Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek

28 Ekim 2019- Bersu Ekinci0
levvv.jpg

Göbek yağları üzerinde biraz daha çalışalım ister misiniz? Kilo vermek için çaba harcayan birçok kişinin karşılaştığı bir sorun zor eriyen göbek yağları. Elbette doğru beslenmek ve düzenli spor yapmak bu sorunun en önemli çözümü. Fakat bazı küçük değişikliklerle de göbek yağlarını eritmek mümkün. Bugün size hazırlanması kolay, içimi lezzetli göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek tarifi vereceğim. Bu arada yeri gelmişken de hem yaban mersininin hem de lavantanın kilo verme, yağ yakma konusunda nasıl etkileri olduğunu bir kez daha hatırlatacağım. O zaman gelin bakalım göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek nasıl yapılıyor ve içine eklenen malzemelerin zayıflama konusunda nasıl bir etkisi var.

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek hazırlarken kullanacağımız malzemeler belli: Bu, yaban mersini ve lavanta.  Bu, sadece yağ yakma için yardımcı olan değil aynı zamanda detoks yaptırıp vücudunuzu toksinlerden de temizleyen bir içecek.

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek nasıl hazırlanır?

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek hazırlarken gereken malzemeleri şöyle bir toparlayalım:

 • Bir büyük sürahi dolusu su
 • Bir su bardağı kadar yaban mersini
  Yarım ya da bir demet taze lavanta

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek hazırlanması gayet kolay. Sürahiyi içme suyuyla doldurun. İçine de yaban mersini ve lavantaları ekleyin. Suyun lavanta ve yaban mersininin aromasını çekmesi için birkaç saat bekleyin. Sonra da göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek tüketilmeye hazır.

Peki göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek hazırlarken neden yaban mersini ve lavanta kullandık? Çünkü yaban mersini ve lavantanın yağ yakma konusunda özellikle de göbek yağları konusunda etkisi büyük.

Aslında yaban mersininin göbek eritme konusundaki etkilerini daha önce anlatmıştım ama hatırlatmakta fayda var.

Yaban mersini ve göbek yağlarını eritmeye etkisi

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek hazırlarken kullanacağımız yaban mersininin sağlık faydaları ve zayıflamaya etkisini madde madde sıralayalım:

 • İnatçı göbek yağlarını eritme konusunda etkilidir.
 • Yaban mersini metabolizmayı hızlandırır ve genel anlamda yağ yakımını da artırır.
 • Şeker oranı düşüktür. Bu sayede kan şekerinin dengelenmesine katkı sağlar.
 • Bol lif içerir. Bu özelliğiyle de sindirim sisteminin çalışmasını düzenler. 
 • Kalp hastalıkları riskini azaltır.Gelelim göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek hazırlarken kullandığımız yaban mersininin bir başka özelliğine. Çok etkili bir antioksidandır.  İçeriğindeki folik asit sayesinde DNA bozulmalarının onarılmasına yardımcı olur. Kanser başta olmak üzere birçok hastalığın önlenmesinde etkilidir.
 • Beyin fonksiyonlarını güçlendirir.
 • Cilt sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek yaparken kullanılan yaban mersininin sadece kilo vermeye değil genel sağlığa da büyük faydası var. Ama tüketirken dikkatli olmak gerektiğini unutmayın. Bunları da bir hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Yaban mersini kullanırken dikkat!

Eğer düzenli ilaç kullanıyorsanız, özellikle de kan sulandırıcı içiyorsanız yaban mersini tüketmeden önce doktorunuza danışın. Diyabet tedavisi görenler de yaban mersini tüketmeden önce doktorlarıyla konuşmalı. Böbrek ya da safra kesesi rahatsızlığı yaşıyorsanız yaban mersinini dikkatli tüketin. Yaban mersininin bazı kişilerde alerjik etki yarattığını unutmayın.

Lavanta kokusu zayıflatıyor!

Göbek yağlarını eritmek için yaban mersini ve lavantalı içecek hazırlarken kullandığımız diğer malzeme ise lavanta.  Biliyor musunuz lavantanın sadece kokusu bile göbek yağlarını eritme, kilo verme konusunda etkili! Bu nasıl mı oluyor? Şöyle anlatayım: Lavanta kokusu özellikle de psikolojik kaynaklı ve gereksiz yeme isteğini köreltmeye yardımcı oluyor. Ayrıca o güzel koku sindirim sisteminin çalışmasını da olumlu yönde etkiliyor.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.