Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri

7 Ekim 2019- Bersu Ekinci0
cayy.jpg

Gelin bugün biraz keyif yapalım sizinle. Yudum yudum çay içip bir yandan da göbek yağlarını eritmeye çalışalım. Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusunu anlatmak istiyorum bugün.  Yazılarımı takip edenlerin dikkatini çekmiştir, zerdeçal sık sık sözünü ettiğim bir baharat. Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakma, özellikle göbek eritme konusunda da oldukça faydalı. O yüzden bugün zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusunu ele almak istedim. Hem biraz durup keyif yapmaktan, bir fincan çay içmekten kimseye zarar gelmez değil mi? Hele o çay yağ yakmaya, göbek eritmeye yarayacaksa!

Konunun sonunda zerdeçal ve sağlık faydaları konusunu anlatacağım ama önce kolayca hazırlayabileceğiniz çay tariflerini vermek istiyorum size. O zaman fazla gecikmeden başlayalım zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusuna.

Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri: Biraz da zencefil

Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusuna bu çayla başlamak istiyorum. İhtiyacınız olan malzemeler o kadar da karmaşık değil.

Bir çay kaşığı zerdeçal ile bir tutam zencefili bir demlik dolusu suyun içine koyun ve kaynatın. Çayınız kaynadıktan sonra oda sıcaklığına kadar soğumasını bekleyin. Son olarak da bir çay kupasına doldurup tüketin. İşte zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusunda anlatmak istediğim ilk tarif hazır.

Zencefil sevmeyenlere nane

Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri
Nane yapraklı zerdeçal çayı.

Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusunda başka bir tarife geçelim. Eğer zencefilin tadından hoşlanmıyorsanız nane yaprakları ne güne duruyor? Şimdi de nane yapraklı zerdeçal çayı tarifin vereyim size.

Bu tarif için de yine bir tatlı kaşığı zerdeçal ile bir miktar taze nane yaprağına ihtiyacınız var. Tek yapmanız gereken zencefil yerine çayınızın içine nane yapraklarını koyup kaynatmak.

Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusunun bu noktasında nane yapraklarının sizi hem ferahlatacağını hem de bol lif içerdiğini ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olacağını hatırlatmak isterim.  O küçücük, ferah kokulu nane yaprakları, sindirim için gerekli enzimlerin salgılanmasına yardımcı olarak yağları da enerjiye çevirir. Yani vücudunuzda yağ yakılmasına yardımcı olur.

Tarçınlı zerdeçal çayı

Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusunda şimdi de içine tarçın ekleyerek hazırlanabilecek çaya sıra geldi.

Bu kez yapmanız gereken zerdeçalı kaynatırken içine bir çubuk tarçın eklemek. Tarçının sağlık faydalarını ve kilo vermeye etkisi konusunda bazı ipuçları vermiştim daha önce. Tarçının kan şekerini dengelediğini, metabolizmayı hızlandırdığını ve antioksidan etkisi sağladığını bir kez daha hatırlatmak isterim.

Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri konusunda paylaşacaklarım şimdilik bu kadar. Gelin şimdi de zerdeçalın sağlık faydaları ve zayıflamaya etkisi konusunda birkaç ayrıntıya değinelim.

Zerdeçalın sağlık faydaları ve zayıflamaya etkisi

Zerdeçal göbek eritir mi? Kolay zerdeçal çayı tarifleri
Zerdeçal, sağlık deposu
  • Zerdeçal yağ yakmaya yardımcı olur.
  • Antioksidan özellik taşır.
  • Kan şekerini dengede tutar.
  • Zerdeçalın içerdiği kurkumin kanser savaşçısıdır.  Ayrıca çağımızın en tehditkar hastalıklarından AIDS’e neden olan virüsün de hepatit virüsünün de çoğalmasını durdurmaya yardımcı olur.
  • Zerdeçal etkili bir iltihap söktürücüdür.
  • Alzheimer hastalığını önlemede etkisi vardır.
  • Depresyona karşı koruyucudur.

Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.