Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları

18 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0
77777.jpg

Kilo vermek için hiçbir zaman geç değil. Önemli olan karar vermek ve disiplinli davranmak. Söylemek istediğim şu ki eğer yaz tatili için hazırlanıyorsanız ve hala göbek eritme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa endişe etmeyin. Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları hakkında bazı ipuçları vereceğim şimdi size. Elbette hiçbiri sizi açlığa mahkum etmeyecek, depresyona girmenize neden olmayacak ve sonucu mutlu edecek. Hazırsanız başlıyorum yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları konusunu madde madde anlatmaya.

Erken yatın

Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları

 

Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları konusunda önem verdiğim ayrıntılardan biri bu. Daha önce de anlattığım gibi gece erken yatıp kaliteli bir gece uykusu çekmek, geç saatlerde bir şeyler – ve genellikle de zararlı yiyecekler- atıştırmanızı engeller. Ayrıca erken ve iyi bir gece uykusu metabolizmanızın çok daha hızlı çalışmasını sağlar.

Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları: Öğün atlamayın

Bu aslında sadece kilo vermek için değil aynı zamanda sağlıklı bir hayat sürmek ve kilo korumak için de önemli. Hiçbir öğünü atlamayın. Ne ana öğün ne de ara öğün. Sakın unutmayın, öğün atlamak, kendinizi açlığa mahkum etmek göbek eritmek ya da kilo vermek için gidebileceğiniz en yanlış yol. Diyelim ki kahvaltıyı atladınız, bu sizin bir sonraki öğünde gereğinden çok daha fazla yemenize sebep olur.

İyi bir kahvaltı

Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları konusunu anlatırken madem kahvaltıdan söz ettim, günün bu en önemli öğünü üzerinde biraz daha durayım. Güne enerjik başlamak ve geri kalan zamanda metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız, protein zengini, sizi tok tutacak bir kahvaltı yapmanız gerekir.

Bol bol su için

Gelelim bir başka önemli maddeye. Vücudunuzu susuz bırakmayın. Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları konusunda çok önem verdiğim maddelerden biri de bu. Sadece vücudunuzun düzenli çalışması, metabolizmanın hızlanması ve toksinlerin atılması için önemli değil bu madde. Aynı zamanda başka bir nokta daha var. Kilo vermek konusunda zorlanan birçok insan açlıkla susuzluğu karıştırır. Aslında suya ihtiyacı olduğu halde açlık hisseder ve gereksiz yiyecek tüketir. İşte bu yüzden kendinizi susuz bırakmayın.

Çiğ badem ile iyi dost olun

Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları

Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları konusunda size söylemek istediğim bir ayrıntı daha var. Danışanlarıma da ara öğün olarak öneriyorum bunu: Çiğ badem… Sizi tok tutar, sağlıklı yağlar açısından zengindir ve midenizde şişkinlik yapmaz. Ama şunu unutmayın: Günde sadece bir avuç. Çünkü onun da fazlası zarar.

Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları: Düzenli sindirim

Şöyle anlatayım: Eğer bağırsaklarınız düzenli çalışmazsa bu göbek bölgenizde şişkinlik yapar. Aslında o bölgenizde yağ birikmesi olmasa bile şiş görünür. Bunun olmaması için bağırsaklarınızın düzenli çalışması gerekir. Düzenli bir sindirim için de liften yana zengin gıdalar tüketip bol su içmek gerekir. Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları konusunda vermek istediğim ipuçlarından biri de bu.

Durmayın, yürüyün

Yaz aylarında göbek eritmenin en kolay yolları konusunda paylaşmak istediğim ayrıntılardan biri de bu. Yürüyün! Bunun için öyle kan- ter içinde kalmanıza da gerek yok üstelik. Haftanın en az 5 günü tempolu bir şekilde bir saat yürüyün. Yürümek için hiçbir fırsatı kaçırmayın. Yürüyerek gidebileceğiniz her yere doğru adım atın.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.