WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

bersu ekinci ile yenile kendini arşivleri - BERSU EKİNCİ

1.jpg

11 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Hemen sözün başında belirteyim. Bana sorarsanız, en iyisi her ikisini birlikte yürütmek. Yani sağlıklı beslenip düzenli spor yaparak fazla kilolardan kurtulup zayıflamak daha çok tercih ettiğim bir yol. Fakat, elbette vaktiniz yoksa spor yapmadan da kilo verebilirsiniz. Göbek yağlarını spor yapmadan eritmek mümkün mü? bana da sık sık yöneltilen bir soru. Eğer doğru yiyecekleri tüketirseniz göbek yağlarını eritmek mümkün. Göbek yağlarını spor yapmadan eritmek mümkün mü? sorusuna yanıt olabilecek basit bir tarif vereceğim bugün size. İçine koyacağınız sağlıklı malzemlerle hazırlayacağınız bu yiyecek, göbek yağlarını yakma konusunda size yardımcı olacak.


ESY-028041960-1.jpg

8 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Bazı insanların başına gelir… Onca dikkate rağmen hatta belki de yarı aç gezmelerine rağmen bir türlü kilo veremezler. Hatta tam tersine hızlı bir şekilde kilo alırlar. Peki neden? Elbette bunun birçok nedeni var. Hızlı kilo almanın olası 13 nedenini madde madde özetleyeceğim size. Belki farkında değilsiniz ama bunlardan biri ya da birkaçı yüzünden hiç beklemediğiniz kadar hızlı bir şekilde kilolarınıza kilo katılıyor. İşte hızlı kilo almanın olası 13 nedeni.


ana.jpg

6 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Hep birbirine benzeyen ara öğünler tüketmekten sıkıldınız mı yoksa? O zaman size farklı bir tarif vereyim. Metabolizma hızlandıran, kilo vermeye yardımcı kavrulmuş badem tarifi bu. Öncelikle farklı bir besin tüketmenin psikolojik tatminini sağlıyor bu ara öğün. Ayrıca hem kan şekerini düzenliyor hem de açlık hissini engelliyor. Üstelik yapımı da son derece kolay. Gelin o zaman bakalım metabolizma hızlandıran, kilo vermeye yardımcı kavrulmuş badem nasıl yapılıyor.


anna.jpg

4 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Evet, yine geldik kilo vermenin en önemli kısmına: Göbek yağlarını eritmek. Bazen ne yapsanız erimiyor o göbek yağları değil mi? Ama yine de elinizden geleni yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Dilerseniz size göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hakkında bazı ipuçları vereyim. Çünkü bazı besinler metabolizmayı hızlandırarak, daha çok yağ yakarak göbek yağlarını da eritmeye yardımcı oluyor. Haydi gelin bakalım, göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hangileri.


ESY-038872027-1.jpg

25 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Evet… Geldik önemli bir konuya. Genellikle kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin kafasının bir yerinde hep o soru durur: Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? Çünkü her ne kadar fazla kilolardan kurtulup çok daha sağlıklı olmayı istesek de eski alışkanlıklardan olsa gerek insanın canı bazen tatlı bir şeyler yemek ister. Benim beslenme anlayışıma göre kilo vermek ya da kilo korumak için kendinize fiziksel ve ruhsal işkence yapmanıza, yoksunluk içine sokmanıza gerek yok. Zaman zaman tatlı da yiyebilirsiniz. Burada önemli olan hangi tatlıyı ne kadar yiyeceğiniz ve tüketeceğiniz tatlıyı hazırlarken hangi malzemeleri kullanacağınız. Artık hazırsınız sanırım. Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? sorularına biraz daha yakından bakalım.


