WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

Bütünsel Beslenme Danışmanı Detoks ve Sağlık Koçu arşivleri - BERSU EKİNCİ

asilana.jpg

22 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Mevsim dönümü olan 21 Mart’ı geride bıraktık. Artık tam anlamıyla ilkbahar geldi. Her ne kadar birçok yerde hava hala soğuksa da nisan yağmurlarına ve mayıs çiçeklerine sayılı zaman kaldı. Peki siz bahar coşkusunu yeterince yaşıyor musunuz? Yoksa, sabahları uyanmakta güçlük mü çekiyorsunuz, enerjiniz tamamen bitmiş gibi mi hissediyorsunuz? O zaman bahar yorgunluğunun pençesine düşmüşsünüz demektir. Ama bunun çaresi var. Gelin bugün bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler konusuna bir bakalım sizinle. Ardından da bu mevsim dönümüyle başa çıkabilmek için başka bazı tüyolar vereyim. Bence derin bir nefes alın ve bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler konusuna başlayalım.


ANNA.jpg

20 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Artık herkes biliyor, düzenli egzersiz yapmanın kilo vermeye ve genel sağlığa etkileri göz ardı edilemeyecek türden. Metabolizma hızlandırmaktan daha fazla yağ yakmaya kadar birçok faydası var egzersizin. Elbette düzenli egzersiz deyince aklınıza profesyonel sporcuların yaptığı türden çalışmalar gelmesin. Haftanın dört ya da beş günü hafif tempolu bir yürüyüş de olur, biraz yoga biraz ağırlık egzersizi de. Çünkü bu tür hareketli yaşamın faydaları paha biçilmez. Düzenli egzersiz yapmanın kilo vermeye ve genel sağlığa etkileri bana kalırsa iyi bildiğiniz bir konu. Ama gelin biz yine de bir hatırlayalım.


ESY-040554996-1.jpg

18 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Canınız çok feci bir şekilde çikolata yemek istiyor değil mi? Kendinizi zor tutuyorsunuz. Ama bir yandan da kilo almaktan korkuyorsunuz. Çünkü bir kare çikolatanın sizi “kesmeyeceğini” düşünüyorsunuz. Peki ne yapmak gerek? İradeye hakim olmak için sonuna kadar direnmek? Canınız çikolata istiyorsa oturup bir koca paketi sonuna kadar yemek? Hepsi bir tercih elbette. Ama size iyi haberi vereyim. Çikolata yerine tüketebileceğiniz kilo aldırmayan yiyecekler de var. Hem kalorileri daha düşük, hem de çikolataya göre daha sağlıklı alternatifler bunlar. O zaman ne yapalım? Çikolata yerine tüketebileceğiniz kilo aldırmayan yiyecekler hangileri bir bakalım. Bu arada canınızın neden bu kadar dayanılmaz şekilde çikolata çektiğini de bir inceleyelim.


anaaa.jpg

15 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Hatırlarsınız size bir süre önce kakaonun sağlık faydalarını ve zayıflamaya etkisini anlatmıştım. Bu kez küçük bir sürpriz hazırladım sizin için. Yağ yaktıran zayıflamaya yardımcı kakao smoothie tarifi vereceğim. Öyle ya, madem ham kakaonun kan şekerini düzenlemekten bağışıklık sistemini güçlendirmeye bir çok faydası var, neden lezzetli ve sağlıklı bir smoothie hazırlarken de kullanmayalım ki! Haydi gelin önce yağ yaktıran zayıflamaya yardımcı kakao smoothie nasıl yapılır onu anlatayım, hem de ham kakaonun sağlık faydalarını bir daha hatırlatayım.


2-3.jpg

13 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Gelin bugün mutfakta biraz vakit geçirelim ve fazla kilolardan kurtulmak için yağ yaktıran smoothie hazırlayalım sizinle. Belki daha önce yaptıklarımızdan biraz daha fazla malzeme koyacağız bu smoothie’nin içine ama alde edeceğimiz fayda da bir o kadar fazla olacak. Hazırsanız gelin fazla kilolardan kurtulmak için hızlı yağ yaktıran smoothie hangi malzemelerle nasıl yapılır bir bakalım.


