WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

sağlıklı beslenme arşivleri - BERSU EKİNCİ

anayemek.jpg

10 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

İnsan bazen yanılır. Tam da kilo vermek ya da kilosunu korumak isterken aslında tüketmemesi gereken besinlere yönelir. Mesela yapay tatlandırıcılar ya da üzerinde “diyet” ibaresi olan ürünler gibi. Aslında tüm bunlar zayıflamak isteyenlerin uzak durması gereken, kilo vermeyi engelleyen yiyecekler. Yani özetle, kilo verip sağlıklı bir yaşam sürmeyi amaçlarken atılan yanlış bir adım, sizi aslında hiç ummadığınız başka bir yöne çekebilir. Fazla kilolardan kurtulmak isterken yanlış seçimler nedeniyle sorunun çözümünü daha karmaşık bir hale getirebilirsiniz. Kilo vermeyi engelleyen yiyecekler neler peki? Hangi besinleri tüketirsek kilo veremeyiz? Gelin şimdi bu konuya biraz daha yakından bakalım. İşte kilo vermeyi engelleyen yiyecekler.


NVI-10018133-1.jpg

27 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Vücudunuzun salgıladığı hormonların, kilo vermenize ya da kilo korumanıza sandığınızdan çok daha fazla etkisi olduğunu biliyor musunuz? Şöyle hatırlatayım, stresle başa çıkamadığınız zamanlarda ya da uykusuz kaldığınızda kortizol hormonu artar. Bu da kilo vermenizi ya da formda kalmanızı olumsuz etkiler Bu en basit örnek. İşte bu yüzden sağlıklı kalmak için vücudunuzdaki hormonların seviyesinin de dengede olması gerekiyor. Tıpkı kan şekeri gibi. Size kilo vermek ve korumak için hormonları dengede tutmanın üç yolu nedir bunu anlatacağım. Öyle sandığınız gibi zor bir iş de değil  üstelik. Sağlığınızla ilgili tıbbi bir sorununuz yoksa eğer bu şekilde hormon dengenizi koruyup kilonuzu daha iyi bir şekilde kontrol edebileceksiniz. O zaman başlayalım kilo vermek ve korumak için hormonları dengede tutmanın üç yolu konusuna.


anasayfa.jpg

10 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Biliyorum, şimdi gözlerinizi şaşkınlıkla açtınız ve bir daha okuyorsunuz bu cümleyi: Kilo aldırmayan yiyecekler. Şaka değil, gerçeğin ta kendisi! Tüketmeyi biraz fazla kaçırsanız bile kilo açısından bir zararları olmuyor. Hatta tam tersine uzun uzun anlatılacak kadar çok sağlık faydaları var. Merak ettiniz biliyorum. Gelin bakalım neler bu kilo aldırmayan yiyecekler.


ana-2.jpg

27 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Sayılı gün çabuk geçiyor değil mi? Hem yaz mevsiminin hem de uzun Kurban bayramı tatilinin sonuna geldik. Büyük olasılıkla bu süre içinde rehavete kapıldınız, “şimdi değilse ne zaman?” diyerek yiyecekler konusunda ilkeleri bozdunuz. Hatta belki birkaç kilo bile aldınız. Peki şimdi ne olacak? Öncelikle panik yok! Size birazdan tatilden sonra hızlı kilo vermenin 10 yolu nedir onu anlatacağım. Biraz yoğunlaşıp, biraz daha fazla dikkat gösterdiğinizde, tatilde aldığınız o birkaç kilodan kolayca kurtulmanız mümkün olacak. O zaman artık o tabağın içindeki bir dilim keki mutfak tezgahına bırakın ve gelin birlikte bakalım tatilden sonra hızlı kilo vermenin 10 yolu neler…


