WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

kilo verme arşivleri - BERSU EKİNCİ

1.jpg

10 Haziran 2019- Bersu Ekinci0

Tatili kim sevmez değil mi? Yeni yerler keşfetmek, sabah istediğin saatte kalkıp gece de günün ilk ışıklarına kadar gezmek. Elbette, canın ne istiyorsa yemek! Bunlar gayet güzel ama her şeyin bir bedeli var. Tatilde fazla kaçan yiyeceklerin de! Ama korkuya ya da umutsuzluğa gerek yok. Bu yazımda tatilden sonra kısa sürede forma girmenin yolları konusunda bazı ipuçları vereceğim size. Hazır uzun bir tatili geride bırakmışken tam da zamanı diye düşündüm.  Böylece, doya doya keyfini çıkardığınız tatilin ardından kendinizi tekrar disipline sokup sağlıklı beslenme alışkanlıklarına kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Tatilden sonra kısa sürede forma girmenin yolları neler şimdi madde madde anlatayım.


ananas.jpg

24 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Havalar ısındıkça canınız en çok ne çekiyor? Evet, birçok kişinin şu anda kendi kendine “dondurma” dediğini duyar gibiyim. Haklısınız elbette, yazın sıcak günlerinde dondurma tüketmek, hem tatlı ihtiyacını giderir hem de serinletir. Ama bir dakika! Aslında genel olarak “sağlıklı ve hafif tatlı” diye nitelendirilen dondurmanın içinde ne kadar şeker var hiç düşündünüz mü? Peki ya piyasada ambalajlı olarak satılan dondurmanın içerdiği katkı maddeleri hakkında bir fikriniz var mı? Bugün size kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi vermeyi planladım. Üstelik hem kendiniz hem de çocuklarınız için dondurma yemek kilo aldırır mı? dondurma zararlı mı? sorularıyla vakit kaybetmeden, keyifle tüketebilirsiniz. O zaman hemen başlıyorum kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi konusuna.


annna.jpg

22 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Evet! Gelin bugüne kadar yaptığımızdan biraz daha farklı bir yol izleyelim… Hatırlarsanız uzun zamandır kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin hangi besinleri tüketmesi gerektiğine ilişkin bazı bilgiler verdim. Bu kez bunun tam tersini yapmak istiyorum. Kilo vermek isteyenlerin yememesi gereken yiyecekler hangileri şöyle bir bakalım. Çünkü bazen kilo vermek ya da kilo korumak amacıyla yapılan yanlış seçimler tam tersi etki yaratabiliyor. Sözü çok uzatmadan hemen başlayayım kilo vermek isteyenlerin yememesi gereken yiyecekler hangileri anlatmaya.


ana-1.jpg

20 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Hemen söylemek istiyorum ki “evet”.  Zaten diyet yaparak kilo vermek belli bir noktaya kadar mümkün olsa da o kiloyu korumak için kelimenin tam anlamıyla bir mucize gerek. Bu yüzden de diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? sorusuna hiç düşünmeden olumlu yanıt verdim.  Aslına bakarsanız kısacık zamanda onlarca kilo verdirdiğini iddia eden diyetler sayesinde biraz incelebilirsiniz.  Ama bunu korumak , üstelik bunu yaparken sağlığı kaybetmemek pek mümkün değil.  O zaman gelin bir bakalım diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? sorusuna neden olumlu yanıt verdiğime.


ana.jpg

15 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Düğüne, yani hayatınızın en önemli dönüm noktasına aylar kaldı belki de. Ama siz bir türlü kendinizi formda hissetmiyorsunuz. Oysa o gelinlik ya da damatlık içinde olabildiğince kusursuz görünmek istiyorsunuz. Bazı arkadaşlarınız düğün stresiyle hiç çaba harcamadan kilo verirken sizin cephede durum tam tersi. Peki nasıl olacak? Düğün öncesi kısa zamanda zayıflamanın yolları neler? Düğüne kadar fazla kilolardan kurtulmak mümkün mü? Bence paniğe kapılmayın. Düğünden önce kilo vermenin, forma girmenin yolları hakkında bazı ipuçları vereceğim size bu kez. Bir ya da bir buçuk ay gibi kısa süre içinde bile düğün gecenizin yıldızı olmanız mümkün. Tek yapmanız gereken disiplinli ve kararlı davranmak. O zaman başlıyorum düğünden önce kilo vermenin, forma girmenin yolları konusunda ipuçları vermeye. Üstelik bu ipuçları sadece gelinler için değil aynı zamanda damatlar için de!


