Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları

8 Temmuz 2020- Bersu Ekinci0
eee.jpg

Nasıl? Bu başlık kulağa hoş geliyor değil mi? Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları! Daha kısa bir süre önce bu konuda bazı ayrıntılar paylaşmıştım sizinle. Ama malum mevsim yaz ve en çok bu konuda sorularla karşılaşıyorum. O yüzden arayı fazla açmadan bir kez daha bu konuya odaklanalım istedim. Özellikle kilo verme sırasında kişileri en çok zorlayan ayrıntı göbek yağlarından kurtulmak. Ama bu dünyada hiçbir şey imkansız değil. Yeter ki isteyin, doğru adımları atın ve disiplini bozmayın. Göbek bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak da her ne kadar bir anda gerçekleşmese de imkansız değil. Önemli olan neyi nasıl yiyeceğinizi bilmek. Bu girişin ardından hemen başlayalım göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları neler, ne yiyelim de o bir türlü erimeyen göbeği kolayca yok edelim.

Göbek yağlarını eritmek için ne yiyelim?

Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları deyince ilk önemli “durak” yiyecek seçimi elbette. Şimdi gelin göbek yağlarından kurtulmak için ne tür besinleri tüketmemiz gerektiğine bir bakalım.

Yağsız protein tüketin: Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları arasında en önemli ayrıntılardan biri bu. Yağsız proteinler içeren bir beslenme programı düz bir karın ve güçlü kaslar için kilit noktası. Eğer kızartma, fast food gibi yiyecekler tüketme alışkanlığınız varsa bunu hemen bir kenara bırakın. Onun yerine yağsız protein kaynağı olan besinlere yönelin. Veeee! Yiyeceklerinizi evde, kendi mutfağınızda sağlıklı koşullarda kendiniz pişirin. Peki neler bu göbek eritme konusunda etkili yağsız proteinler? Hemen sayalım: Somon balığı, ton balığı, sardalya, istiridye, ıstakoz, karides en önde gelenleri. Bunun yanı sıra yumurta, tavuk ya da hindi eti, fasulye, bezelye ve fındık da önemli yağsız protein kaynaklarından.

Yeteri kadar sebze ve meyve yiyin: Devam edelim göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları konusunda yine beslenmeyle ilgili ayrıntılara. Günlük beslenme planınıza yeteri kadar taze sebze ve meyve dahil edin. Bunlar öncelikle sağlıklı bir vücut için gereken vitamin ve mineralleri sağlar. Sonra da kilo vermek, göbek yağlarını eritmek için ihtiyaç duyduğunuz lifi. Bunlara ek olarak özellikle de canınız tatlı istediğinde ya da bir şeyler atıştırmanız gerektiğinde taze sebze ve meyveler sizin için can simidi olacaktır. Ama sözün burasında dikkat! Özellikle meyveler konusunda temkinli olun, her ne kadar sağlıklı olsalar da şeker içerdikleri için sınırsız tüketmeyin.

Fast food’dan kesinlikle uzak durun: Aslında bu konudan ilk maddede biraz söz etmiştim ama modern çağda en çok kilo alma nedenlerinden biri fast food tüketimi olduğundan bir kez daha üzerinden geçmekte yarar gördüm. Biliyor musunuz ki dayanamayıp ya da sırf kolay diye tükettiğiniz o fast food tarzı yiyecekler, bütün bir gün ihtiyacınız olan kaloriyi tek bir öğünde almanıza neden olur. Ayrıca içerdiği tuz, şeker ve yağ da cabası. Sonuç olarak size hiçbir faydası olmayan fast food, vücudunuzda yağa dönüşür ve depolanır. İşte sadece bu bile bu tür yiyeceklerden uzak durmanız için önemli bir neden. Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları konusunda değinmek istediğim ayrıntılardan biri de bu.

Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları

Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları

Susuz kalmayın: Biliyor musunuz, sağlıklı bir vücut susuz kalmayan bir vücuttur. Üstelik hem dışarıdan hem de içeriden. Yani susuz kalmak hem iç organlarınıza hem de cildinize büyük zarar verir. Yeteri kadar su içmek sadece vücudunuzun fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmesini sağlamaz, aynı zamanda göbek yağlarından kurtulmak için de gereklidir.

Bir hedef belirleyin: Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları konusunda ipuçlarına devam edelim. Aslında bütün yaşam için geçerli olan bir kural var: Bir şeyi başarmak için makul ama çok da kolay olmayan hedefler belirlemek gerekir. Bu durum göbek yağlarını eritmek için de geçerli. Ama bu konuda sadece tartıya çıktığınızda göreceğiniz rakama değil sahip olacağınız güçlü kaslara odaklanın.

Yemeklerinizi kendiniz pişirin: Bunu neden her fırsatta hatırlatıyorum biliyor musunuz? Eğer yemeklerinizi evde kendiniz pişirirseniz, sağlıklı ve akılcı beslenme konusunda daha fazla bilinçlenirsiniz. Öte yandan dışarıda yediğiniz yemeklerin içeriği konusunda ayrıntılı bilge sahibi olmanız mümkün değil, oysa evde pişirdiğiniz yemeğin içine koyacağınız malzemeleri de kendiniz seçersiniz. Ayrıca ekonomik olarak da tasarruf etmiş olursunuz. Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları konusunu anlatırken işin bu kısmını da “es geçmeyelim.”

Egzersiz yapın: Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları konusunu anlatıp bu ayrıntıya değinmemek olmaz. Elbette sağlıklı beslenmek gerek, ama vücudunuzu forma sokmak için dengeli bir şekilde kardiyo, ağırlık, sıkılaşma ve esneme egzersizleri de yapmalısınız.

Göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanın yolları konusunda paylaşacağım ipuçları şimdilik bu kadar. Göbek eritmenin, düz bir karna sahip olmanın kilo verme sürecinde ne kadar önemli olduğunu farkındayım. O yüzden gelecekte de zaman zaman bu konuda bazı ayrıntılar paylaşmaya devam edeceğim sizinle.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.