maydanoz arşivleri - BERSU EKİNCİ -

naro.jpg

19 Haziran 2020- Bersu Ekinci0

Sıcak yaz günlerinde canınız hep soğuk bir şeyler içmek istiyor değil mi? Başta su olmak üzere sağlıklı içeceklere evet! Ama elbette gazlı içeceklerden ya da hazır meyve sularından uzak durmalısınız. Peki ya size bazı içeceklerin hem serinlettiğini hem de kilo vermek, yağ yakmak için birebir olduğunu söylesem? İyi haber, bugün size yağ yaktıran, göbek yağlarını eriten yazlık içecekler ile ilgili bazı kolay tarifler vereceğim. Üstelik de pandemi nedeniyle hareketlerin kısıtlandığı sıcak yaz günlerinde hem vücudunuz susuz kalmayacak hem de metabolizma hızlandırma konusunda etkili adımlar atacaksınız. O zaman ne duruyoruz, bir göz atalım yağ yaktıran, göbek yağlarını eriten yazlık içecekler neler.


1-4.jpg

9 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Son dönemde çok sayıda insanın ortak bir sorunla mücadele ettiğine tanık oluyorum. Herkes birbirine ” göbek yağları nasıl eritilir ” diye soruyor. Düzenli beslenme ve egzersiz gerektiren bir konu aslında göbek yağlarını eritmek. Hatta bazen bundan daha fazlası da gerekebilir. Bugün size göbek yağları nasıl eritilir sorusuna cevap olabilecek basit bir önerim olacak. Sadece göbek yağlarını eritmek için değil aynı zamanda fazla kilolardan kurtulma konusunda da yardımcı olabilecek bir öneri bu. Üstelik genel sağlığınız için de yararlı. İşte göbek yağları nasıl eritilir konusunda gerçekten de kolay ve faydalı bir öneri.


adanama.jpg

25 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Elbette kilo vermek ve bunu korumak bilinçli beslenme ve egzersizle ulaşılabilen bir hedef. Kısacık sürede mucize gerçekleşmesini beklemek pek de doğru değil. Ama şimdi size “mucizeye çok yakın” beş sebze ismi söyleyeceğim. Tok tutup metabolizmayı hızlandıran, sindirim sistemini düzenleyen bu yüzden de kilo vermeye yardımcı olan sebzeler bunlar. Kilo verdiren beş yeşil sebze deyince hemen öyle uzak ülkelerden gelen, adını bile zor söyleyebileceğiniz sebzeler gelmesin aklınıza. Hiç öyle değil! Bunlar her manavda ya da markette kolayca bulabileceğiniz hatta sık sık yemeklerinizde kullandığınız sebzeler. Gelin şimdi kilo verdiren beş yeşil sebze üzerindeki “gizem perdesini” kaldıralım. İşte kilo verdiren beş yeşil  sebze.


ana-1.jpg

15 Mart 2018- Bersu Ekinci

O inatçı göbeğinizi lezzetli bir şekilde eritmek ister misiniz? Şimdi ‘nasıl olacak bu?‘ dediğinizi duyar gibiyim. Çok basit, göbek eriten baharatlar sayesinde! Kulağa gerçekten de inanılmaz geliyor olabilir ama kesinlikle bu baharatların göbek eritme konusunda büyük katkısı var.  Belki de mutfağınızda sık sık bu baharatları kullanıyorsunuz ama kilo verme konusundaki bu özelliklerinden pek de haberdar değilsiniz. Gelin anlatalım hangileri bu göbek eriten baharatlar.


anonos.jpg

7 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Yiyip içtiğinize o kadar dikkat ettiğiniz halde hala elleriniz, gözlerinizin altı ve vücudunuz şiş mi? Üstelik böbrek, kalp ve dolaşımla ilgili bir sorununuz da olmadığı halde! O halde sizin acil olarak ödem attıran yiyecekler içeren bir beslenme programı uygulamanız gerek. Şimdi size vücudunuzdaki şişlikleri gideren ödem attıran yiyecekler ile ilgili bilgiler vermeye başlayalım.


biber-2.png

16 Temmuz 2017- Bersu Ekinci0

Banyo dolabınızı işgal eden onlarca kozmetik ürüne rağmen cildinizdeki renk eşitsizliklerine, sivilcelere ve ya ince kırışıklıklara bir çözüm bulamadınız mı? O halde size minik bir sır verelim, canlı ve parlak saçlara, ışıldayan pürüzsüz bir cilde kavuşmak için sabah akşam ayna karşısına geçip kozmetik ürünlerle bakım yapmak ne yazık ki yeterli değil! Vücudumuzdaki diğer organlar gibi cildimizin ve saçlarımızın da faydalı besinlere ihtiyacı var. İşte size yedikçe güzelleştiren 5 süper besin!