WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

avokado arşivleri - BERSU EKİNCİ

annna.jpg

22 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Evet! Gelin bugüne kadar yaptığımızdan biraz daha farklı bir yol izleyelim… Hatırlarsanız uzun zamandır kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin hangi besinleri tüketmesi gerektiğine ilişkin bazı bilgiler verdim. Bu kez bunun tam tersini yapmak istiyorum. Kilo vermek isteyenlerin yememesi gereken yiyecekler hangileri şöyle bir bakalım. Çünkü bazen kilo vermek ya da kilo korumak amacıyla yapılan yanlış seçimler tam tersi etki yaratabiliyor. Sözü çok uzatmadan hemen başlayayım kilo vermek isteyenlerin yememesi gereken yiyecekler hangileri anlatmaya.


anaa.jpg

10 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Kendi adıma rotamı yaz aylarına çevirdim. Sadece gardrobumu değil mutfağımı da yazlık düzene geçiriyorum. Tam da bunu yaparken, zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listesi hazırlamak geldi aklıma. Aslında olay biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış. Birazdan sizler için hazırladığım bu listede yer alan tarifleri, damak zevkinize göre ve elbette sağlıklı olmak koşuluyla dilediğiniz malzemelerle değiştirip kişiselleştirebilirsiniz. Üstelik hepsini hazırlamak da son derece kolay. Hem bakmayın siz “zayıflamak isteyenler için” dediğime, bu ara öğün seçeneklerini kilo korumak ve sağlıklı kalmak isteyenler de rahatlıkla tüketebilir. Ben epey heyecanlıyım ,hem yeni mevsim için hem de zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listemde yer alan tarifleri sizinle paylaşacağım için.


ANNNA.jpg

25 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Artık ilkbahar kapıyı resmen çaldı. Peki siz ona kapıyı ardına kadar açmaya hazır mısınız? Yoksa “eyvah yaz da geliyor, artık kilolarımı kalın giysilerin altına saklayamayacağım. Yakında plaj hazırlıkları da başlayacak” diye paniğe mi kapıldınız? Eğer öyleyse unutmayın hala geç değil. Sağlıklı beslenip düzenli egzersiz yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilmeniz mümkün. Hatta size bugün kilo vermeye yardımcı ilkbahar smoothie’si tarifleri vereceğim. Her bir smoothie, yapımında kullanılan besinler yardımıyla hem metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermenize yardımcı olacak hem de ilkbahar için detoks yapıp bedeninizi toksinlerden arındıracak. O zaman not edeceğiniz defteri kalemi hazırlayın başlıyorum anlatmaya kilo vermeye yardımcı ilkbahar smoothie’si  tarifleri konusuna.


anna.jpg

4 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Evet, yine geldik kilo vermenin en önemli kısmına: Göbek yağlarını eritmek. Bazen ne yapsanız erimiyor o göbek yağları değil mi? Ama yine de elinizden geleni yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Dilerseniz size göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hakkında bazı ipuçları vereyim. Çünkü bazı besinler metabolizmayı hızlandırarak, daha çok yağ yakarak göbek yağlarını da eritmeye yardımcı oluyor. Haydi gelin bakalım, göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hangileri.


ESY-038872027-1.jpg

25 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Evet… Geldik önemli bir konuya. Genellikle kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin kafasının bir yerinde hep o soru durur: Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? Çünkü her ne kadar fazla kilolardan kurtulup çok daha sağlıklı olmayı istesek de eski alışkanlıklardan olsa gerek insanın canı bazen tatlı bir şeyler yemek ister. Benim beslenme anlayışıma göre kilo vermek ya da kilo korumak için kendinize fiziksel ve ruhsal işkence yapmanıza, yoksunluk içine sokmanıza gerek yok. Zaman zaman tatlı da yiyebilirsiniz. Burada önemli olan hangi tatlıyı ne kadar yiyeceğiniz ve tüketeceğiniz tatlıyı hazırlarken hangi malzemeleri kullanacağınız. Artık hazırsınız sanırım. Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? sorularına biraz daha yakından bakalım.