ESY-046909865-1.jpg

13 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Belki yaklaşan yaz sezonu tam olarak açılmadan hemen önce kilo vermek istiyorsunuz. Ya da belki amacınız arkadaşınızın düğününde biraz daha formda görünmek. Ya da sırf daha sağlıklı olmak için kalan fazla kilolardan daha kısa vadede kurtulmak istiyorsunuz. Bunun için bazı noktalara özen göstermek gerek. Gelin, bugün size daha çabuk kilo vermenin en etkili 5 yolu hakkında birkaç ayrıntı paylaşayım. Tabii ki aç kalmayacaksınız, tabii ki sağlıksız şok diyetlere yönelmeyeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bazı küçük kuralları hep hatırlayıp uygulamak. Daha çabuk kilo vermenin en etkili 5 yolu konusundaki ayrıntıları anlatmaya başlıyorum.


anaa.jpg

10 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Kendi adıma rotamı yaz aylarına çevirdim. Sadece gardrobumu değil mutfağımı da yazlık düzene geçiriyorum. Tam da bunu yaparken, zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listesi hazırlamak geldi aklıma. Aslında olay biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış. Birazdan sizler için hazırladığım bu listede yer alan tarifleri, damak zevkinize göre ve elbette sağlıklı olmak koşuluyla dilediğiniz malzemelerle değiştirip kişiselleştirebilirsiniz. Üstelik hepsini hazırlamak da son derece kolay. Hem bakmayın siz “zayıflamak isteyenler için” dediğime, bu ara öğün seçeneklerini kilo korumak ve sağlıklı kalmak isteyenler de rahatlıkla tüketebilir. Ben epey heyecanlıyım ,hem yeni mevsim için hem de zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listemde yer alan tarifleri sizinle paylaşacağım için.


ESY-038872286-1.jpg

8 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

O incecik kıyafetler giyilip dışarı çıkılacak, hatta plajlarda vakit geçirilecek yaz günlerine çok az zaman kaldı. Ben de bu arada size fazla kilolarınızdan daha kısa sürede kurtulmanıza faydası olacak öneriler sunmaya devam edeceğim. Amacım sizi bir anda gerçekleşecek mucizelere inandırmak değil, ama fazla kilolardan kurtulmanın, en azından bu amaç uğruna adım atmanın imkansız olmadığını göstermek. Bugün fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie başlığıyla bir tarif hazırladım sizin için. Yapımı kolay, sağlıklı, besleyici ve en önemlisi yaza sayılı bir zaman kala fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Sağlıklı bir beslenme ve aktif bir hayat tarzıyla birleşince metabolizmanızı hızlandırıp fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacak. Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie konusuna ve bu ilginç tarife fazla vakit kaybetmeden başlayalım isterseniz.


ANA.jpg

6 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Herkes şimdiden harıl harıl yaz mevsimine hazırlanıyor. Bir yandan tatil planları bir yandan da kış boyunca alınan fazla kiloların verilmesi… Özetle artık sayılı haftalar kalan yaz mevsimi için hazırlıklar dorukta. Danışanlarımın arasında da bu tatlı heyecanı yaşayanlar var.  Ben de size bu konuda yardımı olacak, içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları tarifi vermeyi düşündüm. Tabii ki sadece bunları içerek sağlıklı şekilde zayıflayamazsınız.  Ama bir yandan akılcı beslenip düzenli egzersiz yaparken bir yandan da içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları tüketirseniz amaca ulaşmanız daha kolay olur.  Evet, içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları… Konumuz bu. Siz de hazırsanız başlıyorum tariflere.


nas2.jpg

24 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek ya da kilo korumak istiyorsanız ara öğünlere de önem vermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Sağlıklı ara öğün seçenekleri, kan şekeri dengenizi koruyup metabolizmanızı hızlandırmaya da olumlu katkı sağlar. Daha da önemlisi, ana öğünler arasında geçen zamanda açlık sınırlarını aşıp ölçüsüz yemenize de engel olur. Madem ara öğünler bu kadar önemli, gelin sizinle kan şekerinizi dengeleyip tok hissetmenize yardımcı olacak bir tarif paylaşayım. Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie… Ananas, içerdiği C vitamini sayesinde hem bağışıklığınızı yükseltir hem de yağ yakmanıza yardımcı olur. Üstelik kan şekeri dengesini koruması, lifler sayesinde sindirim sistemini düzenlemesi de cabası. Sözü fazla uzattım, farkındayım. Başlayalım kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie konusuna.