bersu ekinci ile bütünse beslenme arşivleri - BERSU EKİNCİ -

ana-5.jpg

26 Nisan 2021- Bersu Ekinci0

Evet, biliyorum… Kararlısınız, sağlıklı beslenip düzenli egzersiz yaparak o fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Ama bunlar hemen birkaç saatte olmuyor. Arada sırada nasıl olduğumdan daha zayıf görünebilirim sorusunu soruyorsunuz kendinize. Çünkü motivasyonunuzu daha yüksek tutmak, kilo verme amacına giden yolda daha güçlü olmak istiyorsunuz. Tamam… Uyguladığınız beslenme programını asla bozmayın ve fazla kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulun. Ama yine de nasıl olduğumdan daha zayıf görünebilirim sorusunun bazı ince ayrıntılarını anlatayım size…


1-4.jpg

9 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Son dönemde çok sayıda insanın ortak bir sorunla mücadele ettiğine tanık oluyorum. Herkes birbirine ” göbek yağları nasıl eritilir ” diye soruyor. Düzenli beslenme ve egzersiz gerektiren bir konu aslında göbek yağlarını eritmek. Hatta bazen bundan daha fazlası da gerekebilir. Bugün size göbek yağları nasıl eritilir sorusuna cevap olabilecek basit bir önerim olacak. Sadece göbek yağlarını eritmek için değil aynı zamanda fazla kilolardan kurtulma konusunda da yardımcı olabilecek bir öneri bu. Üstelik genel sağlığınız için de yararlı. İşte göbek yağları nasıl eritilir konusunda gerçekten de kolay ve faydalı bir öneri.


4-3.jpg

28 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Hayır, yanlış okumadınız! Chia tohumu ile güzelleşin dedim. Geçmişi Aztek uygarlığına kadar uzanan ve faydaları saylakla bitmeyecek kadar çok olan Chia tohumu, sadece bedeninizi değil cildinizi de güzelleştirip yaşlanma etkileriyle savaşıyor. Bol bol Omega 3 ve lif içeren Chia tohumu, fosfordan proteine, kalsiyumdan, manganeze birçok mineral de barındırıyor. O halde neden cilde de ışıl ışıl bir görüntü vermesin? Neden chia tohumu ile güzelleşin dediğimi biraz daha ayrıntılı anlatayım.


1.jpg

8 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Şimdi şöyle bir düşünün! Yaz mevsiminin en iştah açıcı, en lezzetli meyvesi nedir? Birçok meyve sayabiliriz, ama ilk akla gelenlerden birini ben hemen söyleyeyim: Kiraz! Kim, sıcak yaz günlerinde bir ağacın gölgesinde oturup o kıpkırmızı kirazların tadını çıkararak yemeyi sevmez ki? Bu kadar da değil ama… Kiraz deyip geçmeyin. Kirazın sağlık faydalarının yanı sıra başka güzel yanları da var. Şimdi size kiraz yiyin göbek yağlarına veda edin desem, eminim birçok kişi bu güzel meyveye daha farklı gözle bakacak. Konumuz sağlıklı beslenme ve sağlıklı kilo verme olunca neden kiraz yiyin göbek yağlarına veda edin dediğimi şimdi anlatacağım size.


ZF3-2839320-1-1.jpg

24 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Asırlardır “mucize meyve” olarak adlandırılan hurmanın sadece lezzetli bir besin değil, aynı zamanda bir şifa kaynağı da olduğu biliniyor. Öyleyse bundan neden biz de faydalanmayalım. Çünkü hurma boşuna “mucize” diye nitelendirilmiyor. Hurma ve 10 sağlık faydası dedik ama aslına bakılırsa hepsi bu kadar da değil. Zayıflamaktan kilo korumaya, toksinleri atmaktan kemikleri güçlendirmeye kadar çok sayıda faydası var. Bütün bunların arasında özellikle de kadınların ilgisini çekecek bir faydası daha var: Hurma, yaşlanma karşıtı bir etki de sağlıyor ve cildi koruyor. Şimdi gelin, hurma ve 10 sağlık faydası konusuna biraz daha yakından bakalım.