WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

bersu ekinci ile yenile kendini arşivleri - BERSU EKİNCİ

1.jpg

10 Haziran 2019- Bersu Ekinci0

Tatili kim sevmez değil mi? Yeni yerler keşfetmek, sabah istediğin saatte kalkıp gece de günün ilk ışıklarına kadar gezmek. Elbette, canın ne istiyorsa yemek! Bunlar gayet güzel ama her şeyin bir bedeli var. Tatilde fazla kaçan yiyeceklerin de! Ama korkuya ya da umutsuzluğa gerek yok. Bu yazımda tatilden sonra kısa sürede forma girmenin yolları konusunda bazı ipuçları vereceğim size. Hazır uzun bir tatili geride bırakmışken tam da zamanı diye düşündüm.  Böylece, doya doya keyfini çıkardığınız tatilin ardından kendinizi tekrar disipline sokup sağlıklı beslenme alışkanlıklarına kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Tatilden sonra kısa sürede forma girmenin yolları neler şimdi madde madde anlatayım.


annakare.jpg

29 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Madem bu konuya odaklandık, göbek eritmenize yardımcı olacak kahvaltılık yeşil smoothie tarifiyle devam edelim. Yaza ve plaja hazırlık: Göbek eriten kolay smoothie tarifi  başlığı altında bir tane tarif paylaşmak istiyorum sizinle. Hazırlanması kolay, sabahları güne enerjik ve en önemlisi de zararlı atıştırmalıklardan uzak durarak başlamanıza yardımcı olacak türden.  Yaza ve plaja hazırlık: Göbek eriten kolay smoothie tarifi konusuna başlamaya ben hazırım, siz de hazırsanız anlatıyorum.


annna.jpg

22 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Evet! Gelin bugüne kadar yaptığımızdan biraz daha farklı bir yol izleyelim… Hatırlarsanız uzun zamandır kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin hangi besinleri tüketmesi gerektiğine ilişkin bazı bilgiler verdim. Bu kez bunun tam tersini yapmak istiyorum. Kilo vermek isteyenlerin yememesi gereken yiyecekler hangileri şöyle bir bakalım. Çünkü bazen kilo vermek ya da kilo korumak amacıyla yapılan yanlış seçimler tam tersi etki yaratabiliyor. Sözü çok uzatmadan hemen başlayayım kilo vermek isteyenlerin yememesi gereken yiyecekler hangileri anlatmaya.


ana-1.jpg

20 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Hemen söylemek istiyorum ki “evet”.  Zaten diyet yaparak kilo vermek belli bir noktaya kadar mümkün olsa da o kiloyu korumak için kelimenin tam anlamıyla bir mucize gerek. Bu yüzden de diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? sorusuna hiç düşünmeden olumlu yanıt verdim.  Aslına bakarsanız kısacık zamanda onlarca kilo verdirdiğini iddia eden diyetler sayesinde biraz incelebilirsiniz.  Ama bunu korumak , üstelik bunu yaparken sağlığı kaybetmemek pek mümkün değil.  O zaman gelin bir bakalım diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? sorusuna neden olumlu yanıt verdiğime.


m7-1.jpg

17 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Bunu söylediysem inanın bana boşuna değil. Hazır güneş de parlamaya başlamışken düzenli egzersiz ve beslenme programınıza ekleyeceğiniz bu karışımla hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun. Hem yapımı gayet kolay hem de malzemeleri kelimenin tam anlamıyla sağlık deposu. Gelin anlatayım size hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun önerisini sunarken aklımdan geçen tarif neydi…


ESY-046909865-1.jpg

13 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Belki yaklaşan yaz sezonu tam olarak açılmadan hemen önce kilo vermek istiyorsunuz. Ya da belki amacınız arkadaşınızın düğününde biraz daha formda görünmek. Ya da sırf daha sağlıklı olmak için kalan fazla kilolardan daha kısa vadede kurtulmak istiyorsunuz. Bunun için bazı noktalara özen göstermek gerek. Gelin, bugün size daha çabuk kilo vermenin en etkili 5 yolu hakkında birkaç ayrıntı paylaşayım. Tabii ki aç kalmayacaksınız, tabii ki sağlıksız şok diyetlere yönelmeyeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bazı küçük kuralları hep hatırlayıp uygulamak. Daha çabuk kilo vermenin en etkili 5 yolu konusundaki ayrıntıları anlatmaya başlıyorum.


