Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları

27 Mayıs 2020- Bersu Ekinci0
water-2367023_1920-1.jpg

Birçok kişi uzun süredir koronavirüs nedeniyle sosyal izolasyonda, evin dört duvarı arasında hayatını sürdürüyor. Bu arada kaçamakları biraz abartıp kilo alanlar bile oldu muhtemelen. Peki kolay ve sağlıklı kilo vermenin yolları hiç mi yok? Evde kilo vermek mümkün mü? Evde zayıflamak için neler yapabiliriz? Bütün bu soruların yanıtları olumlu! Yani evde sosyal izolasyonda olsanız da kilo vermek mümkün. Bunun en ucuz ve kolay yollarından birini paylaşacağım sizinle. Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları tarifi vereceğim. Hazırlamak son derece kolay. Çünkü hepsini elinizin altındaki malzemelerle yapmak mümkün. Hem de ekonomik olarak gayet uygun. Haydi gelin bakalım metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları neler ve nasıl yapılır?

Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları: Çok kolay

Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları

Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları, bir yandan fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olurken diğer yandan da vücudunuzu toksinlerden temizleyecek. O zaman ne duruyoruz, haydi hemen geçelim tariflere.

En klasik lezzet: Limon ve taze nane
Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları konusunda ilk tarif en çok bilinenlerden biri. Hemen malzemeleri sayalım: Limon, nane ve bol su! Ne kadar tanıdık malzemeler değil mi?

Gelelim nasıl hazırlandığına. İlk yapmanız gereken bir limonu dilimlemek, sonra da taze nane yapraklarıyla birlikte bir büyük sürahi dolusu suyun içine katmak. Bir güzel karıştırın ve isterseniz soğuk, isterseniz oda sıcaklığında tüketin.

Sadece kilo vermek için değil sağlıklı kalmak için de bol su içmeniz gerektiğini düşünürsek bu detoks suyu bu konuda yardımcı olacaktır. Eğer normal su içmekten sıkıldıysanız bu limonlu ve naneli su hem sizi ferahlatıp yağ yakmak için yardımcı olacak hem de susuz kalmanızı engelleyecek.

Elma ve çubuk tarçın
Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları konusunda ilk tarif bu kadar kolaydı. Diğerleri de hem fayda hem de hazırlama konusunda bundan geri kalmıyor. Tükettiğiniz suya farklı bir lezzet katmak isteyenler için seçenekler bitmez. Şimdi gelelim bir başka tarife.

Bu kez bir elma ve bir çubuk tarçın kullanacağız. Yapılması gereken bir önceki tarife benzer adımları tekrarlamak.

Bir elmayı dilimleyin, sonra da bir çubuk tarçın ile birlikte büyük bir sürahi dolusu suyun içine koyun. Sonra da bardak bardak tüketin.

C vitamini yağ yaktırır
Devam edelim metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları tariflerine. Gelin bu kez detoks suyu için kullanılan malzemeleri biraz daha çeşitlendirelim.

Yarım limon, yarım greyfurt, bir salatalığı ince ince dilimleyip bir büyük sürahi dolusu suyun içine katalım. Sonra bir karıştıralım. İşte yağ yakmaya yardımcı suyunuz hazır.

Portakal ve yaban mersini
Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları konusuna görüntüsünü gözünüzü okşayacak bir taneyle devam edelim. Suyunuzu hazırladığınızda ortaya çıkan görüntü ve renkler gerçekten de içinizi açacak.

Bu kez yapmanız gereken bir portakalı iyice yıkadıktan sonra kabuklarıyla birlikte dilimlemek. Sonra da bir avuç dolusu yaban mersini ile birlikte büyük bir sürahi dolusu suyun içine katmak. Hem suyun lezzeti hem de o görüntü gerçekten hoşunuza gidecek!

Mango ve zencefil

Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları
Haydi gelin metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları konusuna egzotik bir lezzetle devam edelim. Bu kez mango ve zencefil kullanacağız.

Yapımı şöyle: Bir mangoyu küp küp doğrayın. Bir boğum zencefil ile birlikte yine su dolu bir sürahiye koyun. Bu suyun lezzetini artırmak için en az bir saat buzdolabında bekletin. Sonra da tüketin. Bu arada, mango ve zencefilin metabolizma hızlandırma konusunda çok etkili olduğunu hatırlatmam gerek.

Metabolizma hızlandırıp daha fazla yağ yakan detoks suları konusunu şimdilik bu tarifle noktalayalım. Ama zaman zaman farklı lezzetlerde hazırlanan ve kilo vermek için yardımcı olan füzyon su tariflerini sürdüreceğimi de belirtmek isterim.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.