WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

limon arşivleri - BERSU EKİNCİ

ananas.jpg

24 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Havalar ısındıkça canınız en çok ne çekiyor? Evet, birçok kişinin şu anda kendi kendine “dondurma” dediğini duyar gibiyim. Haklısınız elbette, yazın sıcak günlerinde dondurma tüketmek, hem tatlı ihtiyacını giderir hem de serinletir. Ama bir dakika! Aslında genel olarak “sağlıklı ve hafif tatlı” diye nitelendirilen dondurmanın içinde ne kadar şeker var hiç düşündünüz mü? Peki ya piyasada ambalajlı olarak satılan dondurmanın içerdiği katkı maddeleri hakkında bir fikriniz var mı? Bugün size kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi vermeyi planladım. Üstelik hem kendiniz hem de çocuklarınız için dondurma yemek kilo aldırır mı? dondurma zararlı mı? sorularıyla vakit kaybetmeden, keyifle tüketebilirsiniz. O zaman hemen başlıyorum kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi konusuna.


lili.jpg

8 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Hayır! Yanlış okumadınız. Tam da hayal edileni yazdım: Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı. Biliyorum! Şu anda gözleriniz kocaman açıldı, üstelik de pırıl pırıl parlıyor. Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyen herkes uzun bir süre tatlı bir şeyler yiyemeyeceğini düşünür. Bu düşünce bir yere kadar doğru elbette. Yani öyle eskisi gibi bol kremalı, bol şerbetli tatlılar artık geçmişte kalacak. Ama yine de tatlı tüketmenin keyfini çıkarmak hayal değil. Çünkü sağlıklı malzemeler kullanılırsa, gönül rahatlığıyla metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı tüketmek mümkün.


1.jpg

11 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Hemen sözün başında belirteyim. Bana sorarsanız, en iyisi her ikisini birlikte yürütmek. Yani sağlıklı beslenip düzenli spor yaparak fazla kilolardan kurtulup zayıflamak daha çok tercih ettiğim bir yol. Fakat, elbette vaktiniz yoksa spor yapmadan da kilo verebilirsiniz. Göbek yağlarını spor yapmadan eritmek mümkün mü? bana da sık sık yöneltilen bir soru. Eğer doğru yiyecekleri tüketirseniz göbek yağlarını eritmek mümkün. Göbek yağlarını spor yapmadan eritmek mümkün mü? sorusuna yanıt olabilecek basit bir tarif vereceğim bugün size. İçine koyacağınız sağlıklı malzemlerle hazırlayacağınız bu yiyecek, göbek yağlarını yakma konusunda size yardımcı olacak.


ana-1-1.jpg

28 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Sizin de en büyük sorununuz bir türlü erimeyen, inatçı göbek yağları mı? O kadar kilo verdiğiniz halde bir türlü gitmeyen, “bana mısın” demeyen bu yağları eritmenin de bazı yolları var kuşkusuz. Son derece sağlıklı ve kilo vermeye yardımcı malzemeler kullanılarak yapılan inatçı göbek yağlarını eriten smoothie de bunlardan biri. Sadece 10 dakikada hazırlanan bu smoothie ile elbette sağlıklı beslenme programından da taviz vermeden göbek yağlarından kurtulabilirsiniz. İşte inatçı göbek yağlarını eriten smoothie, gerekli malzemeler ve hazırlanışı.


ana-1.jpg

18 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Sizin de dikkatinizi çekiyor büyük olasılıkla, son günlerde çevrenizde birçok insan gribe ya da soğuk algınlığına yakalanmış durumda. Üstelik tam iyileştiğini düşünürken aniden tekrar başladığı noktaya dönenler de var çok sayıda. O zaman gelin bugün sizinle bağışıklık sistemini güçlendiren çay tarifleri üzerinde konuşalım biraz. Elbette bağışıklık sistemini güçlendirmek için sağlıklı beslenmemiz gerek. Ama neden bunu bitki çaylarıyla desteklemeyelim ki? Şimdi size bağışıklık sistemini güçlendiren çay tarifleri vereceğim. Hem yapımları kolay, hem de sizi grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı dirençli tutmaya yardımcı olacak bitki çayları bunlar.


