WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

metabolizma arşivleri - BERSU EKİNCİ

lili.jpg

8 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Hayır! Yanlış okumadınız. Tam da hayal edileni yazdım: Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı. Biliyorum! Şu anda gözleriniz kocaman açıldı, üstelik de pırıl pırıl parlıyor. Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyen herkes uzun bir süre tatlı bir şeyler yiyemeyeceğini düşünür. Bu düşünce bir yere kadar doğru elbette. Yani öyle eskisi gibi bol kremalı, bol şerbetli tatlılar artık geçmişte kalacak. Ama yine de tatlı tüketmenin keyfini çıkarmak hayal değil. Çünkü sağlıklı malzemeler kullanılırsa, gönül rahatlığıyla metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı tüketmek mümkün.


1.jpg

5 Nisan 2019- Bersu Ekinci0

Zencefil adını özellikle son zamanlarda sık sık duyuyorsunuz büyük olasılıkla. Özellikle de amacınız kilo vermek ya da kilo korumaksa. Çünkü bu konuda en önemli kilit görevlerden birini üstleniyor zencefil. Birçok faydası var ama en önemlilerinden biri metabolizmayı hızlandırması. Gelin bugün kokusu güzel, faydaları saymakla bitmeyen zencefili biraz daha yakından inceleyelim. Metabolizma hızlandıran zencefilin sağlık faydaları hakkında biraz daha bilgi sahibi olalım. Hatta ek olarak bir de zencefille hazırlanan nefis bir bal kabağı tarifi vereyim size. O zaman ne duruyoruz, başlayalım metabolizma hızlandıran zencefilin sağlık faydaları konusuna.


ESY-028041960-1.jpg

8 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Bazı insanların başına gelir… Onca dikkate rağmen hatta belki de yarı aç gezmelerine rağmen bir türlü kilo veremezler. Hatta tam tersine hızlı bir şekilde kilo alırlar. Peki neden? Elbette bunun birçok nedeni var. Hızlı kilo almanın olası 13 nedenini madde madde özetleyeceğim size. Belki farkında değilsiniz ama bunlardan biri ya da birkaçı yüzünden hiç beklemediğiniz kadar hızlı bir şekilde kilolarınıza kilo katılıyor. İşte hızlı kilo almanın olası 13 nedeni.


anna.jpg

4 Mart 2019- Bersu Ekinci0

Evet, yine geldik kilo vermenin en önemli kısmına: Göbek yağlarını eritmek. Bazen ne yapsanız erimiyor o göbek yağları değil mi? Ama yine de elinizden geleni yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Dilerseniz size göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hakkında bazı ipuçları vereyim. Çünkü bazı besinler metabolizmayı hızlandırarak, daha çok yağ yakarak göbek yağlarını da eritmeye yardımcı oluyor. Haydi gelin bakalım, göbek yağlarını hızlı eriten en etkili 7 yiyecek hangileri.


ESY-022639949-1.jpg

15 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Fazla kilolarınızı verdiniz, artık formdasınız. Sağlıklı besleniyor, düzenli egzersizi ihmal etmiyor, bol bol su içiyorsunuz. Peki arada sırada da olsa canınız farklı bir şeyler içmek istiyor mu? Ama öyle ya ambalajlı meyve sularından da asitli içeceklerden de uzak durmanız gerekiyor. Ama hiç mi farklı lezzetler denemeyeceğiz? Elbette deneyeceğiz. Kilo koruyan kan şekerini dengeleyen elma şurubu tarifi vereceğim bugün size.  Hem son derece sağlıklı, hem de sadece beş dakikada hazırlanıyor!  Haydi gelin bakalım, kilo koruyan kan şekerini dengeleyen elma şurubu tarifine.


ESY-023741420-1.jpg

8 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Gelin bugün sizinle biraz mutfağa girelim. Hem metabolizma hızlandırarak, hem uzun süre tok tutarak kilo vermek isteyenlere yardımcı olan bir somon balığı pişirelim. Üstelik bu somon balığı tarifi sadece yarım saatte sofranızı süslemeye hazır hale gelecek. İçinde, sağlıklı yağlar açısından son derece zengin olan somon balığının yanı sıra birbirinden sağlıklı sebzeler de var. Haydi gelin metabolizma hızlandıran somon balığı tarifi konusuna bir bakalım. Birazdan anlatacağım metabolizma hızlandıran somon balığı tarifi sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklarınızın sağlıklı büyümesi için de yardımı olacak.  İsterseniz akşam yemeğinde isterseniz öğle yemeğinde tüketebilirsiniz bu tarifi.


WE140845-1.jpg

30 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için atmanız gereken en önemli adımlardan birinin metabolizmayı hızlandırmak olduğunu biliyorsunuz. Peki metabolizmayı hızlandırmak için hayatınızda yapabileceğiniz çok kolay değişiklikler olduğunu biliyor musunuz? Yani bir başka deyişle metabolizmayı hızlandırmanın kolay yolları var. Belki de ilk anda aklınıza gelmeyen ayrıntılarda gizli bu yollar da. Gelin metabolizmayı hızlandırmanın kolay yolları neler bir bakalım.


ana-1-1.jpg

28 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Sizin de en büyük sorununuz bir türlü erimeyen, inatçı göbek yağları mı? O kadar kilo verdiğiniz halde bir türlü gitmeyen, “bana mısın” demeyen bu yağları eritmenin de bazı yolları var kuşkusuz. Son derece sağlıklı ve kilo vermeye yardımcı malzemeler kullanılarak yapılan inatçı göbek yağlarını eriten smoothie de bunlardan biri. Sadece 10 dakikada hazırlanan bu smoothie ile elbette sağlıklı beslenme programından da taviz vermeden göbek yağlarından kurtulabilirsiniz. İşte inatçı göbek yağlarını eriten smoothie, gerekli malzemeler ve hazırlanışı.


ana-2.jpg

23 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Siz de mi hafta içi sabahları evden aceleyle çıkmak zorunda kalıyorsunuz? Belki de kahvaltı bile etmeden. Hem de günün bu ilk öğününün ne kadar önemli olduğunu çok iyi bildiğiniz halde. Özellikle de kilo vermek ya da kilo korumak istiyorsanız. Ama bunun da çaresi var. Bugün size enerji veren yağ yakan sabah kahvaltısı tarifi vereceğim. Yapmanız gereken tek şey boş vaktiniz olduğunda önceden kahvaltınızı hazırlamak. Sonra da buzdolabında saklayıp gerektiğinde çok kısa zaman içinde tüketime hazır hale getirebileceksiniz. Haydi gelin bakalım enerji veren, yağ yakan sabah kahvaltısı için gereken malzemeler neler, bu kahvaltı nasıl hazırlanır…


ANA.jpg

21 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Eğer kilo vermek, fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntının ne olduğunu biliyorsunuz: Mümkün olduğu kadar fazla miktarda yağ yakmak. Bugün size kilo vermek isteyenler için yağ yakan yiyecekler konusundan söz edeceğim. “Yağ yakan yiyecekler” dediğim için hemen aklınıza öyle olağanüstü, bulunması zor yiyecekler gelmesin. Birazdan söz edeceklerim bulunması gayet kolay, hatta sık sık tükettiğimiz, sıradan besinler. Haydi gelin bakalım kilo vermek isteyenler için yağ yakan yiyecekler nelermiş.