WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

ananas arşivleri - BERSU EKİNCİ

ananas.jpg

24 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Havalar ısındıkça canınız en çok ne çekiyor? Evet, birçok kişinin şu anda kendi kendine “dondurma” dediğini duyar gibiyim. Haklısınız elbette, yazın sıcak günlerinde dondurma tüketmek, hem tatlı ihtiyacını giderir hem de serinletir. Ama bir dakika! Aslında genel olarak “sağlıklı ve hafif tatlı” diye nitelendirilen dondurmanın içinde ne kadar şeker var hiç düşündünüz mü? Peki ya piyasada ambalajlı olarak satılan dondurmanın içerdiği katkı maddeleri hakkında bir fikriniz var mı? Bugün size kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi vermeyi planladım. Üstelik hem kendiniz hem de çocuklarınız için dondurma yemek kilo aldırır mı? dondurma zararlı mı? sorularıyla vakit kaybetmeden, keyifle tüketebilirsiniz. O zaman hemen başlıyorum kilo aldırmayan sağlıklı dondurma tarifi konusuna.


m7-1.jpg

17 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Bunu söylediysem inanın bana boşuna değil. Hazır güneş de parlamaya başlamışken düzenli egzersiz ve beslenme programınıza ekleyeceğiniz bu karışımla hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun. Hem yapımı gayet kolay hem de malzemeleri kelimenin tam anlamıyla sağlık deposu. Gelin anlatayım size hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun önerisini sunarken aklımdan geçen tarif neydi…


nas2.jpg

24 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek ya da kilo korumak istiyorsanız ara öğünlere de önem vermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Sağlıklı ara öğün seçenekleri, kan şekeri dengenizi koruyup metabolizmanızı hızlandırmaya da olumlu katkı sağlar. Daha da önemlisi, ana öğünler arasında geçen zamanda açlık sınırlarını aşıp ölçüsüz yemenize de engel olur. Madem ara öğünler bu kadar önemli, gelin sizinle kan şekerinizi dengeleyip tok hissetmenize yardımcı olacak bir tarif paylaşayım. Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie… Ananas, içerdiği C vitamini sayesinde hem bağışıklığınızı yükseltir hem de yağ yakmanıza yardımcı olur. Üstelik kan şekeri dengesini koruması, lifler sayesinde sindirim sistemini düzenlemesi de cabası. Sözü fazla uzattım, farkındayım. Başlayalım kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie konusuna.


1-4.jpg

9 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Son dönemde çok sayıda insanın ortak bir sorunla mücadele ettiğine tanık oluyorum. Herkes birbirine ” göbek yağları nasıl eritilir ” diye soruyor. Düzenli beslenme ve egzersiz gerektiren bir konu aslında göbek yağlarını eritmek. Hatta bazen bundan daha fazlası da gerekebilir. Bugün size göbek yağları nasıl eritilir sorusuna cevap olabilecek basit bir önerim olacak. Sadece göbek yağlarını eritmek için değil aynı zamanda fazla kilolardan kurtulma konusunda da yardımcı olabilecek bir öneri bu. Üstelik genel sağlığınız için de yararlı. İşte göbek yağları nasıl eritilir konusunda gerçekten de kolay ve faydalı bir öneri.


anasayfa-1.jpg

16 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

O kadar zor bir işi yani kilo vermeyi başardınız, sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan kurtuldunuz. Ama göbek yağları yerli yerinde duruyor! Üstelik metabolizma hızlandıran yiyecekler sofranızda bol bol yer aldığı halde. Peki o zaman ne yapacaksınız? Üzülmeyin, göbek eritmenin yolları var. Eğer inatçı göbek yağları sizi üzüyorsa bunun da çaresi bulunur. Hem de göbek yağlarıyla savaşırken içinizi de ferahlatan mineral ve vitamin deposu içecekler yardımıyla. Neden mi söz ediyorum? Evet, bugün konumuz inatçı göbek yağlarını eriten içecekler. Bunların hepsi mutfağınızda, elinizin altında bulunan malzemelerle hazırlayacağınız türden. İşte inatçı göbek yağlarını eriten içecekler ve hazırlaması basit bir tarif.


asilana.jpg

9 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Yaz neredeyse geldi, eli kulağında. Bu sıralar hava bir gün sıcak bir gün soğuk gitse de güneşli günler yakında. Bedenimizi yaz mevsimine hazırlıyoruz, peki ya cildimizi! Gelin bugün de size cildinizi yaza hazırlamanın yolları hakkında bazı ipuçları vereyim. Sözün burasında bir de uyarı yapmam gerek. Cildinizi yaza hazırlamanın yolları deyince hemen aklınıza kremler ya da maskeler gelmesin. O yöntemleri de deneyeceğiz elbette. Ama bu kez size cildinizi içten besleyip pırıl pırıl görünmesini sağlamak için son derece yararlı olan tarifler vereceğim. Haydi bakalım.


kapakitos.jpg

3 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Sizin de aklınızdan geçmez mi “şöyle kilo aldırmayan bir tatlı olsa da yesek” diye! En azından ara sıra aklınıza gelmiştir. Hani hep söylüyorum ya “Şekerden uzak durun. Şeker, başta kilo olmak üzere birçok sağlık sorununa neden olur. Bu yüzden de görüntüleriyle sizi baştan çıkaran tatlılara elinizi uzatmayın” diye.  Peki şimdi de kilo aldırmayan tatlı olduğunu söylesem! Aklınız karışmasın, bu öyle bildiğiniz tatlılardan değil. Tamamen sağlıklı malzemelerle hazırlanan, hatta metabolizmanızı hızlandıran bir tatlı bu. Şimdi hazırsanız kilo aldırmayan tatlı tarifini veriyorum!


ananas.jpg

28 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Ülkemize çok uzaklardan gelen ananas, artık her markette kolayca bulunan sıkça tükettiğimiz bir meyve haline geldi. Muhteşem tadı ve bol lifli yapısıyla gönlümüze taht kuran ananas, kilo vermek isteyenler için harika bir seçenek. Tatlı krizlerini önlemek istiyor ya da akşam yemeğinden sonra tatlı yemek istiyorsanız yalnızca bir dilim ananas bile bu isteğinizi karşılayıp, tokluk hissini sağlayabilir.


2gun-1.jpg

23 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Hafta sonunun yorgunluğu ve yükünü, pazartesi size önerdiğim ödem söktürücü, yağ yakıcı detoks etkili mönü 1. gün ile atmaya başlamıştık. Kendinizi daha iyi hissettiğinizi biliyorum.
Bugün ikinci gündeyiz ve detoks etkili mönü 2. gün ile devam ediyoruz…