WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

zayıflama arşivleri - BERSU EKİNCİ

ananas.jpg

24 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Havalar ısındıkça canınız en çok ne çekiyor? Evet, birçok kişinin şu anda kendi kendine “dondurma” dediğini duyar gibiyim. Haklısınız elbette, yazın sıcak günlerinde dondurma tüketmek, hem tatlı ihtiyacını giderir hem de serinletir. Ama bir dakika! Aslında genel olarak “sağlıklı ve hafif tatlı” diye nitelendirilen dondurmanın içinde ne kadar şeker var hiç düşündünüz mü? Peki ya piyasada ambalajlı olarak satılan dondurmanın içerdiği katkı maddeleri hakkında bir fikriniz var mı? Bugün size kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi vermeyi planladım. Üstelik hem kendiniz hem de çocuklarınız için dondurma yemek kilo aldırır mı? dondurma zararlı mı? sorularıyla vakit kaybetmeden, keyifle tüketebilirsiniz. O zaman hemen başlıyorum kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi konusuna.


ahna.jpg

29 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Şu an yüzünüze bir gülümseme yayıldığını tahmin edebiliyorum. Nasıl olacak peki? Uyurken fazla kilolardan kurtulun, gece metabolizma hızlandırmanın yolları diyerek şaka yapmadığımı bilmenizi isterim. Eğer gün içinde belli kurallara uyarsanız, bu gerçekten de mümkün. Haydi o zaman gelin bir bakalım uyurken fazla kilolardan kurtulun, gece metabolizma hızlandırmanın yolları diyerek anlatmaya çalıştıklarıma biraz daha ayrıntılı bir şekilde bakmaya. Uyurken kilo vermek mümkün mü? Uyurken zayıflamak için neler yapmak gerekir? sorularının yanıtlarını masaya yatırıp inceleyelim. Zaten son satırı okurken göreceksiniz ki uyurken fazla kilolardan kurtulun, gece metabolizma hızlandırmanın yolları hiç de içi boş bir önerme değil.


annene.jpg

17 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Aynaya baktınız değil mi? Sanki göbeğiniz biraz büyümüş, basenleriniz de kalınlanmış görünüyor. Belli ki kışın soğuk havalarda fazla kaçırdığınız yiyecekler size kilo olarak dönmüş. Ama paniğe gerek yok. Her ne kadar havalar hala tam olarak ısınmamış olsa da bütün renkleri ve sıcaklığıyla ilkbahar kapıda. Gelin bugün size ilkbaharda hızlı kilo vermenin yolları konusunda bazı ipuçları vereyim. Çünkü  ilkbahar sadece evimizi temizleyip kıştan kalan fazlalıklardan kurtulacağımız bir mevsim değil. Aynı zamanda bedenimizi ve ruhumuzu da arındırıp yaz aylarına hazırlanacağımız bir mevsim.  Yani fazla kilolardan kurtulmak için iyi bir fırsat. Peki hiç düşündünüz mü neden ilkbaharda çok daha kolay bir şekilde fazla kilolardan kurtulmanın mümkün olduğunu? İşte ilkbaharda hızlı kilo vermenin yolları ve ilkbaharın kilo vermeye etkisi.


ANNA.jpg

20 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Artık herkes biliyor, düzenli egzersiz yapmanın kilo vermeye ve genel sağlığa etkileri göz ardı edilemeyecek türden. Metabolizma hızlandırmaktan daha fazla yağ yakmaya kadar birçok faydası var egzersizin. Elbette düzenli egzersiz deyince aklınıza profesyonel sporcuların yaptığı türden çalışmalar gelmesin. Haftanın dört ya da beş günü hafif tempolu bir yürüyüş de olur, biraz yoga biraz ağırlık egzersizi de. Çünkü bu tür hareketli yaşamın faydaları paha biçilmez. Düzenli egzersiz yapmanın kilo vermeye ve genel sağlığa etkileri bana kalırsa iyi bildiğiniz bir konu. Ama gelin biz yine de bir hatırlayalım.


ESY-028041960-1.jpg

8 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Bazı insanların başına gelir… Onca dikkate rağmen hatta belki de yarı aç gezmelerine rağmen bir türlü kilo veremezler. Hatta tam tersine hızlı bir şekilde kilo alırlar. Peki neden? Elbette bunun birçok nedeni var. Hızlı kilo almanın olası 13 nedenini madde madde özetleyeceğim size. Belki farkında değilsiniz ama bunlardan biri ya da birkaçı yüzünden hiç beklemediğiniz kadar hızlı bir şekilde kilolarınıza kilo katılıyor. İşte hızlı kilo almanın olası 13 nedeni.


