WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

çilek arşivleri - BERSU EKİNCİ

anaa.jpg

10 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Kendi adıma rotamı yaz aylarına çevirdim. Sadece gardrobumu değil mutfağımı da yazlık düzene geçiriyorum. Tam da bunu yaparken, zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listesi hazırlamak geldi aklıma. Aslında olay biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış. Birazdan sizler için hazırladığım bu listede yer alan tarifleri, damak zevkinize göre ve elbette sağlıklı olmak koşuluyla dilediğiniz malzemelerle değiştirip kişiselleştirebilirsiniz. Üstelik hepsini hazırlamak da son derece kolay. Hem bakmayın siz “zayıflamak isteyenler için” dediğime, bu ara öğün seçeneklerini kilo korumak ve sağlıklı kalmak isteyenler de rahatlıkla tüketebilir. Ben epey heyecanlıyım ,hem yeni mevsim için hem de zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listemde yer alan tarifleri sizinle paylaşacağım için.


ESY-040554996-1.jpg

18 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Canınız çok feci bir şekilde çikolata yemek istiyor değil mi? Kendinizi zor tutuyorsunuz. Ama bir yandan da kilo almaktan korkuyorsunuz. Çünkü bir kare çikolatanın sizi “kesmeyeceğini” düşünüyorsunuz. Peki ne yapmak gerek? İradeye hakim olmak için sonuna kadar direnmek? Canınız çikolata istiyorsa oturup bir koca paketi sonuna kadar yemek? Hepsi bir tercih elbette. Ama size iyi haberi vereyim. Çikolata yerine tüketebileceğiniz kilo aldırmayan yiyecekler de var. Hem kalorileri daha düşük, hem de çikolataya göre daha sağlıklı alternatifler bunlar. O zaman ne yapalım? Çikolata yerine tüketebileceğiniz kilo aldırmayan yiyecekler hangileri bir bakalım. Bu arada canınızın neden bu kadar dayanılmaz şekilde çikolata çektiğini de bir inceleyelim.


ESY-038872027-1.jpg

25 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Evet… Geldik önemli bir konuya. Genellikle kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin kafasının bir yerinde hep o soru durur: Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? Çünkü her ne kadar fazla kilolardan kurtulup çok daha sağlıklı olmayı istesek de eski alışkanlıklardan olsa gerek insanın canı bazen tatlı bir şeyler yemek ister. Benim beslenme anlayışıma göre kilo vermek ya da kilo korumak için kendinize fiziksel ve ruhsal işkence yapmanıza, yoksunluk içine sokmanıza gerek yok. Zaman zaman tatlı da yiyebilirsiniz. Burada önemli olan hangi tatlıyı ne kadar yiyeceğiniz ve tüketeceğiniz tatlıyı hazırlarken hangi malzemeleri kullanacağınız. Artık hazırsınız sanırım. Tatlı yemek kilo aldırır mı? Kilo aldırmayan tatlı var mı? sorularına biraz daha yakından bakalım.


oneee.jpg

8 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

İnsan her zaman kendine hakim olamayabiliyor elbette. Tam da kilo vermeye çalışırken, her şey çok iyi giderken bir anda tatlı krizine girebiliyor. Canı şeker, çikolata gibi kilo vermeye de korumaya da olumsuz etki eden yiyecekler çekebiliyor. Ama kimse bu isteğe teslim olmak zorunda değil. Tatlı yerine tüketebileceğiniz 6 besin hakkında ipuçları vermek istiyorum bugün size. Hiç beklemediğiniz bir anda aklınıza düşüveren şeker ya da çikolatadan uzak kalmanıza yardımcı olacak hepsi. Sözü çok da fazla uzatmadan hemen anlatayım tatlı yerine tüketebileceğiniz 6 besin hangileri…


