Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu

4 Kasım 2019- Bersu Ekinci0
estetik.jpg

Vücudunuzdaki fazla yağları yakarken aynı zamanda kas yapmanın da mümkün olabildiğini hiç düşündünüz mü? Evet, böyle bir durum var! Hem de öyle sandığınız kadar zor değil. Kararlı ve disiplinli bir şekilde hareket etmek yeter. Gelin size vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu hakkında bazı ipuçları vereyim. Yani bir yandan metabolizmanızı hızlandırıp fazla yağlardan kurtulurken bir yandan da kaslarınızı güçlendirmenin adımları bunlar. Haydi gelin bir bakalım vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu neler.

Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu: Biraz ağırlık iyidir

Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu

İşe biraz ağırlık kaldırmakla başlayabilirsiniz. Elbette size halterde olimpiyat şampiyonu olmanızı önermiyorum. Ama egzersiz programınıza, yaşınıza, kilonuza uygun ağırlık kaldırma da eklerseniz bu konuda sonuç almanız çok daha kolay olur. Ağırlık egzersizleri bir yandan metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakmanızı sağlarken bir yandan da vücudunuzun şekle girmesine yardımcı olur. Biliyorsunuz bazen fazla kilolar verildikten sonra deride sarkmalar oluşabilir. İşte kasları güçlendiren egzersizler yapmanın faydalarından biri de bunu önlemek yani sıkılaşmaktır. Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu konusunda ilk söyleyeceğim bu.

Kaslarınızı sıkılaştırın

Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu

Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu konusuna devam edelim. Kol, karın, kalça ve bacak kaslarınızı sıkılaştıran egzersizler yapın. Üstelik bunun için çok uzun süreye de ihtiyaç yok. Örneğin sabahları 15 dakika yapacağınız sıkılaşma egzersizleri düzenli olarak tekrarlandığında işe yaradığını göreceksiniz. Bu konuda bir spor eğitmeninden yardım alabilirsiniz elbette.

Egzersiz programınıza renk katın

Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu

Peki bu ne demek? Bu şu demek: Her gün aynı egzersizi yapmayın. Bu bir süre sonra sıkılmanıza neden olabilir. Bunun yerine yaptığınız egzersizleri değiştirin. Söz gelimi bir gün kardiyo yapıyorsanız ertesi gün ağırlık bir sonraki gün de sıkılaşma egzersizleri yapın. Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu konusunda bunu da aklınızın bir yerine not edin. Her gün aynı tempoda aynı egzersizi yapmak sandığınız kadar fayda sağlamayabilir.

Direnç egzersizlerini unutmayın

Vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu

Gelelim vücuttaki fazla yağları yakıp kas yapmanın 4 yolu konusunda bir başka ayrıntıya. Bu, yukarıdaki maddeyle bağlantılı bir durum aslında. Programınıza biraz da direnç egzersizleri ekleyin. Bu sayede kaslarınızı daha fazla güçlendirip daha fazla yağ yakmanız mümkün olacaktır.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.