8-1.jpg

8 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Bekledik, bekledik sonunda yaz geldi. Üstelik havalar aniden ısındı. Peki böyle sıcak günlerde hem içimizi serinletip hem de sağlıklı ve hafif beslenmek için ne tüketmemiz gerekir. Bu konuda iyi bir önerim var size: Karpuz! Karpuzun sağlık faydaları ve serinleten tarifler vereceğim bugün size. Bol bol su ve lif içeren bir meyve olan karpuzun sağlık faydaları sayılmayacak kadar çok. Karpuz ile hazırlayabileceğiniz hem serinleten hem de sağlıklı beslenme olanağı sunan tariflerin çoğu da dakikalar içinde hazırlayıp ailenizle birlikte keyifle tüketebileceğiniz türden. Haydi gelin karpuzun sağlık faydaları ve serinleten tarifler konusuna biraz daha yakından bakalım.


anamadde.jpg

13 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Kilo verme amacınıza ulaşmak için küçük sırlar paylaşalım sizinle. Gün boyu kolay yağ yakma için 8  yöntem ile işe başlayalım isterseniz. Böylece hem metabolizmanıza zayıflama yolunda bir yardım eli uzatmış, hem de fazla kilolardan daha kolay kurtulmuş olursunuz. İşte size gün boyu kolay yağ yakma için 8 yöntem.


ana.jpg

5 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Tamam kabul, kilo verme, yılların birikimi olan fazla kilolardan kurtulma, disiplin gerektiren bir iş. Ama sabırlı olur ve beslenme danışmanınızın sözünden çıkmazsanız, asla imkansız değil. Kilo verme savaşında başarılı olsanız bile bazen göbek eritme konusunda “duvara çarpabilirsiniz.” Ama rahat olun, şimdi size göbek eritme için en etkili yöntemleri anlatacağım. Özetle, istediğinizi giymenizi engelleyen ve sağlığınızı tehdit eden o göbekten kurtulma fırsatı şimdi avuçlarınızın arasında. İşte hızlı göbek eritme için en etkili 5 yöntem.


yeni-yıl-1.jpg

17 Aralık 2017- Bersu Ekinci0

Yeni yılda sağlıklı beslenmenin 5 yolu ile değişime ne dersiniz? ‘Bu sene kesinlikle sıkı bir beslenme programı uygulayıp ideal kiloma kavuşacağım!’ cümlesi bir yerlerden tanıdık geliyor mu? Yeni yıl başlangıcında kendimize verdiğimiz sözlerin başında gelen kilo verme ve sağlıklı yaşama hedefleri nedense yalnızca birkaç gün uygulanan bir deneye dönüşüyor.


GREYFURT.jpg

11 Kasım 2017- Bersu Ekinci0

On sekizinci yüzyılda Barbados Adasında keşfedilen greyfurt meyvesinin şöhreti ancak 19. yüzyılda yaşadığımız topraklara ulaştı. Dört mevsim boyunca rahatlıkla bulabildiğimiz bu meyveler en iyi ürünlerini kış aylarında veriyor. Genellikle pembe ve kırmızı rengine rastladığımız greyfurtların aslında sarı ve beyaz çeşitleri de mevcut.

Keskin tadı ve pembe rengiyle dikkat çeken greyfurt birçok sağlık faydasını da kalın kabuklarının içerisinde barındırıyor. Birçok kozmetik ürününde de kullanılan greyfurt cildi güzelleştirir, bizleri birçok hastalıktan korur ve hatta sağlıklı bir beslenme planı içerisinde zayıflamamıza bile yardımcı olur.

Sizler için kış aylarında sıkça tükettiğimiz greyfurt meyvesinin faydalarını inceledik…


muz-1.jpg

7 Kasım 2017- Bersu Ekinci0

Kış gelince manav reyonlarını dolduran muzlar meyve denilince aklımıza ilk gelen seçeneklerden biri. Hoş aroması ile favorilerimiz arasında yer alan muz, kabuklarının arasında gerçek bir mucize saklıyor. Kulaktan kulağa muz meyvesinin çok kalorili olduğu, hatta kilo aldırdığı söylense de, tıpkı diğer besinler gibi doğru şekilde tüketildiğinde vücudumuza faydalı etkileriyle ön plana çıkıyor.