ESY-038872286-1.jpg

8 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

O incecik kıyafetler giyilip dışarı çıkılacak, hatta plajlarda vakit geçirilecek yaz günlerine çok az zaman kaldı. Ben de bu arada size fazla kilolarınızdan daha kısa sürede kurtulmanıza faydası olacak öneriler sunmaya devam edeceğim. Amacım sizi bir anda gerçekleşecek mucizelere inandırmak değil, ama fazla kilolardan kurtulmanın, en azından bu amaç uğruna adım atmanın imkansız olmadığını göstermek. Bugün fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie başlığıyla bir tarif hazırladım sizin için. Yapımı kolay, sağlıklı, besleyici ve en önemlisi yaza sayılı bir zaman kala fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Sağlıklı bir beslenme ve aktif bir hayat tarzıyla birleşince metabolizmanızı hızlandırıp fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacak. Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie konusuna ve bu ilginç tarife fazla vakit kaybetmeden başlayalım isterseniz.


nas2.jpg

24 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek ya da kilo korumak istiyorsanız ara öğünlere de önem vermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Sağlıklı ara öğün seçenekleri, kan şekeri dengenizi koruyup metabolizmanızı hızlandırmaya da olumlu katkı sağlar. Daha da önemlisi, ana öğünler arasında geçen zamanda açlık sınırlarını aşıp ölçüsüz yemenize de engel olur. Madem ara öğünler bu kadar önemli, gelin sizinle kan şekerinizi dengeleyip tok hissetmenize yardımcı olacak bir tarif paylaşayım. Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie… Ananas, içerdiği C vitamini sayesinde hem bağışıklığınızı yükseltir hem de yağ yakmanıza yardımcı olur. Üstelik kan şekeri dengesini koruması, lifler sayesinde sindirim sistemini düzenlemesi de cabası. Sözü fazla uzattım, farkındayım. Başlayalım kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie konusuna.


annene.jpg

17 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Aynaya baktınız değil mi? Sanki göbeğiniz biraz büyümüş, basenleriniz de kalınlanmış görünüyor. Belli ki kışın soğuk havalarda fazla kaçırdığınız yiyecekler size kilo olarak dönmüş. Ama paniğe gerek yok. Her ne kadar havalar hala tam olarak ısınmamış olsa da bütün renkleri ve sıcaklığıyla ilkbahar kapıda. Gelin bugün size ilkbaharda hızlı kilo vermenin yolları konusunda bazı ipuçları vereyim. Çünkü  ilkbahar sadece evimizi temizleyip kıştan kalan fazlalıklardan kurtulacağımız bir mevsim değil. Aynı zamanda bedenimizi ve ruhumuzu da arındırıp yaz aylarına hazırlanacağımız bir mevsim.  Yani fazla kilolardan kurtulmak için iyi bir fırsat. Peki hiç düşündünüz mü neden ilkbaharda çok daha kolay bir şekilde fazla kilolardan kurtulmanın mümkün olduğunu? İşte ilkbaharda hızlı kilo vermenin yolları ve ilkbaharın kilo vermeye etkisi.


333.jpg

12 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Kesinlikle şaka yapmıyorum. Yedikçe zayıflatan besinler diyerek aslında anlatmak istediğim başka bir konuya dikkatinizi çekmeye de çalışmıyorum. Yedikçe zayıflatan besinler gerçekten var.  Ayrıca bu besinleri tüketirken biraz fazla kaçırsanız bile size dönüşü de fazla kilo şeklinde olmuyor. Önemli olan bu besinleri ve doğru tüketim yöntemlerini bilmek. O zaman başlayalım yedikçe zayıflatan besinler konusunu anlatmaya.