ESY-038872027-1.jpg

25 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Evet… Geldik önemli bir konuya. Genellikle kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin kafasının bir yerinde hep o soru durur: Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? Çünkü her ne kadar fazla kilolardan kurtulup çok daha sağlıklı olmayı istesek de eski alışkanlıklardan olsa gerek insanın canı bazen tatlı bir şeyler yemek ister. Benim beslenme anlayışıma göre kilo vermek ya da kilo korumak için kendinize fiziksel ve ruhsal işkence yapmanıza, yoksunluk içine sokmanıza gerek yok. Zaman zaman tatlı da yiyebilirsiniz. Burada önemli olan hangi tatlıyı ne kadar yiyeceğiniz ve tüketeceğiniz tatlıyı hazırlarken hangi malzemeleri kullanacağınız. Artık hazırsınız sanırım. Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? sorularına biraz daha yakından bakalım.


ana-1.jpg

22 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Eğer kurtulmak istediğiniz fazla kilolarınız varsa bu amaca ulaşmak büyük mutluluk! Aslına bakılırsa büyük bir “meydan okuma” bu. Yeme alışkanlıklarını, uyku düzenini, beslenme biçimini kısacası tüm hayatı değiştirmek ve sonunda amaca ulaşmak. Buraya kadar tamam. Şimdi bir sır vereceğim size. Kilo vermek ile ilgili kimsenin söylemeyeceği 4 gerçek hakkında bazı ipuçları paylaşacağım. Aslında en az fazla kilolardan kurtulmak kadar önemli ama çok da göz önüne alınmayan ayrıntılar bunlar. Daha fazla meraklandırmadan başlayayım anlatmaya kilo vermek ile ilgili kimsenin söylemeyeceği 4 gerçek nedir? İlk anda sorun gibi görünen bu ayrıntıların üstesinden nasıl gelinir?


ANA.jpg

11 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Biliyorum, siz de fazla kilolarınızdan bir an önce kurtulmak, daha hafif ve sağlıklı bir hayata başlamak istiyorsunuz. Ama bir yandan da gözünüzü korkutan bazı ayrıntılar var. Bu kiloları nasıl vereceğim? Fazla kilolardan kurtulmak için ne kadar zaman gerekir? diye düşünüyorsunuz. Bence hemen paniğe kapılmayın. Çünkü hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları var. Elbette bir mucize olmayacak, yine sağlıklı beslenip düzenli egzersiz yapacaksınız, ama birazdan sizinle paylaşacağım dört sır ,  işinizi biraz daha kolaylaştıracak. Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları neler gelin bir bakalım.


ESY-023911379-1.jpg

3 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Biliyorum, bir yandan fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz bir yandan da aç kalmaktan korkuyorsunuz.  Peki nasıl olacak? Yani hem kilo verme konusunda önemli bir yol kat edip hem de açlık duygusunu yaşamamak mümkün mü? Öncelikle içinizi ferah tutun, ikisini bir arada başarabilmek yani hem kilo vermek hem de hiç açlık hissetmemek mümkün. Aç kalmadan fazla kilolardan kurtulmanın 6 yolu konusunda ipuçları vereceğim size.  Sonuçta, açlıktan kıvranmadan,  sağlıklı besinleri tüketerek de fazla kilolardan kurtulmanın mümkün olduğunu göreceksiniz. Başlıyorum aç kalmadan fazla kilolardan kurtulmanın 6 yolu konusunu anlatmaya.


ESY-040899632-1.jpg

2 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Fasulye sever misiniz? Peki ya maş fasulyesini? Belki de çok fazla aşina olduğunuz bir lezzet değil maş fasulyesi.  Ama size şu kadarını söyleyeyim: Maş fasulyesinin sağlık faydaları ve kilo vermeye etkisi o kadar büyük ki! Hafif tatlımsı biraz da cevize benzeyen bir tadı olan maş fasulyesi hem başta protein olmak üzere içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde tok tutup kilo vermeye yardımcı oluyor hem de genel sağlık anlamında büyük faydası var.  Başlıyorum anlatmaya maş fasulyesinin sağlık faydaları ve kilo vermeye etkisi konusunu.