ıspanak arşivleri - BERSU EKİNCİ -

11-1.jpg

1 Ocak 2021- Bersu Ekinci0

Evet! Dün gece yarısı itibariyle 365 günlük takvimin bütün yapraklarını bitirdik, artık yeni bir yıldayız. 2021, yeni umutlarla ve bizim için hazırladığı sürprizlerle geldi. Zorlu bir yıl geride kaldı ama şimdi gözlerimizi geleceğe dikmeliyiz. Gelin, her şeyi bir kenara bırakalım ve yeni yılın ilk gününde ağzımızı tatlandıralım. Nasıl mı? Birazdan size tarifini vereceğim yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie tarifi bu konuda yardımcı olacaktır. Kakaodan avokadoya, tarçına kadar kilo vermek ya da kilo korumak, aynı zamanda da sağlıklı olmak için gereken her malzeme var bu smoothie’de. İşte yeni yılın ilk günü için kilo aldırmayan lezzetli smoothie tarifi.


eskiana-1.jpg

25 Kasım 2020- Bersu Ekinci0

Önceki hafta detoks konusunda iki tane ayrıntılı yazı yazmıştım sizler için. Neden detoks yapmalıyız? Detoks yapmamız gerektiğini nasıl anlarız? sorularının yanıtlarını anlatmaya çalışmıştım. Araya farklı konular girdi ama unutmadım. Bugün size vücuttan toksin atmak, detoks yapmak için tüketilebilecek smoothie’ler konusunda birkaç seçenek hazırladım. Üstelik bunlar yağ yakmak, kilo vermek için de yardımcı. Kullanılan malzemeler sayesinde vücuttaki toksinleri atmak ve gerekli vitamin ve mineralleri almak da mümkün. Neyse… Sözü çok uzatmadan geçelim vücuttan toksin atmak, detoks yapmak için tüketilebilecek smoothie’ler konusuna.


zu.jpg

29 Kasım 2019- Bersu Ekinci0

Malum, önümüz kış. Her ne kadar henüz beklenen soğuklar gelmemiş olsa da mevsim geçişi herkesi daha kırılgan, soğuk algınlığına açık hale getiriyor. Gelin bugün kilo verme konusuna odaklanmadan farklı bir noktaya bakalım ve bağışıklık sistemi üzerinde duralım. Kış kapıyı çalmak üzereyken bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin deposu içecek tarifleri vereyim size. Elbette bunları yaparken kullanacağınız malzemeler son derece sağlıklı, zayıflamak ya da kilo vermek isteyenlere de zarar vermeyecek türden. Hatta yağ yakmanıza da yardımcı olacak malzemeler bunlar. Fazla vakit geçirmeden anlatayım bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin deposu içecek tarifleri hangileri ve nasıl yapılıyor.


main2.jpg

5 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0

Size zaman zaman smoothie tarifleri veriyorum. Çünkü bunlar kilo verme ya da kilo koruma konusunda son derece yardımcı. Beslenme programına eklendiğinde hem gerekli vitamin ve mineralleri sağlıyor, hem de enerji verip uzun süre tokluk sağlıyor. Üstelik vücudun su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olması da cabası. . Peki ya kilo verme konusunda istenen etkiyi sağlamak için smoothie’lerin içine hangi besinleri koymalıyız? Gelin bugün size kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin hangileri bunu biraz anlatayım. Birazdan sayacaklarım arasında baharatlar da var bazı sebzeler ve meyveler de. Haydi gelin bakalım, işte Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin konusuna.


8-1.jpg

8 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Bekledik, bekledik sonunda yaz geldi. Üstelik havalar aniden ısındı. Peki böyle sıcak günlerde hem içimizi serinletip hem de sağlıklı ve hafif beslenmek için ne tüketmemiz gerekir. Bu konuda iyi bir önerim var size: Karpuz! Karpuzun sağlık faydaları ve serinleten tarifler vereceğim bugün size. Bol bol su ve lif içeren bir meyve olan karpuzun sağlık faydaları sayılmayacak kadar çok. Karpuz ile hazırlayabileceğiniz hem serinleten hem de sağlıklı beslenme olanağı sunan tariflerin çoğu da dakikalar içinde hazırlayıp ailenizle birlikte keyifle tüketebileceğiniz türden. Haydi gelin karpuzun sağlık faydaları ve serinleten tarifler konusuna biraz daha yakından bakalım.


asilana.jpg

9 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Yaz neredeyse geldi, eli kulağında. Bu sıralar hava bir gün sıcak bir gün soğuk gitse de güneşli günler yakında. Bedenimizi yaz mevsimine hazırlıyoruz, peki ya cildimizi! Gelin bugün de size cildinizi yaza hazırlamanın yolları hakkında bazı ipuçları vereyim. Sözün burasında bir de uyarı yapmam gerek. Cildinizi yaza hazırlamanın yolları deyince hemen aklınıza kremler ya da maskeler gelmesin. O yöntemleri de deneyeceğiz elbette. Ama bu kez size cildinizi içten besleyip pırıl pırıl görünmesini sağlamak için son derece yararlı olan tarifler vereceğim. Haydi bakalım.


BMUUTHİE.jpg

27 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Smoothie tüketmeyi seviyorsunuz değil mi? Bir çoğunuzun “evet” dediğini duyar gibiyim. Pekala, hem son derece besleyici hem de tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz?  Bence meraklandınız şu anda. Fazla bekletmeden açıklayayım: Tatlı krizini yok eden mucize smoothie içindeki “mucize” tanımını hak eden besin bir önceki yazımda size etraflıca anlattığım hurmanın en değerli türlerinden biri. Ne mi bu? Son dönemde sağlıklı beslenme dünyasının yükselen yıldızı olan Medine hurması.  Gelin bakalım tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılıyor. Hemen telaşlanmayın, malzemeleri bir araya topladıktan sonra yapmanız gereken tek şey blender’ın düğmesine basmak. İşte bu kadar kolay!


kinoa.jpg

2 Ağustos 2017- Bersu Ekinci0

Uzun zamandır karbonhidrat grubuna dahil olan besinlerden uzak durmamız öğütlense de bu son derece yanlış ve ne yazık ki bir o kadar da yaygın bir söylem. Bütünsel beslenmenin temel ilkelerinden biri hiçbir besin grubunu tamamen kesmemektir. İhtiyacımız olan besinleri sağlıklı seçeneklerle  değiştirmek bu konuda yapılacak en doğru şey!


biber-2.png

16 Temmuz 2017- Bersu Ekinci0

Banyo dolabınızı işgal eden onlarca kozmetik ürüne rağmen cildinizdeki renk eşitsizliklerine, sivilcelere ve ya ince kırışıklıklara bir çözüm bulamadınız mı? O halde size minik bir sır verelim, canlı ve parlak saçlara, ışıldayan pürüzsüz bir cilde kavuşmak için sabah akşam ayna karşısına geçip kozmetik ürünlerle bakım yapmak ne yazık ki yeterli değil! Vücudumuzdaki diğer organlar gibi cildimizin ve saçlarımızın da faydalı besinlere ihtiyacı var. İşte size yedikçe güzelleştiren 5 süper besin!