksınız, tabii ki sağlıksız şok diyetlere yönelmeyeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bazı küçük kuralları hep hatırlayıp uygulamak. Daha çabuk kilo vermenin en etkili 5 yolu konusundaki ayrıntıları anlatmaya başlıyorum.