WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

salatalık arşivleri - BERSU EKİNCİ

cucum2.jpg

26 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0

Sizin de aklınıza zaman zaman ” hafif açlık hissettiğimde öyle bir şeyler yesem ki, hem doysam hem de yağ yaksam” düşüncesi geliyor mu? Eğer kilo vermek ya da kilo korumak amacındaysanız muhtemelen bu sorunun yanıtı da olumlu olacaktır. İlk bakışta zor gibi görünse de bu hiç imkansız değil. Gelin sizenle yağ yaktıran atıştırmalıklar konusunda birkaç tarif paylaşayım. Bunları yaparken kullanacağınız malzemeler, hem vücudunuzun vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayacak hem de yağ yakmanıza yardımcı olacak. Nasıl? Güzel değil mi? O zaman bir bakalım yağ yaktıran sağlıklı atıştırmalıklar konusunda yapabileceklerimize.


almon.jpg

21 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0

Bayram tatili süresince yaptığım sohbetlerde en çok konuşulan ve bana sorulan konulardan biri göbek yağlarını eritmek. Birçok kişi kilo verse bile göbek yağlarını eritmek konusunda zorluk yaşadığını söylüyor. Madem durum böyle, göbek yağlarından kurtulmak konusunda bir kez daha bazı hatırlatmalar yapmak isterim. Bu işe de göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek ile başlamak isterim. Önce şunu söylemeliyim ki bazen göbek bölgesinde ortaya çıkan o şişkin görüntü fazla kilodan değil de gazdan da kaynaklanabilir. Ama nedeni ne olursa olsun düz bir karna sahip olmaya yardımcı olacak yiyecekler olduğunu söylemem gerek. Neyse… Lafı fazla uzatmadan göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek nedir bunları biraz anlatayım.


333.jpg

12 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Kesinlikle şaka yapmıyorum. Yedikçe zayıflatan besinler diyerek aslında anlatmak istediğim başka bir konuya dikkatinizi çekmeye de çalışmıyorum. Yedikçe zayıflatan besinler gerçekten var.  Ayrıca bu besinleri tüketirken biraz fazla kaçırsanız bile size dönüşü de fazla kilo şeklinde olmuyor. Önemli olan bu besinleri ve doğru tüketim yöntemlerini bilmek. O zaman başlayalım yedikçe zayıflatan besinler konusunu anlatmaya.


anna.jpg

4 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Evet, yine geldik kilo vermenin en önemli kısmına: Göbek yağlarını eritmek. Bazen ne yapsanız erimiyor o göbek yağları değil mi? Ama yine de elinizden geleni yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Dilerseniz size göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hakkında bazı ipuçları vereyim. Çünkü bazı besinler metabolizmayı hızlandırarak, daha çok yağ yakarak göbek yağlarını da eritmeye yardımcı oluyor. Haydi gelin bakalım, göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hangileri.


ana-1-1.jpg

28 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Sizin de en büyük sorununuz bir türlü erimeyen, inatçı göbek yağları mı? O kadar kilo verdiğiniz halde bir türlü gitmeyen, “bana mısın” demeyen bu yağları eritmenin de bazı yolları var kuşkusuz. Son derece sağlıklı ve kilo vermeye yardımcı malzemeler kullanılarak yapılan inatçı göbek yağlarını eriten smoothie de bunlardan biri. Sadece 10 dakikada hazırlanan bu smoothie ile elbette sağlıklı beslenme programından da taviz vermeden göbek yağlarından kurtulabilirsiniz. İşte inatçı göbek yağlarını eriten smoothie, gerekli malzemeler ve hazırlanışı.


ANA2.jpg

14 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Sadece kilo vermek ve kilo korumak için değil aynı zamanda sağlıklı kalmak içinde yararlanacağınız en önemli vitamin ve mineral kaynakları sebze ve meyveler. Bugün size sebze ve meyveleri yemek dışında sularından da nasıl faydalanacağınız konusunda bazı bilgiler vereceğim. Özellikle de yağ yakan, kilo verdiren sebze ve meyve suları konusunda… Elbette bu besinleri yiyerek de tüketeceksiniz ama zaman zaman yağ yakma etkilerinden faydalanmak için sularını da tüketebilirsiniz. Haydi gelin bakalım yağ yakan, kilo verdiren sebze ve meyve suları konusuna.


ESY-022410778-1.jpg

3 Aralık 2018- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için elinizden geleni yapıyorsunuz değil mi? Beslenme danışmanı sayesinde doğru beslenmeyi öğreniyorsunuz, egzersizleriniz de aksamıyor. Yani her şey yolunda. İsterseniz daha fazla yağ yakmak ve daha hızlı kilo vermek için başka bir ipucu vereyim size. Yağ yakan zayıflatan detoks suyu tarifleri paylaşayım. Bunlar, çok kolay bulabileceğiniz meyve ve sebzelerle hazırlanan, suyla birlikte tüketilen tarifler. Ayrıca hepsi de çok lezzetli. Haydi başlayalım yağ yakan, zayıflatan detoks suyu tariflerine.


1-4.jpg

9 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Son dönemde çok sayıda insanın ortak bir sorunla mücadele ettiğine tanık oluyorum. Herkes birbirine ” göbek yağları nasıl eritilir ” diye soruyor. Düzenli beslenme ve egzersiz gerektiren bir konu aslında göbek yağlarını eritmek. Hatta bazen bundan daha fazlası da gerekebilir. Bugün size göbek yağları nasıl eritilir sorusuna cevap olabilecek basit bir önerim olacak. Sadece göbek yağlarını eritmek için değil aynı zamanda fazla kilolardan kurtulma konusunda da yardımcı olabilecek bir öneri bu. Üstelik genel sağlığınız için de yararlı. İşte göbek yağları nasıl eritilir konusunda gerçekten de kolay ve faydalı bir öneri.


ANA.jpg

6 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Haydi gelin yüzleşelim! Kilo verme ya da koruma hepsinin de ötesinde sağlıklı bir beden için tükettiğimiz bazı yiyecekler midemizde şişkinlik yapar. Hem de bazıları için bu durum ciddi anlamda rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Bugün size şişkinlik önleyen smoothie tarifi vereceğim. Hem yapımı kolay hem de midenizdeki şişkinliği ortadan kaldırıp sizi hafifletecek bir smoothie bu. Sözü fazla uzatmadan anlatayım şişkinlik önleyen smoothie yapımını.


anaresim.jpg

25 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Koca bir kış mevsimi geçti. Belki biraz hareketsizlikten biraz da beslenme ve egzersiz programına uymadığınız için birkaç kilo aldınız. Ama rahat olun, bunun da çaresi var! Şimdi size yaz mevsiminde kilo verdiren yiyecekler hakkında birkaç küçük ipucu vereceğim. Yemek dedim ama siz bunu öyle hazırlanması saatler süren mükellef sofralar olarak algılamayın lütfen. Tam da yaz mevsimine uygun hafif, mide ve sindirim sisteminize yük bindirmeyen, bazıları serinleten, hazırlanması pratik ve kilo vermeye yardımcı olan yiyecek önerileri bunlar. Gelin bakalım kısaca yaz mevsiminde kilo verdiren yiyecekler nelermiş…