WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

yumurta arşivleri - BERSU EKİNCİ

omlet.jpg

28 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0

Her fırsatta hem danışanlarıma hem de blog’da beni takip edenlere söylediğim ortak bir cümle var: Eğer kilo vermek ya da sağlıklı kiloda kalmak istiyorsanız sabah kahvaltısını kesinlikle atlamayın. Güne enerjik bir başlangıç yapmak ve metabolizmayı hızlandırmak için çok önemli bir ayrıntı bu. Ama elbette ne yediğiniz de önemli. O yüzden bugün bu konu üzerine biraz eğilmek istedim. Gelin size metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet tarifi vereyim bugün. İnanın bana, sabah telaşı içinde bile çok kısa zamanda hazırlayacağınız, gayet sağlıklı ve tok tutan bir tarif bu. Gelin bakalım metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet tarifine biraz daha yakından.


333.jpg

12 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Kesinlikle şaka yapmıyorum. Yedikçe zayıflatan besinler diyerek aslında anlatmak istediğim başka bir konuya dikkatinizi çekmeye de çalışmıyorum. Yedikçe zayıflatan besinler gerçekten var.  Ayrıca bu besinleri tüketirken biraz fazla kaçırsanız bile size dönüşü de fazla kilo şeklinde olmuyor. Önemli olan bu besinleri ve doğru tüketim yöntemlerini bilmek. O zaman başlayalım yedikçe zayıflatan besinler konusunu anlatmaya.


ana.jpg

18 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için yağ yakmak amacındaysanız en çok tükettiğiniz yiyeceklerden biri de salata. Hem ana öğüne garnitür olarak lezzet katıyor, hem psikolojik olarak “yeme” hazzı yaşatıyor hem de vitamin ve mineral deposu. Peki salataya hangi yiyecekler konulursa daha hızlı yağ yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olur? Elbette her sağlıklı besini salatanıza katabilirsiniz. Ama bunlar arasında bazıları ayrıcalıklı. Salataya konulduğunda kolay kilo verdiren yağ yaktıran 5 yiyecek hangileri bugün size bunlardan söz edeceğim biraz. Kilo vermek için tükettiğimiz salata nasıl olmalı? Salataya hangi besinleri koyarsak daha kolay yağ yakarız? sorularının yanıtlarına bir göz atacağız. Haydi o zaman gelin bir bakalım, salataya konulduğunda kolay kilo verdiren yağ yaktıran 5 yiyecek nedir bir bakalım.


ana-2.jpg

23 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Siz de mi hafta içi sabahları evden aceleyle çıkmak zorunda kalıyorsunuz? Belki de kahvaltı bile etmeden. Hem de günün bu ilk öğününün ne kadar önemli olduğunu çok iyi bildiğiniz halde. Özellikle de kilo vermek ya da kilo korumak istiyorsanız. Ama bunun da çaresi var. Bugün size enerji veren yağ yakan sabah kahvaltısı tarifi vereceğim. Yapmanız gereken tek şey boş vaktiniz olduğunda önceden kahvaltınızı hazırlamak. Sonra da buzdolabında saklayıp gerektiğinde çok kısa zaman içinde tüketime hazır hale getirebileceksiniz. Haydi gelin bakalım enerji veren, yağ yakan sabah kahvaltısı için gereken malzemeler neler, bu kahvaltı nasıl hazırlanır…


2-4.jpg

2 Kasım 2018- Bersu Ekinci0

Öncelikle şunu belirteyim. Yumurta, yeryüzünde bulabileceğiniz en besleyici yiyeceklerden biri. Kaliteli proteinlerin yanı sıra sağlıklı yağlar, vitamin ve mineraller açısından son derece zengin. Bu yüzden yumurta zayıflatır mı, yağ yakar mı? sorularına “evet” diye yanıt verebilirim. Ayrıca kendisini “zayıflama dostu” haline getiren değerli özellikleri de var yumurtanın. Birazdan bunlardan daha ayrıntılı olarak söz edeceğim. Tek başına bu kadar faydası olan yumurtanın yanına sebzeleri de ekleyerek hem kilo verme hem de formda kalma özelliği olan yemekler de hazırlamak mümkün. Yumurta zayıflatır mı, yağ yakar mı? sorusuna olumlu yanıt verdik ya, gelin bir bakalım bu nasıl oluyor.


