greyfurt arşivleri - BERSU EKİNCİ

infusyon.jpg

11 Mart 2020- Bersu Ekinci0

Bir önceki yazımda ilkbahara hazırlık için yapılabilecek basit detoks ile ilgili bazı ipuçları vermiştim. Bugün de konunun ikinci kısmıyla devam edelim. Yani bugün üzerinde konuşacağımız, kilo vermek ve bedeni temizlemek için bahar detoksu: Tarifler konusu. Bugün size ilkbahara hazırlık için bedeninizi temizlemeye yardımcı olacak, hazırlanması gayet kolay bazı detoks sularının tarifini vereceğim. Bu kez konumuz hem renkli hem lezzetli… Başlayalım o zaman kilo vermek ve bedeni temizlemek için bahar detoksu: Tarifler konusuna.


ana-1.jpg

25 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Ona “aşk tutamağı” diyorlar ama büyük olasılıkla birçok kişi “olmaz olsun böyle aşk” diye düşünüyor. Evet, doğru tahmin! Bel çevresindeki yağlanmadan söz ediyorum. Her ne kadar kendisine yapılan yakıştırmalarla sevimli gösterilmeye çalışılsa da bu “aşk tutamağı” en az kocaman bir göbek kadar moral bozucu olabiliyor. Ama bunun da çaresi var. Bel çevresindeki yağları eriten 8 süper besin hakkında biraz bilgi vereceğim size. Aslında bu besinler, sadece bel çevresindeki yağlanmayı engellemekle kalmıyor aynı zamanda göbek de eritiyor, hatta metabolizmayı da hızlandırıyor. İşte bel çevresindeki yağları eriten 8 süper besin.


anonos.jpg

7 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Yiyip içtiğinize o kadar dikkat ettiğiniz halde hala elleriniz, gözlerinizin altı ve vücudunuz şiş mi? Üstelik böbrek, kalp ve dolaşımla ilgili bir sorununuz da olmadığı halde! O halde sizin acil olarak ödem attıran yiyecekler içeren bir beslenme programı uygulamanız gerek. Şimdi size vücudunuzdaki şişlikleri gideren ödem attıran yiyecekler ile ilgili bilgiler vermeye başlayalım.


GREYFURT.jpg

11 Kasım 2017- Bersu Ekinci0

On sekizinci yüzyılda Barbados Adasında keşfedilen greyfurt meyvesinin şöhreti ancak 19. yüzyılda yaşadığımız topraklara ulaştı. Dört mevsim boyunca rahatlıkla bulabildiğimiz bu meyveler en iyi ürünlerini kış aylarında veriyor. Genellikle pembe ve kırmızı rengine rastladığımız greyfurtların aslında sarı ve beyaz çeşitleri de mevcut.

Keskin tadı ve pembe rengiyle dikkat çeken greyfurt birçok sağlık faydasını da kalın kabuklarının içerisinde barındırıyor. Birçok kozmetik ürününde de kullanılan greyfurt cildi güzelleştirir, bizleri birçok hastalıktan korur ve hatta sağlıklı bir beslenme planı içerisinde zayıflamamıza bile yardımcı olur.

Sizler için kış aylarında sıkça tükettiğimiz greyfurt meyvesinin faydalarını inceledik…