avokana.jpg

19 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Her zaman söylüyorum, bıkmadan söylemeye devam de edeceğim. Kilo vermek, kilo korumak, bütün bunların ötesinde sağlıklı kalmak istiyorsanız sabah kahvaltısını asla ve asla atlamamalısınız. Metabolizmanın hızlı çalışması, güne enerji dolu başlamak, sonraki öğünlerde abartılı yememek için kahvaltı mutlaka gerekli. Bugün size kilo verdiren protein zengini sabah kahvaltısı önerileri hazırladım. İkisi de hem güne enerjik başlamanızı sağlayacak hem de uzun süre tok hissedeceksiniz. Hazırsanız başlıyorum kilo verdiren protein zengini sabah kahvaltısı önerilerini anlatmaya.


anaana.jpg

18 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Bazen insan yiyeceklere o kadar eğilimli hale gelir ki ne yaparsa yapsın durmadan yemekten kendini alamaz. İşte bu durum; kilo vermek isteyenler için son derece tehlikeli. Eğer vücudumuza gerekli vitamin ve mineralleri bize sağlayacak besinlerden oluşan ana öğünler yersek günün geri kalanında tüketeceğimiz besinleri de dengeleyebiliriz. İşte bu noktada görev ara öğünlere düşüyor. Bugün size iştah kapatan ara öğün seçenekleri hakkında birkaç ipucu vereceğim, bazı önerilerde bulunacağım. Böylece hem diğer ana öğüne kadar iştahınızı kontrol edebileceksiniz hem de enerjiniz düşmeyecek. İşte iştah kapatan ara öğün seçenekleri.


ana.jpg

5 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Konu sağlıklı kilo verme ya da kilo koruma olunca bütün adımlar hep aynı yere çıkıyor, değil mi? Bir yanda dümdüz bir karın hayali, diğer yanda bir türlü gitmek bilmeyen inatçı göbek yağları. Her ne kadar biraz uğraştırsa, emek ve sabır istese de düz bir karın hayal değil, inatçı göbek yağlarını eritmek de. Şimdi size düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve hakkında bazı ipuçları vereceğim. Bu meyvelerin ortak özelliği ödem attırıcı olmaları. Bunun yanı sıra sindirim sisteminin düzenli çalışmasına da yardımcı oluyor bu meyveler. Kan şekerini düzenlemek ve açlık krizlerini önlemek de cabası. Gelin bakalım düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve hangileri ve bu meyveleri nasıl tüketmek gerekir.


aanagodrsel.jpg

2 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Evet, geldik önemli bir konuya… Sadece kilo verme sırasında değil, kilo koruma aşamasında da ara öğün tüketmek önemli. Bu sayede kan şekeri dengeniz bozulmaz ve bir sonraki öğüne açlık krizinin eşiğinde ulaşmamış olursunuz. Üstelik tüketilen sağlıklı ara öğünler metabolizma hızınızı da artırır. Peki kilo vermeye yardımcı olan ara öğün seçenekleri neler? Elbette sağlıklı zayıflamak için ara öğün tüketeceğiz ama bu konuda dikkatli davranmazsak kilo vermek şöyle dursun fazla yiyip kilo almamız bile olası. O halde gelin kilo vermeye yardımcı olan ara öğün seçenekleri hakkında bilgiler vereyim size.


kapak.jpg

29 Mart 2018- Bersu Ekinci0

Artık duya duya ezberlediniz büyük olasılıkla: “Şeker zehirdir.” Gerçekten de ağzınıza attığınız ve yerken büyük zevk aldığınız, kısa süre sonra da bağımlısı olduğunuz şeker, kilo vermenizin de sağlıklı kiloda kalmanızın da önündeki en büyük engel. Deyim yerindeyse “dost gibi görünüp, sizi arkadan vuran” bir düşman şeker.  Bu yüzden hayatınızdan tamamıyla çıkarmanız gerekiyor.  Peki bunu nasıl yapılacak?  Derin bir nefes alın, size şekeri hayatınızdan çıkarmanın 10 yolu hakkında küçük ipuçları vereceğim şimdi. Elbette ilk adımları attığınızda kolay olmayacak, biraz zorlanacaksınız.  Ama inanın bana sonunda kazançlı çıkan siz olacaksınız. İşte şekeri hayatınızdan çıkarmanın 10 yolu ve işin güzel yanı sadece birkaç tanesi  bile mutlaka sizin de bu kötü alışkanlıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.