WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

smoothie arşivleri - BERSU EKİNCİ

annakare.jpg

29 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Madem bu konuya odaklandık, göbek eritmenize yardımcı olacak kahvaltılık yeşil smoothie tarifiyle devam edelim. Yaza ve plaja hazırlık: Göbek eriten kolay smoothie tarifi  başlığı altında bir tane tarif paylaşmak istiyorum sizinle. Hazırlanması kolay, sabahları güne enerjik ve en önemlisi de zararlı atıştırmalıklardan uzak durarak başlamanıza yardımcı olacak türden.  Yaza ve plaja hazırlık: Göbek eriten kolay smoothie tarifi konusuna başlamaya ben hazırım, siz de hazırsanız anlatıyorum.


ANNNA.jpg

25 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Artık ilkbahar kapıyı resmen çaldı. Peki siz ona kapıyı ardına kadar açmaya hazır mısınız? Yoksa “eyvah yaz da geliyor, artık kilolarımı kalın giysilerin altına saklayamayacağım. Yakında plaj hazırlıkları da başlayacak” diye paniğe mi kapıldınız? Eğer öyleyse unutmayın hala geç değil. Sağlıklı beslenip düzenli egzersiz yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilmeniz mümkün. Hatta size bugün kilo vermeye yardımcı ilkbahar smoothie’si tarifleri vereceğim. Her bir smoothie, yapımında kullanılan besinler yardımıyla hem metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermenize yardımcı olacak hem de ilkbahar için detoks yapıp bedeninizi toksinlerden arındıracak. O zaman not edeceğiniz defteri kalemi hazırlayın başlıyorum anlatmaya kilo vermeye yardımcı ilkbahar smoothie’si  tarifleri konusuna.


anaaa.jpg

15 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Hatırlarsınız size bir süre önce kakaonun sağlık faydalarını ve zayıflamaya etkisini anlatmıştım. Bu kez küçük bir sürpriz hazırladım sizin için. Yağ yaktıran zayıflamaya yardımcı kakao smoothie tarifi vereceğim. Öyle ya, madem ham kakaonun kan şekerini düzenlemekten bağışıklık sistemini güçlendirmeye bir çok faydası var, neden lezzetli ve sağlıklı bir smoothie hazırlarken de kullanmayalım ki! Haydi gelin önce yağ yaktıran zayıflamaya yardımcı kakao smoothie nasıl yapılır onu anlatayım, hem de ham kakaonun sağlık faydalarını bir daha hatırlatayım.


2-3.jpg

13 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Gelin bugün mutfakta biraz vakit geçirelim ve fazla kilolardan kurtulmak için yağ yaktıran smoothie hazırlayalım sizinle. Belki daha önce yaptıklarımızdan biraz daha fazla malzeme koyacağız bu smoothie’nin içine ama alde edeceğimiz fayda da bir o kadar fazla olacak. Hazırsanız gelin fazla kilolardan kurtulmak için hızlı yağ yaktıran smoothie hangi malzemelerle nasıl yapılır bir bakalım.


ESY-024306601-1.jpg

13 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Rengiyle insanın aklını başından alan kırmızı pancarla aranız nasıl? “Biraz soğuk mu?” O zaman birazdan anlatacaklarımdan sonra, kansızlık ve kanserle mücadele eden, karaciğeri temizleyen, kabızlık savaşçısı sebzeye biraz daha “sıcak” bakmaya başlayacaksınız. Bugün size kabızlığı önleyen zayıflamaya yardımcı kırmızı pancar detoksu  tarifi vereceğim. Pancarın sağlık faydaları neler? Pancar detoksu nasıl yapılır? İşte bu sorular üzerine yoğunlaşacağım. İsterseniz sözü fazla uzatmadan kabızlığı önleyen zayıflamaya yardımcı kırmızı pancar detoksu konusuna başlayalım.


a.jpg

29 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Bir önceki yazımda sözünü ettiğim konunun üzerinde biraz daha durmak istiyorum. Tatil sezonu neredeyse bitti. Hafızamızda tatlı anılar , önümüzde bizi bekleyen yoğun bir çalışma ve günlük hayat temposu var.
Ve… Başlarda çok da umursamadığımız bir sorun: Tatilde alınan birkaç kilo. Şimdi size tatil kilolarından bir haftada kurtulun desem, büyük olasılıkla tatilden dönüp tartılan ve aldığı birkaç kiloyu gören
birçok kişi biraz daha dikkat kesilecektir.  Bu kez size daha somut ve ayrıntılı cümleler kuracağım. Evet… İlk anda kulağa inanılmaz gibi gelen bu cümleyi bir kez daha tekrarlıyorum: Tatil kilolarından bir haftada kurtulun. Nasıl mı olacak? işte böyle…


ANA.jpg

6 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Haydi gelin yüzleşelim! Kilo verme ya da koruma hepsinin de ötesinde sağlıklı bir beden için tükettiğimiz bazı yiyecekler midemizde şişkinlik yapar. Hem de bazıları için bu durum ciddi anlamda rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Bugün size şişkinlik önleyen smoothie tarifi vereceğim. Hem yapımı kolay hem de midenizdeki şişkinliği ortadan kaldırıp sizi hafifletecek bir smoothie bu. Sözü fazla uzatmadan anlatayım şişkinlik önleyen smoothie yapımını.


ana1.jpg

24 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Madem Ramazan ayında nasıl beslenmemiz gerektiğinden söz ediyoruz, birkaç ipucu daha paylaşayım sizinle. Oruç tutanlar için sahur smoothie’leri tarifi vereyim. Bu smoothie’ler, yapımında kullanılan besinlerirn içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde gün boyu enerjik hissetmenizi sağlayacak öncelikle. Ayrıca vücudunuzun ihtiyacı olan hidrasyonun da kaynağını oluşturacak. Bu arada eğer dilerseniz bunları iftar da da tüketebilirsiniz. Böylece oruç sonrası bir anda yemeklere saldırıp mideniz ve sindirim sisteminiz üzerine “yük bindirmemiş” olursunuz. Haydi gelin anlatayım, oruç tutanlar için sahur smoothie’leri neler ve nasıl yapılır.


BMUUTHİE.jpg

27 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Smoothie tüketmeyi seviyorsunuz değil mi? Bir çoğunuzun “evet” dediğini duyar gibiyim. Pekala, hem son derece besleyici hem de tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz?  Bence meraklandınız şu anda. Fazla bekletmeden açıklayayım: Tatlı krizini yok eden mucize smoothie içindeki “mucize” tanımını hak eden besin bir önceki yazımda size etraflıca anlattığım hurmanın en değerli türlerinden biri. Ne mi bu? Son dönemde sağlıklı beslenme dünyasının yükselen yıldızı olan Medine hurması.  Gelin bakalım tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılıyor. Hemen telaşlanmayın, malzemeleri bir araya topladıktan sonra yapmanız gereken tek şey blender’ın düğmesine basmak. İşte bu kadar kolay!


3-6.jpg

23 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Aynalara küstünüz değil mi? Ne yaparsanız yapın yüzünüzdeki o akneler, o iltihaplı sivilceler bir türlü gitmek bilmiyor. Onları gördüğünüzde mutsuz oluyorsunuz. Elbette doğru besleneceksiniz ama gelin biz de size bir akne savaşçısı sağlıklı smoothie tarifi verelim. Hem de anlatalım akne neden olur, akneden kurtulmak için ne yapmak gerekir.