WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

chia tohumu arşivleri - BERSU EKİNCİ

ESY-038872286-1.jpg

8 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

O incecik kıyafetler giyilip dışarı çıkılacak, hatta plajlarda vakit geçirilecek yaz günlerine çok az zaman kaldı. Ben de bu arada size fazla kilolarınızdan daha kısa sürede kurtulmanıza faydası olacak öneriler sunmaya devam edeceğim. Amacım sizi bir anda gerçekleşecek mucizelere inandırmak değil, ama fazla kilolardan kurtulmanın, en azından bu amaç uğruna adım atmanın imkansız olmadığını göstermek. Bugün fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie başlığıyla bir tarif hazırladım sizin için. Yapımı kolay, sağlıklı, besleyici ve en önemlisi yaza sayılı bir zaman kala fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Sağlıklı bir beslenme ve aktif bir hayat tarzıyla birleşince metabolizmanızı hızlandırıp fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacak. Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie konusuna ve bu ilginç tarife fazla vakit kaybetmeden başlayalım isterseniz.


WE107300-1.jpg

23 Kasım 2018- Bersu Ekinci0

Evet… Şimdi hem kilo vermek ve kilo korumak hem de sağlıklı olmak için ne tür besinler tüketmemiz gerektiğine bir bakalım istiyorum. Sağlıklı kiloda kalmak, hastalıklardan korunmak yani kısacası kaliteli bir yaşam sürmek için kesinlikle uzak durmamız gereken bazı besinler olduğu gibi kesinlikle beslenme programımıza almamız gerekenler de var. Size kilo korumak ve sağlıklı olmak için tüketilmesi gereken 10 besin hakkında bazı ipuçları vereceğim. Elbette bütün bunlardan olabildiğince fazla fayda sağlamak için planlı bir biçimde tüketmemiz gerektiğinin de altını çizerek. Haydi gelin bakalım kilo korumak ve sağlıklı olmak için tüketilmesi gereken 10 besin neler.


anagor.jpg

28 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Her zaman söylüyorum, kahvaltı günün en önemli öğünü. Aslında hiçbir öğünü buna ek olarak ara öğünleri de atlamayacağız ama kahvaltı bir başka. Peki ya kendinize sağlıklı bir kahvaltı hazırlamak için yeterli zamanınız yoksa ne olacak? Hemen söylüyorum: Sağlık deposu Chia tohumu ile lezzetli bir sabah kahvaltısı hazırlayacağız. Hem de deyim yerindeyse “şip- şak.” Bu kahvaltının “yıldızı” ise son yılların beslenme trendlerinde ön sıralara çıkan Chia tohumu. Yanında da çilek, yulaf ve Hindistan cevizi sütü var. Haydi gelin sağlık deposu Chia tohumu ile lezzetli bir sabah kahvaltısı nasıl hazırlanır onu anlatayım size.


4-3.jpg

28 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Hayır, yanlış okumadınız! Chia tohumu ile güzelleşin dedim. Geçmişi Aztek uygarlığına kadar uzanan ve faydaları saylakla bitmeyecek kadar çok olan Chia tohumu, sadece bedeninizi değil cildinizi de güzelleştirip yaşlanma etkileriyle savaşıyor. Bol bol Omega 3 ve lif içeren Chia tohumu, fosfordan proteine, kalsiyumdan, manganeze birçok mineral de barındırıyor. O halde neden cilde de ışıl ışıl bir görüntü vermesin? Neden chia tohumu ile güzelleşin dediğimi biraz daha ayrıntılı anlatayım.


BMUUTHİE.jpg

27 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Smoothie tüketmeyi seviyorsunuz değil mi? Bir çoğunuzun “evet” dediğini duyar gibiyim. Pekala, hem son derece besleyici hem de tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz?  Bence meraklandınız şu anda. Fazla bekletmeden açıklayayım: Tatlı krizini yok eden mucize smoothie içindeki “mucize” tanımını hak eden besin bir önceki yazımda size etraflıca anlattığım hurmanın en değerli türlerinden biri. Ne mi bu? Son dönemde sağlıklı beslenme dünyasının yükselen yıldızı olan Medine hurması.  Gelin bakalım tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılıyor. Hemen telaşlanmayın, malzemeleri bir araya topladıktan sonra yapmanız gereken tek şey blender’ın düğmesine basmak. İşte bu kadar kolay!


chia-1.jpg

18 Ağustos 2017- Bersu Ekinci0

Beslenme trendleri sık sık değişirken, bazı besinler de yapılan bilimsel çalışmaların ardından popülerlik kazanıyor. Son zamanların en havalı sağlıklı yiyeceklerinin başında da chia tohumu geliyor. İsmi de son derece sevimli olan bu yiyecek, tüm dünyadaki ününü ise içerdiği lifler ve Omega-3 yağlarına borçlu. İlk kullanımları Aztek Uygarlığına dayanan Chia Tohumu’nun faydaları oldukça fazla.