WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

metabolizma arşivleri - BERSU EKİNCİ

annna.jpg

22 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Evet! Gelin bugüne kadar yaptığımızdan biraz daha farklı bir yol izleyelim… Hatırlarsanız uzun zamandır kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlerin hangi besinleri tüketmesi gerektiğine ilişkin bazı bilgiler verdim. Bu kez bunun tam tersini yapmak istiyorum. Kilo vermek isteyenlerin yememesi gereken yiyecekler hangileri şöyle bir bakalım. Çünkü bazen kilo vermek ya da kilo korumak amacıyla yapılan yanlış seçimler tam tersi etki yaratabiliyor. Sözü çok uzatmadan hemen başlayayım kilo vermek isteyenlerin yememesi gereken yiyecekler hangileri anlatmaya.


ana-1.jpg

20 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Hemen söylemek istiyorum ki “evet”.  Zaten diyet yaparak kilo vermek belli bir noktaya kadar mümkün olsa da o kiloyu korumak için kelimenin tam anlamıyla bir mucize gerek. Bu yüzden de diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? sorusuna hiç düşünmeden olumlu yanıt verdim.  Aslına bakarsanız kısacık zamanda onlarca kilo verdirdiğini iddia eden diyetler sayesinde biraz incelebilirsiniz.  Ama bunu korumak , üstelik bunu yaparken sağlığı kaybetmemek pek mümkün değil.  O zaman gelin bir bakalım diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? sorusuna neden olumlu yanıt verdiğime.


m7-1.jpg

17 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Bunu söylediysem inanın bana boşuna değil. Hazır güneş de parlamaya başlamışken düzenli egzersiz ve beslenme programınıza ekleyeceğiniz bu karışımla hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun. Hem yapımı gayet kolay hem de malzemeleri kelimenin tam anlamıyla sağlık deposu. Gelin anlatayım size hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun önerisini sunarken aklımdan geçen tarif neydi…


ana.jpg

15 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Düğüne, yani hayatınızın en önemli dönüm noktasına aylar kaldı belki de. Ama siz bir türlü kendinizi formda hissetmiyorsunuz. Oysa o gelinlik ya da damatlık içinde olabildiğince kusursuz görünmek istiyorsunuz. Bazı arkadaşlarınız düğün stresiyle hiç çaba harcamadan kilo verirken sizin cephede durum tam tersi. Peki nasıl olacak? Düğün öncesi kısa zamanda zayıflamanın yolları neler? Düğüne kadar fazla kilolardan kurtulmak mümkün mü? Bence paniğe kapılmayın. Düğünden önce kilo vermenin, forma girmenin yolları hakkında bazı ipuçları vereceğim size bu kez. Bir ya da bir buçuk ay gibi kısa süre içinde bile düğün gecenizin yıldızı olmanız mümkün. Tek yapmanız gereken disiplinli ve kararlı davranmak. O zaman başlıyorum düğünden önce kilo vermenin, forma girmenin yolları konusunda ipuçları vermeye. Üstelik bu ipuçları sadece gelinler için değil aynı zamanda damatlar için de!


ESY-046909865-1.jpg

13 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Belki yaklaşan yaz sezonu tam olarak açılmadan hemen önce kilo vermek istiyorsunuz. Ya da belki amacınız arkadaşınızın düğününde biraz daha formda görünmek. Ya da sırf daha sağlıklı olmak için kalan fazla kilolardan daha kısa vadede kurtulmak istiyorsunuz. Bunun için bazı noktalara özen göstermek gerek. Gelin, bugün size daha çabuk kilo vermenin en etkili 5 yolu hakkında birkaç ayrıntı paylaşayım. Tabii ki aç kalmayacaksınız, tabii ki sağlıksız şok diyetlere yönelmeyeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bazı küçük kuralları hep hatırlayıp uygulamak. Daha çabuk kilo vermenin en etkili 5 yolu konusundaki ayrıntıları anlatmaya başlıyorum.


