Su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları

3 Nisan 2019- Bersu Ekinci0
MAİN.jpg

Evet! Bu önemli konu üzerinde bir kez daha duralım istiyorum. Çünkü özellikle de ilkbahar aylarında yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri bu. Göbek yağları nasıl erir? Göbek yağlarını eritmenin yolları nelerdir? Ben de size her zaman söylediğim “su için” cümlesini biraz daha açarak anlatacağım yeri gelmişken. Evet, metabolizma hızlandırmak, kilo vermek, sağlıklı kalmak için su içmek gerekir. Ama önemli olan nokta suyu nasıl içeceğimiz. O yüzden bugün size su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları hakkında bazı ipuçları vereceğim. O zaman haydi gelin su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları konusuna biraz daha yakından bakalım.

Su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları: İlk adım

Su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları

Elbette genel sağlık önemli. Ama su içme alışkanlığından göbek yağlarını eritmek için faydalanmak istiyorsanız dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunların ilki suyu soğuk içmeniz. Yapılan araştırmalara göre bu daha etkili. Çünkü, soğuk su içmek metabolizmanızı daha fazla hızlandırır. İçtiğiniz suyu ısıtmak için bedeniniz daha fazla çaba harcar. Bu da daha fazla enerji açığı çıkması ve daha fazla yağ yakılması anlamına gelir. İşte size su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları arasında ilk adım!

Su içmek fazla yemekten korur!

Su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları konusuna yine önemli bir ayrıntıyla devam edelim. Su içmek sizi gereksiz abur cuburdan uzaklaştırır. Gün içinde düzenli olarak yeterli miktarda su içerseniz, tokluk hissiniz artar. Ayrıca şeker içeren meyve sularından ya da ambalajlanmış asitli içeceklerden uzak tutar. Denemeye değmez mi!

Yemeklerden 20 dakika önce bir bardak su

Su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları

Bana sorarsanız ana öğünlerinize oturmadan 20 dakika kadar önce bir bardak soğuk su için. Su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları konusunu anlatıyoruz madem, bu alışkanlığın çok işe yaradığını hatırlatmak isterim. Öğünlerden 20 dakika önce içeceğiniz bir bardak su, sofraya “kurtlar gibi aç ” oturmanızın önüne geçer. Yani mideniz dolu olacağı ve kendinizi tok hissedeceğiniz için aşırı yeme ihtiyacı da duymazsınız. Ayrıca bir kez daha hatırlatmak isterim ki, su içmek metabolizmanızı da hızlandırır. Böylece göbek yağları başta olmak üzere fazla kilolarınızdan daha kolay kurtulursunuz.

Düz bir karın için yeşil çay

Göbek yağlarını eritmek, düz bir karna sahip olmak için yapabileceklerinizden biri de yeşil çay içmek. Elbette bu konuda size sıcak su yardımcı olacak. Su içerek göbek yağlarını eritmenin püf noktaları konusunu anlatıp da yeşil çaydan söz etmemek olmaz. Yeşil çayın kilo verme özellikle de göbek yağlarını eritme konusunda bu kadar etkili olmasının en önemli sebebi içerdiği kateşin. Bu da kilo vermenin en önemli ayrıntısı olan metabolizma hızını artırma konusunda birebir. Ayrıca tokluk hissi vermesi de cabası. Günde bir fincan yeşil çay hem kilo vermeye hem de göbek yağlarını eritmeye yardımcı olacaktır.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.