Tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı - BERSU EKİNCİ -

12 Eylül 2018- Bersu Ekinci0
pg.jpg

Her zaman söylüyorum, sabah kahvaltısı önemlidir. Özellikle de kilo vermek ya da kilo korumak istiyorsanız. Eğer günün bu ilk öğününde yeteri kadar sağlıklı besinler tüketirseniz, hem kan şekeriniz dengede kalır ve kendinizi uzun süre tok hissedersiniz hem de günün önünüzdeki saatleri için gereken mineralleri, vitaminleri ve lifi almış olursunuz. Peki nasıl bir kahvaltı hazırlayacağız? Bugün size tok tutan enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı önerisinde bulunacağım. Her biri kendi başına bir değer olan besinlerin birleşiminden oluşan bu kahvaltı, genellikle sabah saatlerinde ortaya çıkan tatlı yeme isteğinizi yok edecek, yeteri kadar enerji dolu olarak güne başlamanıza yardımcı olacak. İşte tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı.

Tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı: Üç mucize bir arada

tok tutan. enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı, chia tohumu, yaban mersini

Gelelim tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı hazırlarken kullanacağınız malzemelere. Hindistan cevizi, mango ve chia tohumu. Bütün bu malzemeleri bir araya getirip besleyici bir sabah kahvaltısı hazırlamak da en fazla 10 dakikanızı alacak.

Gerekli malzemeler

Tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı için gereken malzemeler şunlar:

  • Yarım bu bardağı dolusu Hindistan cevizi sütü
    1 tane tam mango. (İsterseniz taze, isterseniz dondurulmuş olabilir.)
    Bir bardağın üçte biri kadar chia tohumu

Tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı süslemesi için gereken malzemeler ise şöyle:

  • 1 çay bardağı yaban mersini
    3 yemek kaşığı kıyılmış çiğ badem
    3 yemek kaşığı kıyılmış Hindistan cevizi

Bu arada tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı tarifine geçmeden önce kullanacağınız mangonun yıkanmış, soyulmuş ve temizlenmiş olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

Kahvaltının hazırlanışı

tok tutan. enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı,mango

Şimdi gelelim tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı yapımına.

Dilimlediğiniz bir mangoyu Hindistan cevizi sütüyle birlikte blender’a koyun ve işlemden geçirin. Daha sonra bu karışımı geniş bir kaseye boşaltın. Ardından da chia tohumunu ekleyip bir güzel karıştırın.

Elde ettiğiniz bu malzemeyi bir gece boyunca buzdolabında bekletin.

Tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısını tüketeceğiniz zaman da daha küçük servis kaselerine alıp üzerine yaban mersini ve kıyılmış bademleri ekleyin. İşte size gerçekten de tok tutan, enerji veren ve zayıflatan sabah kahvaltısı. Üstelik lezzeti de cabası!


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.