Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin

5 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0
main2.jpg

Size zaman zaman smoothie tarifleri veriyorum. Çünkü bunlar kilo verme ya da kilo koruma konusunda son derece yardımcı. Beslenme programına eklendiğinde hem gerekli vitamin ve mineralleri sağlıyor, hem de enerji verip uzun süre tokluk sağlıyor. Üstelik vücudun su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olması da cabası. . Peki ya kilo verme konusunda istenen etkiyi sağlamak için smoothie’lerin içine hangi besinleri koymalıyız? Gelin bugün size kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin hangileri bunu biraz anlatayım. Birazdan sayacaklarım arasında baharatlar da var bazı sebzeler ve meyveler de. Haydi gelin bakalım, işte Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin konusuna.

Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin: Birini mutlaka kullanın

Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin

Yeşil çay ya da Matcha tozu: Artık çok iyi bildiğiniz gibi yeşil çay ve Matcha tozu, metabolizma hızlandırma konusunda  son derece etkili.  Bu nedenle zayıflamak isteyenlerin beslenme programlarına bu ikisini de eklemesinde fayda var.  Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin konusunda sizinle paylaşmak istediğim ilk ayrıntı bu.

Yaban mersini, çilek ya da böğürtlen: Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin arasında çok önemli bir yeri var bu boyutları küçük ama faydaları büyük meyvelerin. Her üçü de yağ yakma konusunda son derece etkili. Ayrıca şeker oranları da düşük.

Ispanak: Evet farkındayım, belki smoothie denildiğinde aklınıza daha tatlı bir takım yiyecekler geliyor. Ama unutmayın amaç kilo vermek. Bu konuda da ıspanak son derece faydalı. Çünkü içerdiği lifler sayesinde uzun süre tokluk hissi sağlar. Aynı zamanda yağ yakma konusunda da son derece etkili.

Hindistan cevizi yağı: Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin arasında Hindistan cevizi yağı da yer alıyor. Bilimsel araştırmaların kanıtladığına göre Hindistan cevizi yağı özellikle de göbek yağlarını eritme konusunda son derece etkili.

Tarçın: Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin konusuna devam edelim. Tarçın, diğer sağlık faydalarının yanı sıra yağ yaktırma konusunda son derece etkili bir baharat. Kan şekerini dengeleyen tarçın içeceklere de ayrı bir lezzet katar.

Baharatlardan kök sebzelere

Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin

Chia tohumu: Madem kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin konusunu anlatıyoruz Chia tohumunu atlamak olmaz. Chia tohumu öncelikle uzun süre tokluk hissi sağlar ve ayrıca sağlıklı yağ kaynağıdır.

Keten tohumu: Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin konusunda yine bir baharata geldi sıra. En önemli özelliği çözülebilir lifler açısından son derece zengin olması. Ayrıca çok etkili bir iştah baskılayıcı.

Turp: Ülkemizde sık sık salata olarak sofraları süsleyen turp, antioksidanlar açısından son derece zengin. Kalorisi ve içerdiği şeker oranı da son derece düşük. Ayrıca kas kitlesini artırma konusunda da etkili.

Yulaf: Lif açısından son derece zengin olan yulafın kilo verme konusunda en önemli etkisi uzun süre tokluk hissi sağlaması.

Zencefil: Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin konusunda noktayı zencefil ile koymak istiyorum. Eski çağlarda tıbbi amaçlarla da kullanılan zencefil, metabolizma hızlandırma konusunda çok etkili. Kan şekerini dengeleyip açlık krizlerini de önlüyor.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.