WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

omega 3 arşivleri - BERSU EKİNCİ

ana89.jpg

19 Kasım 2018- Bersu Ekinci0

Somon balığı kelimenin tam anlamıyla uzak okyanuslardan çıkıp soframıza gelen bir sağlık kaynağı. Kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin sofralarından eksik etmemesi gereken bir sağlıklı yağ ve protein deposu olan somon balığının faydalarını daha önce size anlatmıştım, bir kez daha hatırlatacağım. Ama şimdi kilo vermeye ve kilo korumaya yardımcı somon balığı tarifi vermek istiyorum. Bu tarifin birçok özelliği var. Hem kilo vermek ve kilo korumak için ideal, hem de lezzetli. Bunların yanı sıra bir yandan vücut için gerekli vitamin ve mineralleri alırken bir yandan da yemek yemenin keyfine varabileceğiniz bir tarif bu. İsterseniz başlayalım kilo vermeye ve kilo korumaya yardımcı somon balığı tarifi vermeye.


anagor.jpg

28 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Her zaman söylüyorum, kahvaltı günün en önemli öğünü. Aslında hiçbir öğünü buna ek olarak ara öğünleri de atlamayacağız ama kahvaltı bir başka. Peki ya kendinize sağlıklı bir kahvaltı hazırlamak için yeterli zamanınız yoksa ne olacak? Hemen söylüyorum: Sağlık deposu Chia tohumu ile lezzetli bir sabah kahvaltısı hazırlayacağız. Hem de deyim yerindeyse “şip- şak.” Bu kahvaltının “yıldızı” ise son yılların beslenme trendlerinde ön sıralara çıkan Chia tohumu. Yanında da çilek, yulaf ve Hindistan cevizi sütü var. Haydi gelin sağlık deposu Chia tohumu ile lezzetli bir sabah kahvaltısı nasıl hazırlanır onu anlatayım size.


anha.jpg

17 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

İsterseniz bugün sizinle sağlıklı bir bedenin olmazsa olmazlarından Omega 3 hakkında biraz sohbet edelim. Neden Omega 3 kullanmalıyız, Omega 3 ne işe yarar konuları üzerinde biraz daha etraflıca duralım istiyorum. Çünkü Omega 3 insan bedeni tarafından üretilemiyor. Bu yüzden de tükettiğimiz besinler aracılığıyla almak gerek. Üstelik Omega 3’ün öyle çok yararı var ki! Haydi şimdi gelin, neden Omega 3 kullanmalıyız, Omega 3 ne işe yarar sorularının yanıtlarına bakalım.


ANA.jpg

14 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Haydi gelin “çekirdek çitleyelim.” Kulağınıza tuhaf mı geldi? Oysa ben şaka yapmıyorum. Omega 3 başta olmak üzere magnezyum, potasyum ve protein kaynağı olan kabak çekirdeğinin sağlık faydaları ve kilo vermeye etkisi o kadar çok ki! Ayrıca bir de güzel haber, bazen sadece vakit geçirmek için tüketilen kabak çekirdeğinin kilo vermeye de olumlu etkisi var. Ama elbette “oyunu kuralına göre oynamak” kaydıyla. Gelin size kabak çekirdeğinin sağlık faydaları ve kilo vermeye etkisi konusunda ipuçları vereyim.


ANA.jpg

21 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Bir zamanlar kilo vermek isteyenler kesinlikle yağların hiçbir türüne ellerini bile uzatmazdı. Böylece daha hızlı kilo verileceği düşünülüyordu çünkü. Ama artık bu düşüncenin pek de doğru olmadığı biliniyor.  Yağ tüketerek de kilo vermek mümkün. Önemli olan doğru yağları tüketmek. İlk anda belki inanması güç gelebilir ama kilo vermeye yardımcı olan yağlar da var. Mutfağınızda bunlara bol bol yer verirseniz tükettiğiniz yiyeceklerde bunları kullanırsanız kilo verme süreciniz de hızlanır. Gelin şimdi anlatalım, kilo vermeye yardımcı olan yağlar neler.


anonos.jpg

7 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Yiyip içtiğinize o kadar dikkat ettiğiniz halde hala elleriniz, gözlerinizin altı ve vücudunuz şiş mi? Üstelik böbrek, kalp ve dolaşımla ilgili bir sorununuz da olmadığı halde! O halde sizin acil olarak ödem attıran yiyecekler içeren bir beslenme programı uygulamanız gerek. Şimdi size vücudunuzdaki şişlikleri gideren ödem attıran yiyecekler ile ilgili bilgiler vermeye başlayalım.


anagor.jpg

25 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Sert rüzgarlar, yağmur ve kar mevsimindeyiz. Nasıl sıkı sıkı giyinip soğuktan korunuyorsak ya da içimizi ısıtmak için sıcak içeceklere yöneliyorsak cildimizi de soğuktan korumak zorundayız. Çünkü soğuk kış havası ciltteki nemin azalması başta olmak üzere birçok soruna neden olur. Peki cildimizin soğuk kış havasından daha az etkilenmesi için ne yapmamız gerekir. işte soğuk havalarda cildi korumanın 6 yolu.


yeni-yıl-1.jpg

17 Aralık 2017- Bersu Ekinci0

Yeni yılda sağlıklı beslenmenin 5 yolu ile değişime ne dersiniz? ‘Bu sene kesinlikle sıkı bir beslenme programı uygulayıp ideal kiloma kavuşacağım!’ cümlesi bir yerlerden tanıdık geliyor mu? Yeni yıl başlangıcında kendimize verdiğimiz sözlerin başında gelen kilo verme ve sağlıklı yaşama hedefleri nedense yalnızca birkaç gün uygulanan bir deneye dönüşüyor.


flaxseed.jpg

2 Ağustos 2017- Bersu Ekinci0

Sağlıklı yaşama ve sağlıklı beslenmeye ilgi duyanların yakından tanıdığı bir süper besin ile karşınızdayız. Keten Tohumu son yılların en çok merak edilen besinlerinden biri olmayı başardı. Minik tanelerin içerisinde sakladığı devasa sağlık faydaları ise keten tohumunun önemini artırıyor.

Tüm doktorların ve beslenme uzmanlarının mutlaka her gün tüketilmesi gerektiğini vurguladığı keten tohumu hakkında neler biliyoruz? İşte keten tohumu hakkında her şey…


holistic-health.png

17 Temmuz 2017- Bersu Ekinci0

Sağlıklı beslenme ve kilo verme konularına ilgi duyuyorsanız, bu konularda ortaya atılan teorilerin ne kadar kafa karıştırdığını bilirsiniz. Bir beslenme teorisi size  yalnızca protein tüketirken, diğer bir teori insanların yalnızca sebze yemesi gerektiğini öğütler. Birbiri ardına yayınlanan bu makaleleri çaresiz bir şekilde okuyan bizler de kararsızlık içinde kalırız.

Karbonhidratlarla zaten uzun bir süre önce ilişkimize ara vermiştik ama bir anda kırmızı et konusu ortaya atıldı, yemeli miyiz, yoksa yememeli miyiz? Peki yumurta, hani yalnızca beyazını yiyebiliyorduk? İşte tam da bu sorularla kafamız iyice karıştığında imdadımıza koşan Bütünsel Beslenme’nin temel esasları, sağlıklı beslenme işini basite indirgemeyi başarıyor.

Sağlıklı beslenme konusunda kafanızı karıştıran fikirlerden kurtulmak ve Bütünsel Beslenme’nin 7 temel maddesini öğrenmek istiyorsanız, işte karşınızda mini liste…