anagor.jpg

28 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Her zaman söylüyorum, kahvaltı günün en önemli öğünü. Aslında hiçbir öğünü buna ek olarak ara öğünleri de atlamayacağız ama kahvaltı bir başka. Peki ya kendinize sağlıklı bir kahvaltı hazırlamak için yeterli zamanınız yoksa ne olacak? Hemen söylüyorum: Sağlık deposu Chia tohumu ile lezzetli bir sabah kahvaltısı hazırlayacağız. Hem de deyim yerindeyse “şip- şak.” Bu kahvaltının “yıldızı” ise son yılların beslenme trendlerinde ön sıralara çıkan Chia tohumu. Yanında da çilek, yulaf ve Hindistan cevizi sütü var. Haydi gelin sağlık deposu Chia tohumu ile lezzetli bir sabah kahvaltısı nasıl hazırlanır onu anlatayım size.


kapakitos.jpg

3 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Sizin de aklınızdan geçmez mi “şöyle kilo aldırmayan bir tatlı olsa da yesek” diye! En azından ara sıra aklınıza gelmiştir. Hani hep söylüyorum ya “Şekerden uzak durun. Şeker, başta kilo olmak üzere birçok sağlık sorununa neden olur. Bu yüzden de görüntüleriyle sizi baştan çıkaran tatlılara elinizi uzatmayın” diye.  Peki şimdi de kilo aldırmayan tatlı olduğunu söylesem! Aklınız karışmasın, bu öyle bildiğiniz tatlılardan değil. Tamamen sağlıklı malzemelerle hazırlanan, hatta metabolizmanızı hızlandıran bir tatlı bu. Şimdi hazırsanız kilo aldırmayan tatlı tarifini veriyorum!


ana.jpg

19 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Gelin şu gerçeği bir kere daha konuşalım… Biraz disiplin, biraz bilinçle başarılamayacak bir iş değil kilo vermek ve kilo korumak. Üstelik doğa bize bu konuda yardımcı olan bunca nimet sunarken! Bugün size kilo verdiren yedi mucize meyve konusundan söz edeceğim. Hepsi metabolizmayı hızlandırıp bedenimizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri bize sağlayan meyveler bunlar. Üstelik, evinizden çıkıp en yakındaki markette kolayca bulabilirsiniz hepsini. Önemli olan bu meyveleri, orantılı ve bilinçli bir şekilde tüketmek. Sizi fazla bekletmeden anlatayım kilo verdiren yedi mucize meyve hangileri.


3.jpg

10 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Boşuna demiyorlar: “Meyvelerin kraliçesi” diye… Pırıl pırıl ve kırmızı görüntüsü, baş döndüren kokusu ve elbette içerdiği vitaminler ve mineraller ile tepeden tırnağa sağlığa katkısıyla bu tanımlamayı kesinlikle hak ediyor çilek. Peki meyvelerin kraliçesi çilek nelere iyi gelir, çileğin sağlık faydaları nelerdir, çilek kilo vermeye nasıl yardımcı olur? Gelin bu soruların cevaplarına sırayla bakalım. Çilek nelere iyi gelir sorusunu 8 madde halinde toparlayalım.


3-6.jpg

23 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Aynalara küstünüz değil mi? Ne yaparsanız yapın yüzünüzdeki o akneler, o iltihaplı sivilceler bir türlü gitmek bilmiyor. Onları gördüğünüzde mutsuz oluyorsunuz. Elbette doğru besleneceksiniz ama gelin biz de size bir akne savaşçısı sağlıklı smoothie tarifi verelim. Hem de anlatalım akne neden olur, akneden kurtulmak için ne yapmak gerekir.


ESY-016374708.jpg

4 Şubat 2017- Bersu Ekinci2

Tazesi varken dondurulmuş olanına kim bakar, değil mi? Ama marketten, pazardan veya manavınızdan aldığınız meyve-sebze, gerçekte ne kadar taze hiç düşündünüz mü? Hangi şartlarda tezgâha geldi, kaç gün, hangi koşullarda bekledi? Dondurulmuş meyve-sebzeyle tazesi arasında fark olmadığını söylesem…