WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

su arşivleri - BERSU EKİNCİ

asilana.jpg

22 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Mevsim dönümü olan 21 Mart’ı geride bıraktık. Artık tam anlamıyla ilkbahar geldi. Her ne kadar birçok yerde hava hala soğuksa da nisan yağmurlarına ve mayıs çiçeklerine sayılı zaman kaldı. Peki siz bahar coşkusunu yeterince yaşıyor musunuz? Yoksa, sabahları uyanmakta güçlük mü çekiyorsunuz, enerjiniz tamamen bitmiş gibi mi hissediyorsunuz? O zaman bahar yorgunluğunun pençesine düşmüşsünüz demektir. Ama bunun çaresi var. Gelin bugün bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler konusuna bir bakalım sizinle. Ardından da bu mevsim dönümüyle başa çıkabilmek için başka bazı tüyolar vereyim. Bence derin bir nefes alın ve bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler konusuna başlayalım.


birici.jpg

15 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Bazen size de oluyordur büyük olasılıkla. Aslında aç olmadığınız halde canınız sürekli atıştırmak ister. Özellikle de gergin olduğunuz, zor bir dönemden geçtiğiniz zamanlarda. Sanki yaşadığınız gerilimi ya da can sıkıntısını yiyerek ortadan kaldırmak mümkünmüş gibi. Ya da bazen sadece yemek istersiniz. Ne olduğuna bakmadan. İştahınız açıktır. İşte bu durum kilo verirken de kilonuzu korumaya çalışırken de büyük tehlike yaratır. Peki ne yapacaksınız? İştahınızı nasıl kontrol altına alacaksınız? Bugün size iştah kontrolü sağlamanın 6 yolu konusunda püf noktalarını anlatacağım. Birazdan da göreceğiniz gibi aslında o anlamsız yeme isteğini dengelemek, kontrol etmek, ipin ucunu elinizden kaçırmamak belki de sandığınız kadar zor değil. Gelin bir bakalım iştah kontrolü sağlamanın 6 yolu neler? Ne yapalım da abartılı şekilde yemekten uzaklaşalım.


ona.jpg

10 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Son dönemde beslenme trendleri arasında kendine daha etkili bir yer edindi tatlı patates. Öyle ki sağlıklı beslenme ile ilgili danıştığınız her kaynakta adı geçiyor.  Özellikle de kilo verme konusunda. Gelin biraz daha yakından inceleyelim bu konuyu. Tatlı patates ve kilo vermeye beş etkisi sizi bu değerli kök sebze hakkında biraz daha bilgilendirecek ve belki de tatlı patates sofralarınızda daha sık yer almaya başlayacak. Bakalım neler tatlı patates ve kilo vermeye beş etkisi.


manset.jpg

1 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Hem de nasıl! Bol su içmek zayıflatır mı? sorusuna hiç düşünmeden bu cevabı verebilirim. Evet, su içerek kolayca fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Elbette sadece su içip, beslenmenize ve egzersiz programınıza uymadan kilo vermek mümkün değil. Ama bol bol su içmek kolaylıkla ve sağlığınız bozulmadan kilo vermenize büyük katkı sağlar. Yani bir başka deyişle su içmenin zayıflamakla çok yakından ilgisi var. Bol su içerek zayıflanır mı? sorusuna “evet” diye yanıt verdik ama günlük telaş içinde yeteri kadar su içmek bazen çok da kolay olmuyor. Ama günlük su alımınızı artırmanıza yardımcı olacak çok basit yollar bulunabilir. Bugün size onlardan söz edeceğim.


ana.jpg

11 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Aslında daha önce de bu konuda bazı ayrıntılar üzerinde durmuştum. Ama bu kez size kilo korumanın beş kolay yolu nedir kısaca anlatacağım. Biliyorsunuz elbette, kilo vermek disiplin ve sabır isteyen bir süreç. Daha doğrusu uzun bir sürecin ilk adımı. Fazla kilolarınızdan kurtulduktan sonra işi daha da sıkı tutmak gerekiyor. Çünkü kilo korumak öyle uzaktan göründüğü gibi kolay bir süreç sayılmaz. İşte bu konuda size yardımı dokunacağını düşündüğüm bazı noktaları kısaca anlatacağım şimdi. Gelin bakalım kilo korumanın beş kolay yolu neler..


ana-2.jpg

19 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Yaz mevsimi geldi! Peki bu ne demek? Hava daha sıcak olacak, daha fazla terleyeceğiz ve buna bağlı olarak da vücudumuz daha fazla su kaybedecek. Ama bunu önlemenin çok lezzetli ve basit bir yolu var. Sofralarımızı yaz mevsiminde su kaybını önleyen yiyecekler ile donatmak. Böylece hem göz zevkimizi tatmin edeceğiz, hem sağlıklı ara öğünler tüketeceğiz hem de vücudumuz sıcak ve uzun yaz günlerinde susuz kalmayacak. Peki neler bu yaz mevsiminde su kaybını önleyen yiyecekler? Gelin birlikte bakalım.


00.jpg

27 Mart 2018- Bersu Ekinci0

Şimdi şöyle bir düşünün… Kilo vermeye ya da verdiğiniz kilolarla bir daha asla “karşılaşmamaya” çalışırken sizi en çok ne zorluyor? Evet, tahmin ediyorum: Olmadık zamanlarda acıkmak. Aslında bu sorun çözümsüz değil. Eğer böyle beklenmedik anlarda açlık hissi sizi ele geçiriyorsa yapmanız gereken beslenme programınıza tok tutan yiyecekler eklemek. Böylece zararlı atıştırmalıklara yönelmek ya da kendinizi kaybetmiş bir şekilde bir şeyler yemek zorunda kalmazsınız. Peki neler bu tok tutan yiyecekler. Hepsini sırayla anlatacağım.


anamadde.jpg

13 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Kilo verme amacınıza ulaşmak için küçük sırlar paylaşalım sizinle. Gün boyu kolay yağ yakma için 8  yöntem ile işe başlayalım isterseniz. Böylece hem metabolizmanıza zayıflama yolunda bir yardım eli uzatmış, hem de fazla kilolardan daha kolay kurtulmuş olursunuz. İşte size gün boyu kolay yağ yakma için 8 yöntem.


anagor.jpg

25 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Sert rüzgarlar, yağmur ve kar mevsimindeyiz. Nasıl sıkı sıkı giyinip soğuktan korunuyorsak ya da içimizi ısıtmak için sıcak içeceklere yöneliyorsak cildimizi de soğuktan korumak zorundayız. Çünkü soğuk kış havası ciltteki nemin azalması başta olmak üzere birçok soruna neden olur. Peki cildimizin soğuk kış havasından daha az etkilenmesi için ne yapmamız gerekir. işte soğuk havalarda cildi korumanın 6 yolu.


nananaa.jpg

18 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Bütün beslenme danışmanları, sağlık uzmanları, hatta sağlığına dikkat eden herkes aynı cümleyi kurar: “Bol bol su için.”  Hayat suyla başlar ve suyla devam eder. Peki hiç düşündünüz mü yeteri kadar su içmezseniz  neler olur? Bedeniniz susuzluğa nasıl tepki verir?  Susuz kalmanın zararları nelerdir?