WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

elma arşivleri - BERSU EKİNCİ

ESY-038872027-1.jpg

25 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Evet… Geldik önemli bir konuya. Genellikle kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin kafasının bir yerinde hep o soru durur: Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? Çünkü her ne kadar fazla kilolardan kurtulup çok daha sağlıklı olmayı istesek de eski alışkanlıklardan olsa gerek insanın canı bazen tatlı bir şeyler yemek ister. Benim beslenme anlayışıma göre kilo vermek ya da kilo korumak için kendinize fiziksel ve ruhsal işkence yapmanıza, yoksunluk içine sokmanıza gerek yok. Zaman zaman tatlı da yiyebilirsiniz. Burada önemli olan hangi tatlıyı ne kadar yiyeceğiniz ve tüketeceğiniz tatlıyı hazırlarken hangi malzemeleri kullanacağınız. Artık hazırsınız sanırım. Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? sorularına biraz daha yakından bakalım.


ESY-022639949-1.jpg

15 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Fazla kilolarınızı verdiniz, artık formdasınız. Sağlıklı besleniyor, düzenli egzersizi ihmal etmiyor, bol bol su içiyorsunuz. Peki arada sırada da olsa canınız farklı bir şeyler içmek istiyor mu? Ama öyle ya ambalajlı meyve sularından da asitli içeceklerden de uzak durmanız gerekiyor. Ama hiç mi farklı lezzetler denemeyeceğiz? Elbette deneyeceğiz. Kilo koruyan kan şekerini dengeleyen elma şurubu tarifi vereceğim bugün size.  Hem son derece sağlıklı, hem de sadece beş dakikada hazırlanıyor!  Haydi gelin bakalım, kilo koruyan kan şekerini dengeleyen elma şurubu tarifine.


ESY-022410778-1.jpg

3 Aralık 2018- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için elinizden geleni yapıyorsunuz değil mi? Beslenme danışmanı sayesinde doğru beslenmeyi öğreniyorsunuz, egzersizleriniz de aksamıyor. Yani her şey yolunda. İsterseniz daha fazla yağ yakmak ve daha hızlı kilo vermek için başka bir ipucu vereyim size. Yağ yakan zayıflatan detoks suyu tarifleri paylaşayım. Bunlar, çok kolay bulabileceğiniz meyve ve sebzelerle hazırlanan, suyla birlikte tüketilen tarifler. Ayrıca hepsi de çok lezzetli. Haydi başlayalım yağ yakan, zayıflatan detoks suyu tariflerine.


asil2.jpg

24 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

İşte kritik bir soru. Yeşil elma zayıflatır mı? Bu sorunun yanıtı hem “evet” hem de “hayır”. Bunu şöyle açıklayayım: Elbette hiçbir yiyecek tek başına tüketildiğinde bir mucize yaratıp fazla kilolardan kurtulmayı sağlamaz. Ama sağlıklı beslenme programına eklenen bazı yiyecekler, daha hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Yeşil elma da bunlardan biri.  Yeşil elma zayıflatır mı? sorusuna hem “evet” hem de “hayır” diye yanıt verilebilmesi de bu yüzden. Haydi gelin kilo vermek isteyenlerin oldukça merak ettiği bu konuya biraz daha yakından bakalım.


aanagodrsel.jpg

2 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Evet, geldik önemli bir konuya… Sadece kilo verme sırasında değil, kilo koruma aşamasında da ara öğün tüketmek önemli. Bu sayede kan şekeri dengeniz bozulmaz ve bir sonraki öğüne açlık krizinin eşiğinde ulaşmamış olursunuz. Üstelik tüketilen sağlıklı ara öğünler metabolizma hızınızı da artırır. Peki kilo vermeye yardımcı olan ara öğün seçenekleri neler? Elbette sağlıklı zayıflamak için ara öğün tüketeceğiz ama bu konuda dikkatli davranmazsak kilo vermek şöyle dursun fazla yiyip kilo almamız bile olası. O halde gelin kilo vermeye yardımcı olan ara öğün seçenekleri hakkında bilgiler vereyim size.


asilana.jpg

9 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Yaz neredeyse geldi, eli kulağında. Bu sıralar hava bir gün sıcak bir gün soğuk gitse de güneşli günler yakında. Bedenimizi yaz mevsimine hazırlıyoruz, peki ya cildimizi! Gelin bugün de size cildinizi yaza hazırlamanın yolları hakkında bazı ipuçları vereyim. Sözün burasında bir de uyarı yapmam gerek. Cildinizi yaza hazırlamanın yolları deyince hemen aklınıza kremler ya da maskeler gelmesin. O yöntemleri de deneyeceğiz elbette. Ama bu kez size cildinizi içten besleyip pırıl pırıl görünmesini sağlamak için son derece yararlı olan tarifler vereceğim. Haydi bakalım.


kubakita.jpg

6 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Açık konuşalım, bir açıdan bakıldığında kilo vermek gerçekten zor bir iş. Ama bir başka açıdan bakıldığında da gayet kolay. İşin sırrı ise,  kilo vermeye yardımcı yağ yaktıran yiyecekler Zayıflamak için bazı yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız gerektiği gibi bazılarını da tam tersine sofranızın baş köşesine koymanız gerekiyor. Gelin bakalım incelme hayalinize ulaşmaya çalışırken zayıflama sürecinde yağ yaktıran yiyecekler neler?


yararana.jpg

8 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

İnsan bütün gün çalışıp yorulup üstelik bir de trafik çilesini çektikten sonra evine ulaştığında ne yapmak ister? Önce ılık bir duş, sonra da güzel bir yemek. İlerleyen saatlerde de ne yaparsanız yapın büyük olasılıkla bir şeyler atıştırmak ihtiyacı hissedeceksiniz. İşte bu noktada çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü keyif almak için ağzımıza attığımız her yiyecek ileride bize fazla kilo olarak geri dönebilir. Bu yüzden gece özellikle belli bir saatten sonra ağzımıza attığımız her lokmaya dikkat etmemiz gerekir. Gece geç saatte yenilebilecek sağlıklı atıştırmalıklar nelerdir? Peki gece geç saatte yenilmemesi gereken yiyecekler hangileridir?


ESY-007700450.jpg

31 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Tatlı krizine girdiniz, bol yağlı, tuzlu cipslere aşeriyorsunuz veya bir parça çikolata yemezseniz ölecek gibi hissediyorsunuz… Hepsinin sebebi var. Anlatmaya çalışacağım. Aynı zamanda böyle anlarda ne yapmanız gerektiğini de söyleyeceğim size. Başlayalım mı?