ESY-004252412-1.jpg

24 Aralık 2018- Bersu Ekinci0

Gelin haftaya biraz lezzetli bir şekilde başlayalım. Sizinle kilo koruyan sağlıklı somon balığı tarifi paylaşayım. Üstelik son derece lezzetli. İçinde sadece somon balığı değil aynı zamanda nardan mandalinaya, bademden yeşil zeytine kadar çok çeşitli malzeme var.  Kilo koruyan sağlıklı somon balığı tarifi sizi öncelikle ruhsal olarak doyuracak. Lezzetli bir yemeğin tadına varacaksınız. Bir yandan da vitamin, mineral, sağlıklı yağlar ve lif gibi beslenmenin ana unsurları da eksik kalmayacak. Haydi gelin başlayalım kilo koruyan sağlıklı somon balığı tarifi konusuna.


ESY-022410778-1.jpg

3 Aralık 2018- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için elinizden geleni yapıyorsunuz değil mi? Beslenme danışmanı sayesinde doğru beslenmeyi öğreniyorsunuz, egzersizleriniz de aksamıyor. Yani her şey yolunda. İsterseniz daha fazla yağ yakmak ve daha hızlı kilo vermek için başka bir ipucu vereyim size. Yağ yakan zayıflatan detoks suyu tarifleri paylaşayım. Bunlar, çok kolay bulabileceğiniz meyve ve sebzelerle hazırlanan, suyla birlikte tüketilen tarifler. Ayrıca hepsi de çok lezzetli. Haydi başlayalım yağ yakan, zayıflatan detoks suyu tariflerine.


manset.jpg

1 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Hem de nasıl! Bol su içmek zayıflatır mı? sorusuna hiç düşünmeden bu cevabı verebilirim. Evet, su içerek kolayca fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Elbette sadece su içip, beslenmenize ve egzersiz programınıza uymadan kilo vermek mümkün değil. Ama bol bol su içmek kolaylıkla ve sağlığınız bozulmadan kilo vermenize büyük katkı sağlar. Yani bir başka deyişle su içmenin zayıflamakla çok yakından ilgisi var. Bol su içerek zayıflanır mı? sorusuna “evet” diye yanıt verdik ama günlük telaş içinde yeteri kadar su içmek bazen çok da kolay olmuyor. Ama günlük su alımınızı artırmanıza yardımcı olacak çok basit yollar bulunabilir. Bugün size onlardan söz edeceğim.


anasayfa-1.jpg

16 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

O kadar zor bir işi yani kilo vermeyi başardınız, sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan kurtuldunuz. Ama göbek yağları yerli yerinde duruyor! Üstelik metabolizma hızlandıran yiyecekler sofranızda bol bol yer aldığı halde. Peki o zaman ne yapacaksınız? Üzülmeyin, göbek eritmenin yolları var. Eğer inatçı göbek yağları sizi üzüyorsa bunun da çaresi bulunur. Hem de göbek yağlarıyla savaşırken içinizi de ferahlatan mineral ve vitamin deposu içecekler yardımıyla. Neden mi söz ediyorum? Evet, bugün konumuz inatçı göbek yağlarını eriten içecekler. Bunların hepsi mutfağınızda, elinizin altında bulunan malzemelerle hazırlayacağınız türden. İşte inatçı göbek yağlarını eriten içecekler ve hazırlaması basit bir tarif.


balik.jpg

4 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Gelin bugün lezzetli bir akşam yemeği yapalım, ne dersiniz? Hem kilo verme ve kilo korumaya olumlu etkileri olan hem de vücudumuzun ihtiyaç duyduğu sağlıklı yağlar içeren somon balığı ile kendimize kelimenin tam anlamıyla bir ziyafet çekelim. Bugün gündemimizi tek bir cümleyle özetleyebilirim: Ton balığının sağlık faydaları ve nefis bir tarif. Bu ziyafetin “baş konuğu” kilo vermeye yardımcı olmaktan kan basıncını düzenlemeye kadar birçok faydası olan somon balığı. “Konuk” dediysem lafın gelişi elbette. Bu vitamin kaynağını tüketip bedenimiz için sayısız faydasından yararlanacağız. Hazırsanız eğer başlıyorum somon balığının sağlık faydaları ve nefis bir tarif konusunda bildiklerimi anlatmaya.