Başarı Hikayeleri: Ece Çavuşoğlu (Gazeteci)

28 Mayıs 2017- Bersu Ekinci0
18700047_230111634150145_9096366075379681377_n.jpg

Bütünsel Beslenme Danışmanı Bersu Ekinci ile çalışmaya başladığımdan beri 3 ayda 20 kilo verdim ve kendime bile inanamıyorum. İlk görüşmemizde 60 günde zayıflayacağımı, kilolarımın büyük kısmından kurtulacağımı söylemişti. 84 kilo ile başladığım bütünsel beslenme maceramda Açıkçası yalnızca 60 günde zayıflayacak olmak bana pek inandırıcı gelmedi. Senelerce yediğim börekler, pizzalar, tatlılar içilen gazlı içecekler 60 günde vücudumdan nasıl temizlensin?

Fakat gerçekten sadece 80 günde senelerin birikimi 20 kilo bedenimden uçup gitti…

Sağlıklı beslenerek ve aç kalmadan zayıfladım, mutfak kültürüm ve beslenme alışkanlıklarım büyük ölçüde değişti ve bunların hepsi Bersu Ekinci’nin desteğiyle oldu! Her sabah yazdığı motivasyon dolu mesajları, mantıklı açıklamaları ve süper menüleriyle 84’ten 64’e kolayca indim. Bazı günler sabah 6’da kendimi yemek yaparken buldum, kaçamak yaptığım bazı özel günlerde önümdekiler çok sevdiğim yiyecekler de olsa belli bir porsiyonun üzerinde yiyemediğimi fark ettim. Çok şaşırtıcı bir şekilde midem küçülmüş, ufacık olmuştu. Bir parçayla, iki dilimle, ‘şöyle köşesinden azıcık’ ile hiçbir zaman ne karnı ne de gözü doymayan ben artık abartılı bir şekilde yemek yiyemiyorum. Hayatımda ilk defa tokluk hissinin ne demek olduğunu Bersu Ekinci ile keşfettim.

Bu 3 aylık süreçte beni en çok sevindiren şey tahmin edebileceğiniz gibi, üzerime olmayan, kötü duran ya da küçük gelen kıyafetlerimin hepsinin yavaş yavaş büyük gelmeye başlaması oldu!

Mağaza kabinlerinde ağlayıp, moralimin bozulmasına o kadar alışmışım ki, ‘Bu bana olmaz ki’ diyerek denediğim kıyafetlerin içine girebildiğimde kendimi dünyayı fethetmiş gibi hissettim. Kendinizi aynada istediğiniz gibi görmek kesinlikle harika bir duygu, diğer türlü dış görünüşünüz ruhunuzu yansıtmıyor.

Evet, bu saydıklarımın hepsi kilo vermenin harika yönlerinden. Fakat asıl muhteşem olan, sağlıklı beslenme biçimiyle sağlıklı bir vücuda kavuşmak! Eğer üzerinizdeki tişört eskidiyse, gidip bakkaldan yenisini alabilirsiniz ama yorulan kalbin bir yenisi maalesef mağazalarda satılmıyor… Sağlıklı beslenmenin ne olduğunu, gerçek anlamıyla kavradıktan sonra, bir yudum gazlı içecek içtiğinizde siz de benim gibi büyük bir suçluluk hissedeceksiniz. Yıllarca vücudunuza bu kadar kötü davrandığınız için kendinize kızacaksınız. Ben bir yerden başlayıp, sağlıklı beslenme kararımın arkasında durmaya çalıştım ve sonuca ulaştım. Ve ilk etapta 64 olarak belirlediğimiz zayıflama hedefimi değiştirdim, artık Bersu Ekinci ile hedefimiz 58 kilo!

Şimdiye kadar diyete başlamak için doğru zamanı beklediğim için kendime kızıyorum!

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.