anaa.jpg

10 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Kendi adıma rotamı yaz aylarına çevirdim. Sadece gardrobumu değil mutfağımı da yazlık düzene geçiriyorum. Tam da bunu yaparken, zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listesi hazırlamak geldi aklıma. Aslında olay biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış. Birazdan sizler için hazırladığım bu listede yer alan tarifleri, damak zevkinize göre ve elbette sağlıklı olmak koşuluyla dilediğiniz malzemelerle değiştirip kişiselleştirebilirsiniz. Üstelik hepsini hazırlamak da son derece kolay. Hem bakmayın siz “zayıflamak isteyenler için” dediğime, bu ara öğün seçeneklerini kilo korumak ve sağlıklı kalmak isteyenler de rahatlıkla tüketebilir. Ben epey heyecanlıyım ,hem yeni mevsim için hem de zayıflamak isteyenler için tok tutan ara öğün seçenekleri listemde yer alan tarifleri sizinle paylaşacağım için.


ESY-038872286-1.jpg

8 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

O incecik kıyafetler giyilip dışarı çıkılacak, hatta plajlarda vakit geçirilecek yaz günlerine çok az zaman kaldı. Ben de bu arada size fazla kilolarınızdan daha kısa sürede kurtulmanıza faydası olacak öneriler sunmaya devam edeceğim. Amacım sizi bir anda gerçekleşecek mucizelere inandırmak değil, ama fazla kilolardan kurtulmanın, en azından bu amaç uğruna adım atmanın imkansız olmadığını göstermek. Bugün fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie başlığıyla bir tarif hazırladım sizin için. Yapımı kolay, sağlıklı, besleyici ve en önemlisi yaza sayılı bir zaman kala fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Sağlıklı bir beslenme ve aktif bir hayat tarzıyla birleşince metabolizmanızı hızlandırıp fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacak. Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie konusuna ve bu ilginç tarife fazla vakit kaybetmeden başlayalım isterseniz.


ahna.jpg

29 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Şu an yüzünüze bir gülümseme yayıldığını tahmin edebiliyorum. Nasıl olacak peki? Uyurken fazla kilolardan kurtulun, gece metabolizma hızlandırmanın yolları diyerek şaka yapmadığımı bilmenizi isterim. Eğer gün içinde belli kurallara uyarsanız, bu gerçekten de mümkün. Haydi o zaman gelin bir bakalım uyurken fazla kilolardan kurtulun, gece metabolizma hızlandırmanın yolları diyerek anlatmaya çalıştıklarıma biraz daha ayrıntılı bir şekilde bakmaya. Uyurken kilo vermek mümkün mü? Uyurken zayıflamak için neler yapmak gerekir? sorularının yanıtlarını masaya yatırıp inceleyelim. Zaten son satırı okurken göreceksiniz ki uyurken fazla kilolardan kurtulun, gece metabolizma hızlandırmanın yolları hiç de içi boş bir önerme değil.


lili.jpg

8 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Hayır! Yanlış okumadınız. Tam da hayal edileni yazdım: Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı. Biliyorum! Şu anda gözleriniz kocaman açıldı, üstelik de pırıl pırıl parlıyor. Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyen herkes uzun bir süre tatlı bir şeyler yiyemeyeceğini düşünür. Bu düşünce bir yere kadar doğru elbette. Yani öyle eskisi gibi bol kremalı, bol şerbetli tatlılar artık geçmişte kalacak. Ama yine de tatlı tüketmenin keyfini çıkarmak hayal değil. Çünkü sağlıklı malzemeler kullanılırsa, gönül rahatlığıyla metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı tüketmek mümkün.


1.jpg

5 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Zencefil adını özellikle son zamanlarda sık sık duyuyorsunuz büyük olasılıkla. Özellikle de amacınız kilo vermek ya da kilo korumaksa. Çünkü bu konuda en önemli kilit görevlerden birini üstleniyor zencefil. Birçok faydası var ama en önemlilerinden biri metabolizmayı hızlandırması. Gelin bugün kokusu güzel, faydaları saymakla bitmeyen zencefili biraz daha yakından inceleyelim. Metabolizma hızlandıran zencefilin sağlık faydaları hakkında biraz daha bilgi sahibi olalım. Hatta ek olarak bir de zencefille hazırlanan nefis bir bal kabağı tarifi vereyim size. O zaman ne duruyoruz, başlayalım metabolizma hızlandıran zencefilin sağlık faydaları konusuna.