ANASA.jpg

20 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Size bir önceki yazımda salataya konulduğunda kolay kilo verdiren, yağ yaktıran 5 yiyecek hakkında bazı notlar aktarmıştım. Yazının sonunda da salataya koyacağınız sos konusunda da dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatmıştım. O zaman şimdi tam sırası. Kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusuna alternatif cevaplar vereyim bugün de. Çünkü, salatanız her ne kadar sağlıklı olursa olsun eğer sosunuz bu kurallara uymazsa kilo vermek ya da kilo korumak zorlaşabilir. O zaman fazla vakit geçirmeden, hemen başlayalım kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusunun beş özel yanıtına. Kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusuna ilk cevabım “sağlıklı beslenme kurallarına uyarak” olur.


ana-3.jpg

1 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Genellikle kilo verme ya da kilo koruma konularında konuştuk hep. Ama aslına bakılırsa insan bedeni bir bütün. Tükettiğiniz sağlıklı gıdalar sadece fazla kilolardan kurtulmanızı sağlamaz, aynı zamanda tepeden tırnağa, içten dışa bütün bedeni besler. Bugün de size beyni besleyen hafızayı güçlendiren besinler hakkında bazı ipuçları vereceğim. Zaten birazdan da göreceğiniz gibi bu gıdalar, aynı zamanda hem kilo vermeye ve kilo korumaya hem de mükemmel bir makine gibi olan bedeninizin sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Özetle, size yabancı ya da adını ilk kez duyacağınız bir gıda yok. Haydi bakalım neler bu beyni besleyen hafızayı güçlendiren besinler.


ana.jpg

9 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Kışın en soğuk zamanlarında hemen eve koşmak, hele de kanepeye uzanıp TV karşısında sıcak çikolata içip bir şeyler atıştırmak ne kadar da keyifli değil mi? Birçoklarının gözlerini kamaştırsa da bana hiç bana göre değil. Çünkü zaten soğuk ve erken kararan hava yüzünden fiziksel aktivitemizin kısıtlandığı kış aylarında bir de böyle davranırsak kilo almak kaçınılmaz olur. Ya da belki fazla kilolarınızdan kurtulmak için baharın gelmesini bekleyenlerden birisiniz siz de. Oysa buna hiç gerek yok. Çünkü kış aylarında kilo vermenin ve kilo korumanın kolay yolları var. Bugün size onlardan biraz söz edeceğim.  Siz de göreceksiniz ki bu sandığınız kadar zor bir iş değil. Haydi gelin bakalım kış aylarında kilo vermenin ve kilo korumanın kolay yolları neler.


1.jpg

7 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Yeşil çayın son derece iyi bir antioksidan olduğunu artık bilmeyen yok. Hatta kolesterolden çeşitli kanser türlerini önlemeye, kalp sağlığını korumaktan tansiyonu düzenlemeye uzanan geniş bir yelpazede sağlık faydalarına da en azından bir aşinalık var. Suyun ardından dünyanın en sağlıklı içeceği olduğu ve çok iyi antioksidan özellikler taşıdığı da bilinen bir gerçek. Buraya kadar tamam… Bugün size yeşil çay ile ilgili olarak sık sık sorulan iki soru hakkında bazı ipuçları vereceğim. Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır? gibi kritik soruların yanıtlarını özetleyeceğim. Hem tok tutucu olduğu hem de metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeye katkıda bulunduğu bilinen yeşil çaydan fayda sağlamanın çok çeşitli yolları var. Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır? sorularının yanıtlarına birlikte bakalım. 


WR2902582-1.jpg

4 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Baştan açık konuşayım. Bugün sizinle “meslek sırlarımdan” önemli bir tanesini paylaşacağım. Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin hakkında birkaç kelime sarf edeceğim. Bir bütünsel beslenme uzmanı olarak danışanlarımla çalışmaya başlamadan önce, onları kilo vermeye hazırlamak için bazı adımlar atmalarına yardımcı
olurum. Yani bir başka deyişle fazla kilolarından kurtulmadan önce danışanlarımın vücutlarını temizlemelerini öneririm. Bunun için tüketilmesi gereken besinler hakkında bilgilendiririm danışanlarımı. İşte şimdi sizinle bu bu değerli bilgiyi paylaşmak, kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 10 besin hangileri bunu anlatmak istiyorum.