WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

egzersiz arşivleri - BERSU EKİNCİ

ANNA.jpg

20 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Artık herkes biliyor, düzenli egzersiz yapmanın kilo vermeye ve genel sağlığa etkileri göz ardı edilemeyecek türden. Metabolizma hızlandırmaktan daha fazla yağ yakmaya kadar birçok faydası var egzersizin. Elbette düzenli egzersiz deyince aklınıza profesyonel sporcuların yaptığı türden çalışmalar gelmesin. Haftanın dört ya da beş günü hafif tempolu bir yürüyüş de olur, biraz yoga biraz ağırlık egzersizi de. Çünkü bu tür hareketli yaşamın faydaları paha biçilmez. Düzenli egzersiz yapmanın kilo vermeye ve genel sağlığa etkileri bana kalırsa iyi bildiğiniz bir konu. Ama gelin biz yine de bir hatırlayalım.


ana-1.jpg

13 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Haydi itiraf edelim… Bazen kilo vermek dünyanın en zor işi gibi görünebilir insanın gözüne.  Spor salonu ya da fazla kilolardan kurtulmak için her gün telaşlı adımlarla yürüdüğünüz o park size çok uzak gelebilir. Ya da canınız o çok özlediğiniz tatlıdan birkaç lokma da olsa yiyip bir kaçamak yapmak isteyebilir. Ya da en basitinden tıpkı bu yaz yaşadığımız gibi sıcak ve nemli havalarda kendinize tembellik hakkı tanımak isteyebilirsiniz. Bunlar hiç de normal dışı değil. Bugün size tembeller için kilo verme yöntemleri hakkında birkaç söz söyleyeceğim. Hemen heyecanlanmayın ama! Canınızın istediği her şeyi istediğiniz kadar yemenizi, sağlıklı beslenmeyi bir kenara koymanızı söyleyecek değilim. Böyle tembel bir ruh halinde bile kilo vermenin yollarını anlatacağım size. Hazırsanız, şöyle rahat bir kanepeye uzanın ve başlayın okumaya tembeller için kilo verme yöntemleri neler…


ESY-016542241-2.jpg

3 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Hiç düşündünüz mü kilo vermek için o kadar çabaladığınız halde neden bir türlü amacınıza ulaşamıyorsunuz? Neden deyim yerindeyse ‘aç gezdiğiniz halde’ bir gram bile veremiyorsunuz? Bunun nedeni kısaca şu: Kilo verme sırasında yapılan hatalar. Bazen yanlış inanışlar ve yanlış uygulamalar, kilo vermeyi zorlaştırır hatta imkansız hale getirir. Biraz bunlardan söz etmek istiyorum size. İşte kilo verme sırasında yapılan hatalar.


ana.jpg

5 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Tamam kabul, kilo verme, yılların birikimi olan fazla kilolardan kurtulma, disiplin gerektiren bir iş. Ama sabırlı olur ve beslenme danışmanınızın sözünden çıkmazsanız, asla imkansız değil. Kilo verme savaşında başarılı olsanız bile bazen göbek eritme konusunda “duvara çarpabilirsiniz.” Ama rahat olun, şimdi size göbek eritme için en etkili yöntemleri anlatacağım. Özetle, istediğinizi giymenizi engelleyen ve sağlığınızı tehdit eden o göbekten kurtulma fırsatı şimdi avuçlarınızın arasında. İşte hızlı göbek eritme için en etkili 5 yöntem.


anagor.jpg

25 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Sert rüzgarlar, yağmur ve kar mevsimindeyiz. Nasıl sıkı sıkı giyinip soğuktan korunuyorsak ya da içimizi ısıtmak için sıcak içeceklere yöneliyorsak cildimizi de soğuktan korumak zorundayız. Çünkü soğuk kış havası ciltteki nemin azalması başta olmak üzere birçok soruna neden olur. Peki cildimizin soğuk kış havasından daha az etkilenmesi için ne yapmamız gerekir. işte soğuk havalarda cildi korumanın 6 yolu.


ESY-024366461-2.jpg

17 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Her ne kadar Türkiye’nin Batı bölgeleri henüz kar görmemiş olsa da kış mevsiminin tam ortasındayız. Aslına bakılırsa havalar da soğuk. Uyandığınız saatlerde de hava henüz karanlık olduğu için o sabah yürüyüşlerine çıkmayı canınız istemiyor. Aman dikkat! Durum böyleyken bir de gevşeyip beslenme programınızın da dışına çıkarsanız kış aylarını daha kilolu olarak bitirmeniz olası. Oysa kışın kilo almak kader değil. Şimdi, kışın formda kalmanın yolları neler, soğuk ve yağmurlu havalarda bile nasıl aktif bir yaşam sürebiliriz bu konuda küçük ipuçları verelim size.


shutterstock_568202536-e1492429849329.jpg

17 Nisan 2017- Bersu Ekinci0

Rafine karbonhidratlar, rafine şeker, trans yağlar, işlenmiş gıda ve yağlar, stres, uykusuzluk, sigara ve alkollü içki kullanımı ve gereğinden fazla spor yapmak, vücudumuzda iltihaplanmaya yol açan ana nedenler. Ciddi sağlık sorunları yaşamak istemiyorsak sağlıklı beslenme ile işe başlayacağız. Önce beslenmenize özen göstereceksiniz, sonra da hayatınıza…


ESY-023007792.jpg

22 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Hep zamansızlıktan şikayet ediyorsunuz ya; işyerinde çok yoruluyorsunuz, günün sonunda dinlenmekten başka bir şey düşünemiyorsunuz, sabah güne güzel bir başlangıç yapmak varken yatakta bir beş dakika daha kalmayı seçiyorsunuz… Rutinin dışına çıkın. Ofiste, evde veya sokakta. Egzersiz yapmak için illa spor salonuna ihtiyacınız yok. Biraz gayret yeter…