1.jpg

11 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Hemen sözün başında belirteyim. Bana sorarsanız, en iyisi her ikisini birlikte yürütmek. Yani sağlıklı beslenip düzenli spor yaparak fazla kilolardan kurtulup zayıflamak daha çok tercih ettiğim bir yol. Fakat, elbette vaktiniz yoksa spor yapmadan da kilo verebilirsiniz. Göbek yağlarını spor yapmadan eritmek mümkün mü? bana da sık sık yöneltilen bir soru. Eğer doğru yiyecekleri tüketirseniz göbek yağlarını eritmek mümkün. Göbek yağlarını spor yapmadan eritmek mümkün mü? sorusuna yanıt olabilecek basit bir tarif vereceğim bugün size. İçine koyacağınız sağlıklı malzemlerle hazırlayacağınız bu yiyecek, göbek yağlarını yakma konusunda size yardımcı olacak.


ESY-028041960-1.jpg

8 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Bazı insanların başına gelir… Onca dikkate rağmen hatta belki de yarı aç gezmelerine rağmen bir türlü kilo veremezler. Hatta tam tersine hızlı bir şekilde kilo alırlar. Peki neden? Elbette bunun birçok nedeni var. Hızlı kilo almanın olası 13 nedenini madde madde özetleyeceğim size. Belki farkında değilsiniz ama bunlardan biri ya da birkaçı yüzünden hiç beklemediğiniz kadar hızlı bir şekilde kilolarınıza kilo katılıyor. İşte hızlı kilo almanın olası 13 nedeni.


anna.jpg

4 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Evet, yine geldik kilo vermenin en önemli kısmına: Göbek yağlarını eritmek. Bazen ne yapsanız erimiyor o göbek yağları değil mi? Ama yine de elinizden geleni yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Dilerseniz size göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hakkında bazı ipuçları vereyim. Çünkü bazı besinler metabolizmayı hızlandırarak, daha çok yağ yakarak göbek yağlarını da eritmeye yardımcı oluyor. Haydi gelin bakalım, göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hangileri.


ESY-038872027-1.jpg

25 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Evet… Geldik önemli bir konuya. Genellikle kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin kafasının bir yerinde hep o soru durur: Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? Çünkü her ne kadar fazla kilolardan kurtulup çok daha sağlıklı olmayı istesek de eski alışkanlıklardan olsa gerek insanın canı bazen tatlı bir şeyler yemek ister. Benim beslenme anlayışıma göre kilo vermek ya da kilo korumak için kendinize fiziksel ve ruhsal işkence yapmanıza, yoksunluk içine sokmanıza gerek yok. Zaman zaman tatlı da yiyebilirsiniz. Burada önemli olan hangi tatlıyı ne kadar yiyeceğiniz ve tüketeceğiniz tatlıyı hazırlarken hangi malzemeleri kullanacağınız. Artık hazırsınız sanırım. Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? sorularına biraz daha yakından bakalım.


ana-1.jpg

22 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Eğer kurtulmak istediğiniz fazla kilolarınız varsa bu amaca ulaşmak büyük mutluluk! Aslına bakılırsa büyük bir “meydan okuma” bu. Yeme alışkanlıklarını, uyku düzenini, beslenme biçimini kısacası tüm hayatı değiştirmek ve sonunda amaca ulaşmak. Buraya kadar tamam. Şimdi bir sır vereceğim size. Kilo vermek ile ilgili kimsenin söylemeyeceği 4 gerçek hakkında bazı ipuçları paylaşacağım. Aslında en az fazla kilolardan kurtulmak kadar önemli ama çok da göz önüne alınmayan ayrıntılar bunlar. Daha fazla meraklandırmadan başlayayım anlatmaya kilo vermek ile ilgili kimsenin söylemeyeceği 4 gerçek nedir? İlk anda sorun gibi görünen bu ayrıntıların üstesinden nasıl gelinir?