avokana.jpg

19 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Her zaman söylüyorum, bıkmadan söylemeye devam de edeceğim. Kilo vermek, kilo korumak, bütün bunların ötesinde sağlıklı kalmak istiyorsanız sabah kahvaltısını asla ve asla atlamamalısınız. Metabolizmanın hızlı çalışması, güne enerji dolu başlamak, sonraki öğünlerde abartılı yememek için kahvaltı mutlaka gerekli. Bugün size kilo verdiren protein zengini sabah kahvaltısı önerileri hazırladım. İkisi de hem güne enerjik başlamanızı sağlayacak hem de uzun süre tok hissedeceksiniz. Hazırsanız başlıyorum kilo verdiren protein zengini sabah kahvaltısı önerilerini anlatmaya.


anatina.jpg

20 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Kulağa güzel geliyor değil mi? Hepsi sağlık açısından birbirinden değerli besinler. Bir araya geldiklerinde bir lezzet kaynağına dönüşüp ruhsal durumunuzu da olumlu etkiliyorlar. Üstelik hem yiyecek tüketmenin keyfine varmanızı sağlıyor hem de kilo almayıp tam tersine metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermenize de yardımcı oluyor. Hazırlanışını birazdan anlatacağım kilo vermeye yardımcı metabolizma hızlandıran kahvaltı, bütün bu özellikleri tek bir tabakta buluşturuyor. Üstelik yapımı öyle çok zahmetli de değil. Enerji verdiği için güne iyi bir başlangıç olacağını düşünerek kahvaltıya önerdim ama siz dilerseniz öğle ya da akşam yemeğinde de tüketebilirsiniz. İşte kilo vermeye yardımcı metabolizma hızlandıran kahvaltı için gerekli malzemeler ve hazırlanışı.


a.jpg

29 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Bir önceki yazımda sözünü ettiğim konunun üzerinde biraz daha durmak istiyorum. Tatil sezonu neredeyse bitti. Hafızamızda tatlı anılar , önümüzde bizi bekleyen yoğun bir çalışma ve günlük hayat temposu var.
Ve… Başlarda çok da umursamadığımız bir sorun: Tatilde alınan birkaç kilo. Şimdi size tatil kilolarından bir haftada kurtulun desem, büyük olasılıkla tatilden dönüp tartılan ve aldığı birkaç kiloyu gören
birçok kişi biraz daha dikkat kesilecektir.  Bu kez size daha somut ve ayrıntılı cümleler kuracağım. Evet… İlk anda kulağa inanılmaz gibi gelen bu cümleyi bir kez daha tekrarlıyorum: Tatil kilolarından bir haftada kurtulun. Nasıl mı olacak? işte böyle…


ana-1.jpg

25 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Ona “aşk tutamağı” diyorlar ama büyük olasılıkla birçok kişi “olmaz olsun böyle aşk” diye düşünüyor. Evet, doğru tahmin! Bel çevresindeki yağlanmadan söz ediyorum. Her ne kadar kendisine yapılan yakıştırmalarla sevimli gösterilmeye çalışılsa da bu “aşk tutamağı” en az kocaman bir göbek kadar moral bozucu olabiliyor. Ama bunun da çaresi var. Bel çevresindeki yağları eriten 8 süper besin hakkında biraz bilgi vereceğim size. Aslında bu besinler, sadece bel çevresindeki yağlanmayı engellemekle kalmıyor aynı zamanda göbek de eritiyor, hatta metabolizmayı da hızlandırıyor. İşte bel çevresindeki yağları eriten 8 süper besin.


00.jpg

27 Mart 2018- Bersu Ekinci0

Şimdi şöyle bir düşünün… Kilo vermeye ya da verdiğiniz kilolarla bir daha asla “karşılaşmamaya” çalışırken sizi en çok ne zorluyor? Evet, tahmin ediyorum: Olmadık zamanlarda acıkmak. Aslında bu sorun çözümsüz değil. Eğer böyle beklenmedik anlarda açlık hissi sizi ele geçiriyorsa yapmanız gereken beslenme programınıza tok tutan yiyecekler eklemek. Böylece zararlı atıştırmalıklara yönelmek ya da kendinizi kaybetmiş bir şekilde bir şeyler yemek zorunda kalmazsınız. Peki neler bu tok tutan yiyecekler. Hepsini sırayla anlatacağım.